Wycieczka - Zanzibar i Serengeti


Plan wycieczki, Tanzania i Kenia

Antylopy Gnu w czasie migracji w Serengeti

1. Zanzibar - Tanzania

Mapa trasy wycieczki Zanzibar i Serengeti

Po spotkaniu z przewodnikiem i grupą (zostawimy naszą ciężarówkę) płyniemy lokalnym promem z Dar es Salaam na Zanzibar. Bierzemy udział w krótkim zwiedzaniu miasta - „Spice Tour”, następnie udajemy się do Nungwi, w północnej części wyspy, gdzie będzie czas na odpoczynek na plaży.

Atrakcje dnia: Spice Tour i City Tour

Zakwaterowanie: Amaan Bungalows

Obiadokolacja

2.Zanzibar — ekskursja

Dzisiaj jest okazja do skorzystania z wyboru z oferty wielu atrakcji. Nungwi słynie z różnorodności jak wędkowanie, nurkowanie z rurką, nurkowanie i wiele rodzajów morskiego safari. Istnieje możliwość wypożyczenia skutera lub po prostu zrelaksować się na plaży.

Zajęcia do wyboru: rejs statkiem o zachodzie słońca, scuba, snurkowanie, wędkowanie, sanktuariom żółwi, lokalne wioski, las Jozani

Zakwaterowanie: jak poprzednio

Śniadanie, obiadokolacja

3. Zanzibar — zwiedzanie

Dziś dobiega końca pobyt w Nungwi, w godzinach popołudniowych jedziemy do Stone Town. Spędzimy tutaj noc, jutro czeka na nas powrót do Dar es Salaam.

Zakwaterowanie: Ocean View Hotel

Śniadanie i obiadokolacja

4. Dar es Salaam - Bagamoyo

Z samego rana zwiedzamy zabytki Stone Town, bogata historia i gwarne rynki są atrakcją dzisiejszej wizyty w Zanzibarze. Po południu wchodzimy na pokład promu powrotnego.

Zakwaterowanie: Bagamoyo Travellers Lodge

Śniadanie i obiadokolacja

Atrakcja dnia: zwiedzanie kamiennego miasta

5. Arusha

Zmierzamy na północ, naszym celem jest tętniące życiem miasto Arusha, nasz punkt wypadowy do Serengeti. Ta część Tanzanii chlubi się światowej sławy atrakcjami — Serengeti, Ngorongoro i Kilimandżaro. Dziś wieczorem będzie spotkanie instruktażowe, jak przygotować się do wycieczki fakultatywnej do Serengeti.

Zakwaterowanie: Ndoro Lodge

Śniadanie, lunch i obiadokolacja

6. Karatu

Mimo że jesteśmy niedaleko od Karatu, większość dnia spędzimy na dojeździe do krateru Ngorongoro. Po przybyciu do Karatu, nasz przewodnik opowie nam o jutrzejszej wycieczce po kraterze. Karatu jest dogodnie usytuowany, aby umożliwić Ci udział w opcjonalnych atrakcjach w nadchodzących dniach.

Zakwaterowanie: Kudu Camp

Śniadanie, lunch i obiadokolacja

7. Ekskursja do Ngorongoro

Kilimandżaro wspinaczka

Wstajemy wcześnie, będziemy odebrani z naszego obozu i zawiezieni do krateru Ngorongoro. Spędzimy większość naszego dnia na zwiedzaniu podstawy krateru w poszukiwaniu zwierząt wędrujących po równinach. Po południu wrócimy do Karatu.

Pakiet Dodatkowych Atrakcji — Całodzienna wycieczka 4X4 do Ngorongoro

Zakwaterowanie: Kudu Camp

Osoby niebiorące udziału w Serengeti Excursion, pozostaną na miejscu. Będzie to okazja, by poznać trochę fascynującej kultury lokalnej. Dostępne będą atrakcje: Serengeti i Ngorongoro rpakiety wycieczkowe, safari nad Lake Manyara, wycieczki piesze.

Śniadanie, obiadokolacja

8. Karatu

Dzisiaj możesz odpocząć w obozie lub wziąć udział w szeregu opcjonalnych zajęć dostępnych w Karatu. Niektóre z opcjonalne atrakcje obejmują zwiedzanie wioski lub wizytę w Parku Narodowym Lake Manyara.

Zakwaterowanie: Kudu Camp

Śniadanie, obiadokolacja

9. Arusha

Dzisiaj ci, którzy pojechali do Serengeti i Ngorongoro, wracają do Arusha, gdzie będzie czas na podzielenie się nowinami na temat zaobserwowanych wspaniałych zwierząt afrykańskich spotkanych w parku. Po południu planowana jest wizyta w lokalnym muzeum Masai Mara i Snake Park.

Zakwaterowanie: Ndoro Lodge

Śniadanie, obiadokolacja

10. Kenia — Nairobi

Po przekroczeniu granicy Kenii podróżujemy do Nairobi, gdzie zakończy się nasza wycieczka. Zazwyczaj uroczyste zakończenie wyprawy odbywa się w jednej z doskonałych restauracji Nairobi.

Fakultatywnie: obiad

Zakwaterowanie: rezerwacja własna

Śniadanie

Sklepy na Zanzibarze Pozujące do zdjęcia żyrafy Stare kutry Spotkanie z lokalnymi szczepami Masai Wojownicy Masajscy Safari w serengeti