Lista rezerwatów Namibii


Park Wybrzeża Szkieletowego

Park Wybrzeża Szkieletowego pokrywa długi przybrzeżny na północ od Swakopmund, słynie ze swojego unikalnego koloru, nie zmiennego od tysięcy lat krajobrazu, gęstych mgieł i zimnego wiatru powstałego dzięki prądowi Bengualskiemu. Zobaczysz tutaj słone równiny obok Agate Mountain i kolonię uchatek na Cape Frio. Inne spotykane tutaj zwierzęta to gemsbok, springbok, szakal, struś afrykański i hiena. Przystosowane do życia na pustyni słonie, czarne nosorożce, lwy i żyrafy spotykane są na wyschniętych korytach rzek.

Rezerwat Przylądka Krzyża

Na wybrzeżu, w kierunku północnym od miasta Swakopmund rozciąga się płaski teren plażowy z występującymi gęstymi mgłami. To właśnie tutaj w 1485 roku portugalski żeglarz, Diego Cão wzniósł kamienny krzyż w najodleglejszym miejscu do którego zdołał dopłynąć jaki kolwiek europejski statek wzdłuż linii brzegowej Afryki. Współcześnie, Cape Cross słynie z kolonii uchatek karłowatych (Arctocephalus pusillus), największych z dziewięciu gatunków tych zwierząt występujących tylko na wybrzeżu Południowej Afryki od południowej Angoli, wzdłuż brzegów Namibii, aż do Algoa bay w Republice Południowej Afryki. W listopadzie i w grudniu rodzą się młode uchatki. Do 250 tysięcy sztuk tych zwierząt gromadzi się na plaży. Samce, ważące do 360 kg pojawiają się już w październiku żeby zabezpieczyć miejsce dla swoich samic. Pamiętajcie, jest to chyba najbardziej śmierdzące miejsce na świecie, ze względu na rozkładające się szczątki ryb i odchodów ale widok tysięcy fok na skalistym wybrzeżu wynagradza to wszystko.

National West Coast Recreation Area

Rozciąga się na 200 kilometrowym odcinku plaży pomiędzy rzekami Swakop i Ugap na rozległych równinach porośniętych porostami i mchami. Wilgoć niezbędną do wzrostu czerpią z gęstych mgieł. Ta unikalna roślinność bardzo wolno rośnie i jest łatwo niszczona przez koła samochodów. Odwiedzający są ostrzegani że jazda off road nie jest dozwolona w National West Coast Recreation Area. Wzdłuż linii brzegowej w Mile 14,72,108 i w Jakkalsputz powstało wiele kempingów zapewniających podstawowe wygody dla miłośników wędkowania.

Wrak rozbitego statku Rozbity okręt Kolonia kotików afrykańskich