Wycieczka - Zanzibar i Serengeti


Plan wycieczki, Tanzania i Kenia

Antylopy Gnu w czasie migracji w Serengeti

Dzień 1/2/3 Zanzibar - Tanzania

Po spotkaniu z przewodnikiem i grupą, (zostawimy naszą ciężarówkę) płyniemy lokalnym promem z Dar es Salaam na Zanzibar. Udamy się do północnej części wyspy, gdzie spędzimy 2 dni, relaksując się na plaży.

Zajęcia do wyboru: obiad i kolacja, pływanie z delfinami, scuba, nurkowanie z rurką itp.

śniadanie x 2

Dzień 4 Dar es Salaam

Dzisiaj opuszczamy Zanzibar i łapiemy prom z powrotem do Dar es Salaam, wracamy do naszego samochodu i kempingu. Przyjemnie można będzie spędzić wieczór wspominając dni na wyspie.

śniadanie, obiadokolacja

Dzień 5 Lushoto

Lushoto jest głównym miastem całego dystryktu. Miasto jest niewielkie, znajduje się w górach Usambara, położone w połowie drogi między wybrzeżem i parkami. Popularny doniczkowy kwiat sępolia fiołkowa rośnie dziko tylko w Tanzanii, a zwłaszcza w Usambara. Tutaj będziesz miał szansę na wędrówki po okolicy, można też po prostu odpocząć.

śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 6 Arusha

Kilimandżaro wspinaczka

Dziś pojedziemy na długą, krajobrazową przejażdżkę samochodem do Arushy malowniczą Tanga. Arusha, uważana za stolicę safari w Tanzanii, słynie z autentycznych rynków rzemieślniczych. W pogodny dzień można zobaczyć Kilimandżaro i Mt Meru. W Arusha znajduje się wiele wspaniałych warsztatów rzemieślniczych.

śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 7/8 Serengeti i Ngorongoro Ekskursja

Widok na krater Ngorogoro

Te 2 dni przeznaczamy na 2-dniową wycieczkę do Parku Narodowego Serengeti i krateru Ngorongoro. Obszar ten ma najwyższe pogłowie dużych zwierząt w Afryce. Na wycieczkę wybierzemy się otwartym samochodem 4x4, odpowiednim na wspinaczki na trudne boczne drogi w parkach. Ci, którzy nie będą w parkach, mogą wykorzystać czas na poznawanie fascynującej kultury lokalnej.

śniadanie, obiad, obiadokolacja

Dzień 9 Arusha

Dzisiaj ci, którzy pojechali do Serengeti i Ngorongoro, wracają do Arusha, gdzie będzie czas na podzielenie się nowinami na temat zaobserwowanych wspaniałych zwierząt afrykańskich spotkanych w parku. Po południu planowana jest wizyta w lokalnym muzeum Masai Mara i Snake Park.

śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 10 Kenia - Nairobi

Po przekroczeniu granicy Kenii podróżujemy do Nairobi, gdzie zakończy się nasza wycieczka. Zazwyczaj uroczyste zakończenie wyprawy odbywa się w jednej z doskonałych restauracji Nairobi.

Fakultatywnie: obiad

Sklepy na Zanzibarze Pozujące do zdjęcia żyrafy Stare kutry Spotkanie z lokalnymi szczepami Masai Wojownicy Masajscy Safari w serengeti