Najlepszy czas do odwiedzenia Wodospadu Wiktorii


Pora sucha, pora deszczowa - kiedy jechać?

Styczeń

to sam środek pory deszczowej, kiedy to może być duszno i parno. W godzinach popołudniowych spodziewajmy się siarczystych burz z piorunami. Przepływ wody staje się bardziej intensywny, nad brzegami pojawiają się całe kobierce kwiatów, las deszczowy jest w rozkwicie.

Luty

W lutym dnie są gorące, a noce ciepłe, z dużą ilością deszczu. Ściana kropelek wody, unoszących się nad wodospadem nabiera w potędze. To dobry czas na podziwianie okolicy Wodospadu Wiktorii z lotu ptaka ponieważ większa część lasu deszczowego jest pod stałym prysznicem.

Marzec

W marcu dni są gorące a noce ciepłe. Pora deszczowa dobiega końca, poziom wody w Zambezi jest nadal bardzo wysoki co wywołuje głośny łoskot i dużo mgły nad wodospadem.

Kwiecień

W kwietniu pojawia się fala wody pochodzącej z opadów deszczu w odległej Angoli. Wodospad potężnieje w oczach.

Maj

Maj jest początkiem jesieni, z upalnymi dniami i chłodnymi wieczorami. Zambezi nadal jest bezlitosna i potężna.

Czerwiec

W czerwcu, jesień ustępuje zimie, z porą suchą, ale chłodnymi nocami. Poziom wody w rzece Zambezi opada a zwierzęta koncentrują się wokół zbiorników wodnych. Trawy żółkną i marnieją.

Lipiec

Lipiec to najzimniejszy miesiąc i środek pory suchej.

Sierpień

Sierpień jest dalej sucho i czasami wietrznie. Sygnalizuje to zmiany pogodowe. Wraz z obniżaniem się poziomu wody w Zambezi poprawiają się warunki do spływów white water rafting.

Wrzesień

Wrzesień to pierwszy wiosenny miesiąc, zauważamy wzrost temperatur i polepszenie się warunków do white water rafting do klasy 3-5 przez wynurzanie się krawędzi skalnych.

Październik

Październik to najgorętszy miesiąc i początek pory deszczowej, kiedy sporadyczne burze przynoszą miłe ochłodzenie. Jest to najlepszy czas na rejs statkiem przed zachodem słońca.

Listopad

Listopad to prawdziwy początek pory deszczowej w Victoria Falls, ale poziom wody jest w swoim najniższym poziomie, gotowe na przyjęcie wody deszczowej. Baobaby kwitną, jak również las deszczowy wypełnia się czerwonymi liliami i białymi gardeniami.

Grudzień

Grudzień jest gorący i wilgotny, choć jest chłodniej niż w październiku z powodu zachmurzenia. Poziom Zambezi jest nadal niski ale powoli wzrasta wraz z występowaniem lokalnych deszczów.