Niemiecka Forteca w Swakopmund


Forteca pokolonialna

Niemiecka forteca
Kaserne na Anton Lubowski/Bismarck Str. w Swakopmund. Zbudowany w roku 1905, dla wojsk drugiej Eisenbahnbaukompagnie, którzy przybyli tutaj w celu budowania pierwszego, drewnianego mola, obecnie jest tutaj młodzieżowy hotel.

Biwakuj na Shark Island w Lüderitz

Każdy wie że wiatr w Luderitz może zdmuchnąć nos z twojej twarzy. Wiatr i biwakowanie nie idą razem. Dlatego, zanim rozbijesz namiot na Shark Island, upewnij się, że masz dodatkowe śledzie do namiotu. Często możesz mieć szczęście i zastaniesz tam łagodną pogodę, bez wiatrów. Jeśli wiatr stanie się nie do zniesienia, możesz szukać schronienia w domkach kempingowych albo nawet w latarni morskiej. Shark Island kiedyś łączyła się z lądem.

Wtedy powstał tutaj mały port. To bardzo spokojne miejsce było świadkiem wielu nieszczęść ludzkich. W latach od 1905 do 1907 r. tutejszy obóz koncentracyjny (Shark Island Concentration Camp) mordował rdzenną ludność Herero i Nama zmuszaną przez Niemców do pracy przy układaniu torów kolejowych i budowie miasta Lüderitz. Szacuje się że zginęło tutaj około 4000 osób. Przy okazji pobytu na Wyspie Shark, warto odwiedzić pomnik wzniesiony ku czci kapitana Cornelius Fredericks, zmarłego w 1907 roku, razem z 330 osobami ze społeczności !Ama z Beathanie.

Niebywała przygoda, nocować w miejscu wietrznym, otoczonym tysiącami duchów zamordowanych tutaj ludzi. Miejsce biwakowe kosztuje R100 od osoby. Pozostałe zakwaterowanie R200 od osoby.