Wycieczka do Parku Krugera


Program Wycieczki do Parku Krugera

1. Kwa Madwala

Mapa trasy wycieczki do Parku Krugera

Wycieczka rozpoczyna się w Johannesburgu o godzinie 7.00. Przecinamy spektakularny Wschodni Transvaal, nazywany od 1995 roku Mpumalanga. Jedziemy w kierunku legendarnego już Parku Narodowego Krugera. Dzisiejsze popołudnie spędzimy w koncesji Nkambeni. Podczas wieczornego posiłku przy ognisku, czynnie uczestniczymy w występach lokalnej ludności.

Zakwaterowanie

Namioty stałe z łazienką-wersja hotele

Namioty typu igloo z komunalną łazienką-wersja kemping

Nocleg w Nkambeni Safari Camp z wielkim basenen z widokiem na zaporę odwiedzaną przez hipopotamy

Atrakcja dnia — uczestnictwo w rytualnych tańcach i śpiewach

Pakiet Dodatkowych Atrakcji: safari przed zachodem słońca

Obiadokolacja

2. Park Krugera

Zwiedzanie Parku Krugera rozpoczynamy pieszą ekskursją, potem jedziemy ciężarówką na nasze pierwsze safari drogami Krugera. W pojeździe jesteśmy neutralnymi obserwatorami. Zwierzęta postrzegają nas niczym obiekt martwy, niestanowiący dla nich zagrożenia. Jeżeli szanujemy ich poczucie bezpieczeństwa i nie podjeżdżamy zbyt blisko, możemy przez długi czas napawać się ich widokiem. Obserwuj uważnie, jeśli chcesz dostrzec rzadkie gatunki ptaków i czujne zwierzęta. Dodatkowo nocne safari pod okiem jednego z lokalnych tropicieli będzie doskonałym sposobem, by spotkać nocne drapieżniki.

Zakwaterowanie — bez zmian

Pakiet Dodatkowych Atrakcji: całodzienne safari otwartym 4X4

Atrakcja dnia: safari ciężarówką

Śniadanie, obiadokolacja

3. Trasa Panoramiczna

Dzisiejszy dzień w całości poświęcamy safari w Parku Krugera to doskonała okazja do zrobienia zdjęć. Będziemy otoczeni fascynującą przyrodą i z pewnością uda nam się zobaczyć lwy, bawoły, nosorożce i wiele mniejszych zwierząt. W nocy usłyszymy przechadzające się w pobliżu słonie, nawołujące się otocjony, pohukujące antylopy albo wyjące pawiany.

Zakwaterowanie — bez zmian

Pakiet dodatkowych atrakcji: poranne piesze safari

Osoby bez PDA — safari ciężarówką

Śniadanie, obiadokolacja

Atrakcje dnia: Boże Okno, Kanion rzeki Blyde, Bourkes Potholes

4. Trasa Panoramiczna, kanion rzeki Blyde

Ostatniego dnia naszej wyprawy będziemy podziwiali egzotyczne widoki wzdłuż spektakularnej Trasy Panoramicznej, będącej częścią Urwiska Gór Smoczych. Największą atrakcją będzie z pewnością zawsze zielony kanion rzeki Blyde z sąsiednimi punktami widokowymi, takimi jak: Boże Okno, Three Rondavels (trzy chaty), Pinnacle Rock (wieżyca).

Zakończenie w hotelu Belvedere Estate w Johannesburgu. Poproś przewodnika o podwiezienie na lotnisko, jeśli wracasz do domu.

Opcjonalnie: grill pożegnalny w Johannesburgu

Śniadanie

Atrakcja dnia: poranne safari ciężarówką

Panoramiczny widok na kanion rzeki Blyde Bourkes Luck Potholes