Szlak Diamentów


Szlakiem Diamentów w RPA

Trasa Diamentów przechodzi przez północną Republikę Południowej Afryki, łącząc osiem miejsc w Północnej Prowincji Przylądkowej, Prowincję Północno Zachodnią, Gauteng i Limpopo. Każde odwiedzane miejsce ma wielkie znaczenie dla kraju w zakresie ochrony środowiska SA szlakach turystycznych, różnorodności biologicznej i wydobycia diamentów.

Szlak Diamentów rozciąga się od Diamentowego Wybrzeża Namaland od zachodu, do Kimberley - ze słynną Wielką Dziurą Big Hole i wiele ważnych rezerwatów przyrody; następnie na północ do Tswalu na Pustyni Kalahari, przez Brenthurst Gardens - tradycyjny dom z rodziny Oppenheimer (założycieli De Beers diamentowego imperium) w Johannesburgu; na wschód do rezerwatu przyrody Ezemvelo (Ezemvelo Nature Reserve) i na północ do rezerwatu przyrody Venetia Limpopo (Venetia Limpopo Nature Reserve) na północnym krańcu Afryki Południowej. Szlak Diamentów przedstawia nowe i mało znane atrakcje, jak również elementy historyczne i kulturowe związane z wydobyciem diamentów. Od lasów drzew mopani lasy, przez busz, sawanny, łąki i wydmy z Kalahari, przez zróżnicowane biomy z 50 gatunków zwierząt, 500 gatunków ptaków można cieszyć się na trasie.

Wspaniałe miejsce do wypoczynku w Naries Namakwa Retreat, romantyczne schronienie w samym sercu Namalandu. Serdeczna gościnność, wyśmienita kuchnia, komfortowe zakwaterowanie oraz przyjaźni pracownicy czynią go idealnym miejscem, z którego zwiedzimy osobliwe miasta Namalandu.

Wszyscy znają przepiękne kwiaty Namalandu, teraz nadszedł czas na poznanie kopalni diamentów i wraków okrętów spoczywających na tych zburzonych wybrzeżach. Jeśli znajdziesz się w Kimberley, warto zatrzymać się w hotelu butikowym Kimberley Club oferującym pierwszej klasy zakwaterowanie. Współzałożycielem hotelu był Cecil John Rhodes w1881 roku. Klub posiada 17 pokoi z łazienkami urządzonych w prawdziwym stylu kolonialnym.

Namaqua kwiaty Namaqualand kwiaty Namaqualand Kwiaty Nama Fotografia Nama mieszkańcy Widok jak z bajki na drzewa kołczanowe