Swartland


Swartland

Swartland RPA

Jest coś naprawdę magicznego na temat Swartland. Każdy, kto kiedykolwiek pił lodowate piwo w upalne, letnie popołudnie na werandzie w zabytkowym hotelu Royal w Riebeek Kasteel, lub spędził romantyczny weekend w idyllicznej dolinie Riebeek Valley Hotel w Riebeek West, zgodzi się ze mną. To tylko niektóre z atrakcji regionu z krajobrazem jak z obrazka, zielonych wzgórz i bujnych winnic, otoczonych przez niebieskie góry Groot Winterhoek. W tej części kraju nie spotkasz zatrzęsienia turystów tłoczących się do wszystkich ulubionych miejsc, być może dlatego, że nie ma tutaj rozległych pól golfowych i hoteli obiecujących all-inclusive i wiele obniżek cen. Jednak lokalni turyści znają Swartland i dobrze wiedzą, że jest to nieodkryty klejnot w skarbnicy przemysłu turystycznego RPA.

Stolica Pszenicy i Herbaty Rooibos

Tylko 60 km na północny wschód od Kapsztadu, Swartland nie można nazwać prowincją.

Kilka doskonałych dróg zapewnia dostęp do głównych miast Malmesbury, Riebeek West, Riebeek Kasteel, Piketberg i Moorreesburg- każde z własną unikalną historią do opowiedzenia. Nazwa regionu Swartland (czarny kraj) powszechnie uważa się że odnosi się do koloru ziemi uprawnej. Ziemia jest tutaj czarna, nie czerwona jak w innch częściach RPA. W przeciwieństwie do jego nazwy, Swartland pokryty jest głównie przez kolorowe pola pszenicy, winnice i plantacje herbaty Rooibos. Pierwszymi znanymi nam mieszkańcami Swartland była ludność San i Griqua, prowadzące koczowniczy styl życia. Kiedy Holendrzy osiedlili się na Przylądku Dobrej Nadziei w XVII wieku, często nawiązywano kontakt z lokalnymi plemionami. Hodowla owiec i bydła stała się powodem częstych konfliktów między europejczykami osadnikami i rdzennymi mieszkańcami, przez co obszar ten był świadkiem wielu krwawych starć. Miasta powstały najpierw wokół kościołów i pierwszym miastem był Malmesbury, nazwany obecną nazwą w 1829 roku. Pierwszym przystankiem każdej wycieczki do Swartland musi być w Philadelphia, osada zaledwie 30 minut od Kapsztadu i jedno z najbardziej malowniczych miejsc tego zakątka.

Położona w pięknej dolinie wokół głównego Nederlands Gereformeerde (Holenderski Reformowany Kościół), Philadelphia ma kilka sklepów i pensjonatów, Pepper Tree Art Stable drzewa i kawiarnię. Warta przyjechać tutaj specjalnie - jest to idealne miejsce na niedzielny obiad lub późno popołudniową herbatę. Dalej na północ od Philadelphii jest miasto Darling znane ze swojego mieszkańca, Pieter-Dirk Uys i jego teatru, Evita se Perron. Ten lokalny kabaret i restauracja przedstawiają satyryczny kabaret, dzięki któremu jego patron zyskał światową sławę. Darling organizuje coroczne Voorkamerfest na początku września - niezwykle popularny festiwal ze straganami i z różnymi imprezami muzycznymi, kabaretami i teatrem.

Czytaj dalej