Safari z Johannesburga do Mozambiku


Plan wycieczki objazdowej do Mozambiku

1. Park Krugera

Trasa wycieczki do Mozambiku

Wyjeżdżamy z Johannesburga około godziny 7.00. Pierwszą atrakcją wycieczki jest Park Krugera. Dzisiaj nie zostało wiele czasu na safari, chętni mogą pojechać na opcjonalne, popołudniowe safari.

Obiadokolacja

Zakwaterowanie: Nkambeni Safari Camp

2. Safari w Parku Krugera

Safari w najbardziej znanym i lubianym parku narodowym w RPA. Wielka okazja, by pojechać jeepami na safari. Pozostali zwiedzają okolicę w ciężarówce, co okazuje się, wcale nie jest tak złym rozwiązaniem. Mamy dużo miejsca, otwieramy szeroko okna i robimy zdjęcia z dużo wyższego poziomu.

Śniadanie, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Nkambeni Safari Camp

Zestaw dodatkowych atrakcji: safari jeepem 4X4

3. Trasa Panoramiczna

O świcie wybierzemy się z lokalnym tropicielem na opcjonalne piesze safari po terenie prywatnej koncesji w Narodowym Parkiem Krugera.

Pozostały czas spędzimy na podziwianiu widoków Trasy Panoramicznej. Zatrzymamy się nad malowniczym kanionem rzeki Blyde, zobaczymy Boże Okno i Bourkes Luck Potholes, czyli cylindryczne otwory skalne wydrążone przez wiry wodne w pobliżu miejsca, gdzie łączą się koryta rzek Treur i Blyde. Kanion rzeki Blyde ma długość ok. 30 km i jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji przyrodniczych RPA. Większa część kanionu znajduje się w Rezerwacie Kanionu Rzeki Blyde zajmującego powierzchnię 26 tys. km².

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Nkambeni Safari Camp

Opcjonalnie: poranne piesze safari, nocne safari w koncesji Nkambeni

4. Maputo

Przybywamy do stolicy Mozambiku, Maputo. Mamy dużo czasu na zwiedzanie tego prawdziwie afrykańskiego miasta. Maputo jest obecnie w trakcie dużej rozbudowy w związku z rozwojem gospodarczym Mozambiku. Ważniejsze miejsca, które zobaczymy, to: Fort of Nossa Senhorada Conceiao i główny dworzec kolejowy.

Śniadanie, lunch

Zakwaterowanie: Southern Sun Maputo

Przejście graniczne: Lebombo w Mozambiku, Komatipoort w RPA

5 i 6. Inhambane- Barra Beach

W rejon Inhambane podróżujemy północną drogą wzdłuż wybrzeża. Choć jest to długi dzień w podróży, jest wiele do zobaczenia, kiedy mijamy wiele wiosek i plantacji orzechów kokosowych, orzechów nerkowca i trzciny cukrowej. Nasza podróż zaprowadzi nas, na palmową plażę gdzie spędzimy kolejne dwa dni. Dziś wieczorem wita nas tradycyjna kolacja z Mozambiku.

Śniadanie, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Bay View Lodge

Atrakcja Dnia: tradycyjny obiad

7. Tofo

Dzisiaj robimy krótką przejażdżkę do Tofo, aby spędzić dzień, ciesząc się kolejnym kultowym miejscem na plaży w Mozambiku. Z bezpiecznym pływaniem uroczy targ i wiele popularnych barów na plaży, Tofo jest idealnym miejscem na całodniową wycieczkę. Drugi dzień nie tylko zapewnia, że masz możliwość skorzystania w pełni z opcjonalnych atrakcji, pozwala nam to również na pewną elastyczność w dostosowaniu się do warunków pogodowych.

Śniadanie, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Southern Sun Maputo

Opcjonalne Atrakcje: Ocean Safaris, Quad Biking, Scuba Diving, Snorkelling i inne.

8. Vilanculos

Dziś rano zatrzymujemy się w Inhambane, gdzie będziecie mieli okazję zwiedzić rynek i historyczne ulice tego byłego targu niewolników. Dla tych, którzy lubią dobrą przygodę, przewodnik poprowadzi ich przez zatokę jednym ze słynnych łodzi Dau. Te mocne łodzie od wieków przecinają wschodnie wybrzeże Afryki, a podróż przez zatokę to prawdziwie lokalne doświadczenie. Jeśli wolisz, możesz czekań w ciężarówce na wodną taksówkę do Maxixe po drugiej stronie zatoki. Po powrocie do ciężarówki udajemy się na północ, do naszego następnego przystanku w Vilanculos.

Śniadanie, lunch i obiad

Zakwaterowanie: Golden Sands Apartments

Atrakcja Dnia: zwiedzanie Inhambane, wodna taksówka (dau) do Maxixe

9. Wyprawa na Bazaruto

Tradycyjny żaglowy statek arabski - dau

Płaskodenne dau stosowane są do transportu ładunków na płytkich wodach. Do dalekich rejsów nadają się jedynie dau z ostrym dziobem, podobne do żaglowców.

Zwiedzanie Bazaruto Archipelago National Park odbędzie się na tradycyjnej łodzi południowego wybrzeża Afryki — zwane dau.

Dopływamy do wyspy, tu będzie szansa na pływanie, snorkeling i odpoczynek na egzotycznych białych plażach.

Pakiet dodatkowych atrakcji: całodzienna ekskursja na Bazaruto

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Golden Sands

Dodatkowe atrakcje: scuba diving, jazda konna, quad biking, snorkeling, wędkowanie, nocny rejs łodzią.

10. Xai Xai

Miasteczko Xai Xai położone jest na północ od Maputo, przy ujściu legendarnej rzeki Limpopo. To tętniące życiem miasto słynie z marketów, sklepów, restauracji i barów. Ostatni wieczór w Mozambiku spędzimy w tej nadmorskiej miejscowości, przygotowując się do wyjazdu w kierunku granicy z RPA.

Śniadanie, lunch i obiad

Zakwaterowanie: Sunset Beach Lodge

11. Hlane Rezerwat w Suazi

Wracamy przez Maputo przekraczamy granicę ze Suazi

Śniadanie, obiadokolacja

Zakwaterowanie: Na terenie Hlane

Przejście graniczne: Namaacha - Mozambik, Lomahasha - Suazi

12. Suazi

Pobyt w Suazi daje nam możliwość podziwiania zwierząt na safari w Hlane, jeśli wykupiliśmy pakiet Dodatkowych Atrakcji. Po safari puszczamy Hlane i ruszamy do innego rezerwatu w Suazi: do Mliwane.

Śniadanie, lunch i obiadokolacja

Zakwaterowanie: Na terenie Mlilwane Wildlife Sanctuary

Pakiet Dodatkowych Atrakcji: poszukiwanie nosorożca w Hlane

Posiłki: śniadanie, lunch, obiad

13. Suazi

Przeplatająca się sieć dziewięciu szlaków przecinających Mlilwane daje okazję, by zwiedzić szlaki z przewodnikiem. Po obiedzie w obozie spędzamy nasze popołudnie na 2-godzinnym spacerze z przewodnikiem na spotkanie lokalnej społeczność Esajeni, by poznać codzienne życie w Suazi. Takie interaktywne doświadczenie może obejmować mielenie kukurydzy, przynoszenie wody, budowanie ściany lub pranie ubrań w strumieniu.

Zakwaterowanie: na terenie Mlilwane Wildlife Sanctuary

Atrakcje Dnia: wizyta w Esajeni, piesze zwiedzanie rezerwatu

Śniadanie, lunch, obiadokolacja

14. Johannesburg

Przed nami daleka droga, do Johannesburga. Zakończenie w hotelu Belvedere Estate.

Śniadanie