Wycieczka do Parku Krugera


Program Wycieczki do Parku Krugera

1. Przejazd do Parku Krugera

Mapa trasy wycieczki do Parku Krugera

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 7.00 w Johannesburgu. Przemijamy malowniczy Wschodni Transvaal, który od 1995 roku nosi nazwę Mpumalanga. Naszym celem jest legendarny Park Narodowy Kruger, gdzie spędzimy dzisiejsze popołudnie w koncesji Nkambeni, uczestnicząc w safari podczas zachodu słońca. Wybór zakwaterowania zależy od budżetu i preferencji- można wybrać namioty stałe z łazienką (wersja hotelowa), lub namioty typu igloo z komunalną łazienką (wersja kempingowa).

W wersji hotelowej zamieszkamy w domkach glampingowych z drewnianą podłogą, dwiema drewnianymi ścianami, dwiema brezentowymi ścianami i brezentowym dachem. Klimatyzatory radzą sobie wyśmienicie z wysokimi temperaturami. Łazienka ze wszystkimi udogodnieniami w każdym domku oraz prysznice komunalne na zewnątrz. Wyśmienite jedzenie z asortymentem do wyboru serwowane w formie bufetu.

Na terenie koncesji jest wiele miejsc do spędzania czasu z przyjaciółmi po safari. Widok hipopotamów pływających w rzece graniczącej z kempingiem wprowadza nas w nastrój safari. Atrakcją dnia będzie safari przed zachodem słońca pojazdami 4x4.

Namioty stałe z łazienką- wersja hotele

Namioty typu igloo z komunalną łazienką- wersja kemping

Nocleg w Nkambeni Safari Camp z wielkim basenem z widokiem na zaporę odwiedzaną przez hipopotamy

Atrakcja dnia — safari o zachodzie słońca

Lunch, obiadokolacja

2. Zwiedzamy Park Krugera

Dzisiejszego dnia wybieramy się na całodniowe safari otwartym pojazdem 4 × 4, aby podziwiać piękno Parku Krugera. Szyby samochodu sprawiają, że zwierzęta postrzegają nas jako martwy obiekt, niestanowiący zagrożenia. Jeśli zachowamy odległość szanującą poczucie ich bezpieczeństwa, będziemy mogli cieszyć się widokiem dzikiej przyrody przez długi czas. Warto uważnie obserwować otoczenie, aby dostrzec rzadkie gatunki ptaków i ukrywające się w gąszczach zwierzęta. Opcjonalnie, podczas nocnego safari pod opieką lokalnych przewodników, będziemy mieli szansę spotkać nocne drapieżniki. Na koniec dnia wrócimy do naszego zakwaterowania.

Zakwaterowanie — bez zmian

Atrakcja dnia: safari jeepem 4 X 4

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

3. Widoki na Trasie Panoramicznej

Dzisiaj chętni goście wstają wcześnie, aby wybrać się na piesze tropienie zwierząt. Po tej przygodzie czeka nas podziwianie egzotycznych widoków wzdłuż spektakularnej Trasy Panoramicznej, która jest częścią Gór Smoczych. Największą atrakcją będzie z pewnością zielony kanion rzeki Blyde z jego punktami widokowymi, takimi jak Boże Okno, Three Rondavels (trzy chaty) i Pinnacle Rock (wieżyca). Wieczorem wracamy do naszego zakwaterowania, gdzie czeka na nas zasłużona obiadokolacja. Plan podobnej wycieczki do Parku Krugera.

Zakwaterowanie — bez zmian

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

Atrakcje dnia: Boże Okno, Kanion rzeki Blyde, Bourkes Potholes

Opcjonalnie: piesze tropienie zwierząt

4. Powrót do Johannesburga

Ostatniego dnia w Krugerze wstajemy wcześnie, udajemy się na czterogodzinne safari. Potem pakowanie się i wyjazd do Johannesburga, przed nami prawie 6 godzin jazdy.

Zakończenie w hotelu Belvedere Estate w Johannesburgu w godzinach popołudniowych.

Opcjonalnie: grill pożegnalny w Johannesburgu

Śniadanie, lunch

Atrakcja dnia: poranne safari ciężarówką

Panoramiczny widok na kanion rzeki Blyde Bourkes Luck Potholes