Zwiedzanie Kapsztadu samodzielnie


Zwiedzanie Kapsztadu na własną rękę

Czerwony Autobus jest z pewnością najtańszym, zorganizowanym środki transportu (R150 od osoby za dzień) w Kapsztadzie. Trasy Czerwonych Autobusów zostały wytyczone w sposób, żeby zaprezentować turystom najważniejsze atrakcje Kapsztadu. Bilet jest ważny na jeden dzień i możesz sobie wybrać, gdzie chcesz wysiąść z autobusu i jak długo chcesz zostać w danym miejscu. Autobus kursuje co 20 minut lub więc co jest bardzo wygodne. Bilety są ważne tylko dla wybranej linii, istnieją dwie główne linie turystyczne: czerwony - wycieczka po mieście i niebieski - półwysep Peninsula. Czerwona linia wprawdzie jest wygodna, ale stosunkowo droga dla budżetowych turystów, można jeździć zwykłymi autobusami miejskimi.

Piętrowe autobusy linii czerwonej z otwartym dachem dodatkowo umożliwiają fotografowanie miejsc z plecami i głowami przypadkowych ludzi podróżujących z nami. Niebieska linia, kursuje do trzech głównych miejsc (Ogród Kirstenbosch, winnica Constantia i World of Birds), które są poza zasięgiem zwykłej komunikacji, więc warto spróbować, jeśli nie masz samochodu i nie masz ochoty na wynajmem. Muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony wysoką jakością usług świadczonych w czasie podróży. Autobusy są punktualne i możliwe jest słuchanie nagranego wcześniej komentarza, dostępnego w wielu językach.

12 Apostołów widziane z autobusu wycieczkowego
Czerwony Autobus to doskonały sposób żeby zobaczyć najpopularniejsze miejsca w Kapsztadzie. Dzięki temu że kursuje co 20 minut, możesz wysiąść gdzie chcesz, nacieszyć się miejscem i jechać dalej. Bilety ważne są na cały dzień.
Widok na Sea Point w Kapsztadzie, zdjęcie z wycieczki
Zdjęcia robimy z piętrowego autobusu, mamy dzięki temu lepszy widok, niestety nie da się zawsze uniknąć głów podróżujączych z nami osób.