Bungalow w Skuza kemping w Parku Krugera


Skuza kemping w Parku Krugera

Kemping Skukuza w Parku Krugera
Kemping Skukuza w Narodowym Parku Krugera, domki pokryte afrykańską strzechą doskonale chroniącą przed silnymi promieniami słońca.

Każdy turysta odwiedzający Park Krugera, nawet miłośnik ptaków albo entuzjasta drzew, chce zobaczyć „Wielką Piątkę Afryki”. Dla wielu, chęć spotkania tych największych i niebezpiecznych zwierząt jest tak wielka, że nie dostrzegają, albo w pełni nie doceniają już mniejszych stworzeń, takich jak chociażby barwny ptak siedzący na drzewie mopane.

Każdy turysta odwiedzający Park Krugera, nawet miłośnik ptaków albo entuzjasta drzew, chce zobaczyć „Wielką Piątkę Afryki”. Dla wielu, chęć spotkania tych największych i niebezpiecznych zwierząt jest tak wielka, że nie dostrzegają, albo w pełni nie doceniają już mniejszych stworzeń, takich jak chociażby kolorowy ptak siedzący na drzewie mopane.

Nie bez powodu południowy Park Krugera cieszy się największą popularnością. Dramatyczny krajobraz i gęsta roślinność przyciąga wielkie stada zwierząt, za którymi podążają drapieżniki. Sieć dróg jest dobrze rozbudowana i nie może się zdarzyć że na safari nie zobaczymy nic ciekawego. Wręcz przeciwnie, bezkrwawe polowanie jest tak dobre, że turyści stają się wygderni. Na pytanie, co widzieli często odpowiadają: „widzieliśmy tylko hieny, gepardy i słonie dzisiejszego popołudnia”. Północny Park Krugera jest spokojny. Krajobraz jest monotonny, przeważają tutaj zarośla drzew mopane. Nie ma wielkiego wyboru tras, żeby dojechać z miejsca A do B. Północny Kruger polecamy osobom szukającym spokoju do kontemplacji. Kempingi tutaj są spokojniejsze i nie przypominają obozów uchodźców, jak to ma miejsce na południu.