Imprezy Integracyjne, Team Building


Imprezy Integracyjne w RPA


W ciągu ostatnich kilku lat firmy zaczęły szukać czegoś ciekawszego niż wspólny obiad w restauracji albo wyjazd na piknik firmowy, jeśli chodzi o budowanie zespołu, zdając sobie sprawę, że koncepcja może zrobić więcej niż tylko nagradzać pracowników za dobre wyniki premią. Firma powinna stanowić zgrany organizm, a nie zbiór jednostek indywidualnych. Nie ma na to lepszego sposobu niż właśnie imprezy integracyjne — wspólna wyprawa pracowników na kilkudniową wycieczkę tak zwany Team Building. Wyjazdy motywacyjne pozwalają połączyć relaks i wypoczynek pracownika ze zwiększeniem jego przywiązania do firmy, a także do podniesienia jego wydajności. Pracownik nagrodzony raz wyjazdem motywacyjnym lub imprezą integracyjną będzie czuł się doceniony i z pewnością będzie się starał ponownie na taki wyjazd zasłużyć. RPA od dawna uchodzi za lidera w dziedzinie incentive travel, dzięki imponującej liczbie miejsc zdolnych do organizacji konferencji i spotkań. Chociaż team building i wyjazdy integracyjne są wciąż rosnącą niszą w biznesie turystycznym, od dawna istnieje już wiele programów kreatywnych i unikalnych na terenie całego kraju mających na celu motywowania uczestników do osiągnięcia swojego pełnego potencjału w uzyskiwaniu wyników, jakich chcą firmy.

Imprezy Integracyjne w Buszu

W Shamwari Game Reserve we Wschodniej Prowincji Przylądkowej w RPA daje się uczestnikom programu praktyczne doświadczenie ze zwierzętami, podczas którego uczą się współpracować. Zajęcia obejmują śledzenie zwierząt i pomoc weterynarzom w przywracaniu do wyleczonych zwierząt z powrotem do natury. Shamwari oferuje również lekcje jazdy samochodami 4X4, safari na terenie parku, obserwację gwiazd, degustacje win i botaniczne spacery. Dobrze wyposażona sala konferencyjna przystosowana dla grup od sześciu do 35 osób, wyposażona jest we wszystkie niezbędne narzędzia audiowizualne. Rezerwat oferuje luksusowe zakwaterowanie w siedmiu różnych lożach pięciogwiazdkowych. Długi Lee Manor uważany jest za flagowy obiekt w Shamwari jest to pięknie odrestaurowany dworek zbudowany w 1910 roku. Widoki z okien rozlegają się na wodopój i na równiny nad rzeką Buszmen. Lee manor może pomieścić 38 gości w 15 apartamentach z łazienką i trzema luksusowymi pokojami. Ponadto jest tam prywatna sale konferencyjne, dostęp do internetu i spa.

Grotołazy

Spośród wielu możliwości w team-building na terenie całej Republiki Południowej Afryki, grotołazy należą do ekstremalnych. Firmy z Oudtshoorn w Zachodniej Prowincji Przylądkowej są doskonale przygotowane do obsługi dużych grup przy zwiedzaniu jaskiń. Grotołazy prowadzone są w wapiennych jaskiniach na gruntach prywatnych, które są podobne do słynnej Cango Caves, pomimo że są mniejsze, ale oferują fantastyczne warunki do odkrywania głębokich komór. Grupy od dwóch do 10 osób mogą brać udział podziemnych wycieczkach trwających od dwóch do trzech godzin. Grotołazy to nie jedyny oferowany sposób, pakiety dostosowane są do różnych potrzeb firm, począwszy od rekreacji do programów zawierających wiele wybranych atrakcji. Rosenhof Country House znajduje się na obrzeżach Oudtshoorn w drodze do Cango Caves i jest idealnym miejscem do odpoczynku po ekscytującej wspólnej przygodzie. Pięciogwiazdkowy hotel, pięknie odnowiony, został wybudowany na początku 1850 z 12 pokojami i dwoma apartamentami dla kadry kierowniczej i może pomieścić do 28 osób. Centrum odnowy biologicznej Rosenhof oferuje siłownię, Jacuzzi, sauna i klinikę urody, a dla gości, którzy chcą tylko odpocząć, Rosenhof znajduje się przytulny pub, a także kilka salonów z kominkami.

Fast and furious

Większość ludzi przyzna, że ​​nie ma nic piękniejszego niż szybka jazda, hamowanie z piskiem opon i kłębami dymu. Złą wiadomością jest, że jest to nielegalne na publicznych drogach, jednak istnieje sposób, żeby zrobić na torze, zgodnie z prawem, w pojazdach o wysokiej wydajności. Fantastic Racing to firma oferująca indywidualne i firmowe wyścigi na trzech najlepszych torach w RPA w tym słynny Kyalami w Johannesburgu w Killarney w Kapsztadzie. Oferowane pakiety są idealne dla imprez integracyjnych z możliwością wyścigu wśród innych pojazdów, jednomiejscowe samochody Reynard (przeznaczone do szybkich owalnych torów w Stanach Zjednoczonych), a nawet Jordan — samochód F1.

Coś dla każdego

Zebula Golf Estate & Spa, położona w prowincji Limpopo, zaledwie dwie godziny jazdy z Johannesburg, to pięciogwiazdkowy hotel z polem golfowym, rezerwatem przyrody, Bush Lodge i spa z szerokim wyborem obiektów konferencyjnych idealnych dla wyjazdów integracyjnych. Zebula zapewnia, że jest w stanie stworzyć doskonały program dla każdej firmy dzięki szerokiej randze oferowanych zajęć odpowiednich od początkujących do ekspertów: łucznictwo, strzelanie do celu z gliny, paintball, quady, wędkarstwo i siatkówka. Dostępne jest spektakularne pole golfowe leżące na 1200 ha buszu. Zostało ono zaprojektowane przez Petera Matkovitch. Zebula ponadto oferuje ekscytującą interakcję, ze zwierzętami. Goście mogą bawić się z młodymi lwami, dotknąć dwa oswojone gepardy, Tarzan i Jane. Goście lubią zwłaszcza słonie, można również mieć jedną godzinę safari na słoniach, a nawet z nimi pływać. Zebula ma 20 prywatnych i przestronnych domków w buszu z widokiem na pole golfowe oraz kolejne 16 apartamentów w Waterberg Lodge.