Wycieczka - Zanzibar i Serengeti


Plan wycieczki, Tanzania i Kenia

Antylopy Gnu w czasie migracji w Serengeti

Dzień 1 Zanzibar - Tanzania

Mapa trasy wycieczki Zanzibar i Serengeti

Po spotkaniu z przewodnikiem i grupą, (zostawimy naszą ciężarówkę) płyniemy lokalnym promem z Dar es Salaam na Zanzibar. Bierzemy udział w krótkim zwiedzaniu miasta - "Spice Tour", następnie udajemy się do Nungwi, w północnej części wyspy, gdzie będzie czas na odpoczynek na plaży.

Zajęcia do wyboru: rejs statkiem o zachodzie słońca, scuba, snurkowanie itp.

Zakwaterowanie: Amaan Bungalows

Dzień 2 Zanzibar - ekskursja

Dzisiaj jest okazja do skorzystania z wyboru z oferty wielu atrakcji. Nungwi słynie z różnorodności, jak wędkowanie, nurkowanie z rurką, nurkowanie i wiele rodzajów morskiego safari. Istnieje możliwość wypożyczenia skutera lub po prostu zrelaksować się na plaży.

Zajęcia do wyboru: rejs statkiem o zachodzie słońca, scuba, snurkowanie itp.

Zakwaterowanie: jak poprzednio

Dzień 3 Zanzibar - zwiedzanie

Dziś dobiega końca pobyt w Nungwi kończy się dzisiaj, w godzinach popołudniowych jedziemy do Stone Town. Spędzimy tutaj noc, jutro czeka na nas powrót do Dar es Salaam.

Zakwaterowanie: Ocean View Hotel

Dzień 4 Dar es Salaam - Bagamoyo

Z samego rana zwiedzamy zabytki Stone Town, bogata historia i gwarne rynki są atrakcją dzisiejszej wizyty w Zanzibarze. Po południu wchodzimy na pokład promu powrotnego.

Zakwaterowanie: Bagamoyo Travellers Lodge

Dzień 5 Arusha

Zmierzamy na północ, naszym celem jest tętniące życiem miasto Arusha, nasz punkt wypadowy do Serengeti. Ta część Tanzanii chlubi się światowej sławy atrakcjami - Serengeti, Ngorongoro i Kilimandżaro. Dziś wieczorem będzie spotkanie instruktażowe, jak przygotować się do wycieczki fakultatywnej do Serengeti.

Zakwaterowanie: Ndoro Lodge

Dni 6, 7, 8 Ekskursja Serengeti i krater Ngorongoro

Kilimandżaro wspinaczka

przed nami 3 dniowe safari w Parku Narodowym Serengeti i Ngorongoro. Obszar ten słynie z wielkiego nasycenia zwierzętami. Safari, otwartymi samochodami 4X4 by sprostać wyzwaniom gruntowych dróg. Wyjazd do Serengeti w godzinach porannych, przejazd do Serengeti. Od razu zaczynamy nasze pierwsze safari.

Pakiet Dodatkowych Atrakcji - Serengeti Camping Excursion

Zakwaterowanie: Seronera Campsite

Seronera Campsite własnością Rady Nadzorczej Parków Narodowych Tanzanii. Ponad 90000 turystów odwiedza Park Narodowy Serengeti rocznie. Obiekty te są niestety zaniedbane. Wskazane by mieć własne wilgotne chusteczki i papier toaletowy.

Osoby nie biorące udziału w Serengeti Excursion, pozostaną na miejscu. Będzie to okazja by poznać trochę fascynującej kultury lokalnej. Dostępne będą atrakcje: Serengeti i Ngorongoro rpakiety wycieczkowe, safari nad Lake Manyara, wycieczki piesze.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 9 Arusha

Dzisiaj ci, którzy pojechali do Serengeti i Ngorongoro, wracają do Arusha, gdzie będzie czas na podzielenie się nowinami na temat zaobserwowanych wspaniałych zwierząt afrykańskich spotkanych w parku. Po południu planowana jest wizyta w lokalnym muzeum Masai Mara i Snake Park.

Zakwaterowanie: Ndoro Lodge

Dzień 10 Kenia - Nairobi

Po przekroczeniu granicy Kenii podróżujemy do Nairobi, gdzie zakończy się nasza wycieczka. Zazwyczaj uroczyste zakończenie wyprawy odbywa się w jednej z doskonałych restauracji Nairobi.

Fakultatywnie: obiad

Zakwaterowanie: rezerwacja własna

Sklepy na Zanzibarze Pozujące do zdjęcia żyrafy Stare kutry Spotkanie z lokalnymi szczepami Masai Wojownicy Masajscy Safari w serengeti