Panorama obok szczytu Spitzkoppe


Jakie buty, Afryka

Widok na góry Erongo w Namibii
Przy okazji podziwiania zdjęć z widokami z góry obog szczytu Spitzkoppe, warto zwrócić uwagę na buty jakie powinno się mieć na wycieczkach do Afryki.
Zobacz: Spitzkoppe

Typowa Namibia – spalony słońcem kraj na południu Afryki. Ogromne przestrzenie, żółte trawy, pomarańczowe i ciągnące się kilometrami skalne pustkowia. Tu i ówdzie skały o fantastycznych kształtach, żłobione przez tysiące lat przez wodę, wiatr i słoneczny żar.

Krajobraz urozmaicają wariacje na ten sam temat, tysiące kształtów tej samej skalnej materii. Upał spowalnia czas. Wydaje się że pomarańczowa kula przestała posuwać się po niebie. Wiatr bez entuzjazmu rysuje linie na piasku pustyni Namib. Ślady bytności człowieka na tym pustkowiu sięgają 8 tysięcy lat wstecz. Prastare rysunki naskalne wizualizują nomadów polujących na zwierzynę. Na północy wody jest pod dostatkiem. Okawango toczy swe wody wzdłuż granicy z Angolą. Większą część kraju zajmuje półpustynny płaskowyż przechodzący na wschodzie w Kotlinę Kalahari, a na zachodzie, w suchą jak pieprz Pustynię Namib.