Kapsztad i Trasa Ogrodów w 14 dni


Kapsztad wycieczka objazdowa

Zaletą zwiedzania Kapsztadu może być fakt że tutaj możesz upić się jak świnia i nazywać to kulturalną degustacją win!!

Dzień 1

Odbiór z lotniska i transfer do hotelu w Kapsztadzie. Odpoczynek do końca dnia.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na plażę Bolders w Simons Town- jest to jedyna plaża na świecie, gdzie można pływać z Pingwinami Afrykańskimi. Lunch w którejś ze znanych lokalnych restauracji rybnych i przejazd do Parku Narodowego Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również zwiedzamy Cape Point, gdzie przy odrobinie szczęścia niektórzy widzą widmo „Latającego Holendra” na horyzoncie (zazwyczaj po kilku kieliszkach wina).

całość około 8 godzin- 100-110 km. Nocleg w Kapsztadzie

Dzień 3

Kapsztad- Ogrody Kirstenbosch (pomnik natury UNESCO). Przejazd przez plaże miasta, Camps Bay (uznana w tegorocznym sondażu National Geographic jedną z 12 najpiękniejszych plaż na świecie) Hout Bay i przejazd widowiskową trasą Chapman's Peak Drive gdzie nakręcono 26 filmów Bollywood, jeśli czas pozwoli, plaża Cliffton (druga najpiękniejsza plaża na świecie wg National Geographic ). Po południu wjazd kolejką linową na Górę Stołową (jeden z 7 cudów natury świata) gdzie czekamy na zachód słońca (opcjonalnie lub wracamy wcześniej, nie czekając na zachód).

8 godzin ± 40 km. Nocleg w Kapsztadzie

Dzień 4

Waterfront- stary port w Kapsztadzie zmieniony na Mekkę dla turystów, dzielnica założona przez byłych niewolników Bo-Kaap, Signal Hill, spacer po historycznym centrum miasta.

8 godzin. ± 110 km. Nocleg we Franschhoek

Dzień 5

Winnice we Franschhoek i Stellenbosch- dwie degustacje win wliczone w cenę. Możliwość zwiedzania (ewentualnie) destylarni brandy Van Rhyn's (zdobyli tytuł najlepszego brandy na świecie w kategorii koniaków 10-letnich) lub wizyta w parku dzikich kotów gdzie są unikalne lwy białe- do wyboru.

8-9 godzin, 150 km. Nocleg we Franschhoek.

Dzień 6

Przejazd przez dwie wspaniałe przełęcze w drodze do Hermanus, Trasą Clarens obok oceanu. Czas na plaże lub zakupy w centrum tego uroczego miasteczka znanego z wielorybów (sezon lipiec-październik).

Dzień 7

Nurkowanie w klatkach z rekinami (wyjazd o 5.20 rano) dla chętnych (opłata dodatkowa około 145USD) w Gansbaai. Popołudnie w winnicach sławnej z Pinot Noir doliny Hemel-en-Aarde. Plaża dla chętnych.

± 170 km. 8-9 godzin. Nocleg w Hermanus.

Dzień 8

Długi dzień. Przejazd do rejonu Garden Route (Trasa Ogrodów). Po drodze krótki przystanek przy Przylądku Igielnym, gdzie łączą się dwa oceany Atlantyk i Indyjski. Po przekroczeniu Gór Outeniqua zmiana klimatu na półpustynię. Wizyta w farmie strusi w Oudtshoorn. Miasteczko znane jest z imigrantów żydowskich z Litwy z miasta Kelme (często pomyłkowo nazywane Chełmem) i z ośrodka polskich sierot, które wędrowały do Iranu z Armią Andersa.

± 500 km. 9 godzin. Nocleg w Oudtshoorn.

Dzień 9

Odwiedzamy rodzaj mini zoo, gdzie można pogłaskać gepardy. Odwiedzamy jedną z 5 najbardziej spektakularnych kompleksów jaskiń świata- Cango. W razie rezygnacji z którejś z tych 2 atrakcji alternatywnie wyjazd do Przełęczy Meirings w Górach Czarnych- pomnik przyrody UNESCO. Przejazd przez 3 strefy klimatyczne (w ± 40 minut!) to jest coś niecodziennego, bo po półpustyni znajdziemy się w klimacie górskim (trochę jak włoskie Alpy) i lądujemy lesie tropikalnym.

9-10 godzin. ± 220 km. Nocleg w Wilderness.

Dzień 10

Dzień wolniejszy- plaża. Wilderness- miasteczko wybudowane na starożytnej wielkiej wydmie z niesamowitą plażą gdzie często wcześnie rano widać delfiny.

Nocleg Wilderenss. 80 km. 3 godziny.

Dzień 11

Knysna- afrykańska mała Wenecja. Sławne skały The Heads-jedna z większych atrakcji kraju. Jest to drugie najtrudniejsze wejście do portu na świecie, Wyspa Thesen, Leisure Isle, Eastford

8 godzin, 100 km. Nocleg w Wilderness

Dzień 12

Wizyta w parku gdzie można nakarmić słonie. Przejazd do Pllettenberg Bay- przepiękna plaża- czas wolny na piasku. Nocleg Storm's River Village.

Dzień 13

Park Narodowy Tsitsikamma (wielkie fale oceanu rozbijają się o klify rodzaju fiordów pokrytych lasem tropikalnym- absolutna magia. Po drodze chwilowy postój przy najwyższym moście bungie jumping na świecie 216 metrów (opłata za skok we własnym zakresie ok 75$US- nie każdy chce).

8 godzin (bez skoku bungie jumping), 280 km. Nocleg na kempingu w Addo.

Dzień 14

Całodniowe safari w Narodowym Parku Addo Słoni gdzie jest największa koncentracja słoni na południu RPA. Jest tam Wielka Piątka Afryki i inne typowe zwierzęta, jak i największe zagęszczenie słoni na km².

± 180 km. 7 godzin.

Przejazd na lotnisko w Port Elizabeth i odlot do kraju.