Wzdłuż i wszerz RPA


20 dni RPA, jak długie i szerokie

Dzień 1 RPA - Trasa Panoramiczna

Wyjeżdżamy z Johannesburga, przed nami 4 godziny jazdy do naszej pierwszej atrakcji, jaką jest Trasa Panoramiczna. Zwiedzanie Panorama Route polega na podziwianiu poszczególnych punktów widokowych. Zrobimy wspaniałe zdjęcia przy Bourkes Potholes, zobaczymy kanion rzeki Blyde, Boże Okno i Trzy Rondavels (skały przypominające kształtem murzyńskie chaty). Tego wieczoru będziemy rozkoszować się tradycyjnym obiadem w wiosce ludu Shangaan połączoną z pokazami lokalnych artystów.

Opcjonalne rozrywki: wieczór w Timbavati, w koncesji graniczącej z Kruger NP.

Wyżywienie: lunch, obiadokolacja

Przejechanych 600 km ± 9 godzin jazdy

Dzień 2 / 3 Park Narodowy Krugera

Wstajemy wcześnie, aby odwiedzić Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Moholoholo, gdzie ranne lub zagubione zwierzęta są leczone, zanim wypuszczone na wolność. Jest to wspaniała okazja, aby zobaczyć kilka bardzo szczególnych gatunków z bliska, jak również dowiedzieć się o osiągnięciach w dziedzinie ochrony przyrody. Później wyjazd do światowej sławy Parku Krugera i natychmiast rozpoczynam popołudniowe safari. Następnego dnia całodzienne safari i robienie zdjęć z wysokości naszego samochodu.

Opcjonalne rozrywki: nocne safari, piesze safari

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Przejechanych 30 km ± 3 godziny jazdy

Dzień 4 / 5 Suazi - Mlilwane Wildlife Sanctuary

Po porannym safari j Parku Krugera przejazd do Suazi (na polskim paszporcie nie wymagana jest wiza), po drodze zatrzymujemy się na lokalnym markecie z afrykańskimi pamiątkami. Królestwo Suazi jest krajem śródlądowym, graniczącym z RPA i Mozambikiem. Dwie następne noce spędzimy w Rezerwacie Mlilwane. Zwiedzanie piesze okolicy pozwala nam lepiej poznać naturalne środowisko. Nie występują tutaj niebezpieczne dla nas drapieżniki. Doświadczymy tradycyjny taniec Suazi, w drugi wieczór po obiedzie.

Opcjonalne rozrywki: kolarstwo górskie, piesze wycieczki, jazda konna i safari o zachodzie słońca.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 300 km ± 5 godzin jazdy

Dzień 6 RPA - Estuarium St Lucia w RPA

Opuszczamy Suazi i jedziemy wzdłuż ciepłego wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Wkrótce po naszym przybyciu do St Lucia wsiadamy na pokład łodzi na rejs o zachodzie słońca po lagunie pełnej ptaków i hipopotamów. Ten, uznany przez UNESCO obszar obejmuje: jeziora, plaże, rafy koralowe, mokradła, lasy, przybrzeżnych lasów i łąk wspierających zdumiewającą różnorodność zwierząt, ptaków i życia morskiego.

Opcjonalne rozrywki: wizyta w tradycyjnej wiosce ludności Zulu

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 260 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 7 Rezerwat Hluhluwe-Imfolozi i Durban

Dziś rano jedziemy do rezerwatu Hluhluwe-Imfolozi na safari w otwartych pojazdach 4x4. Jest to jedyny państwowy park w prowincji KwaZulu-Natal, gdzie występuje cała Wielka Piątka Afryki. Dzięki wysiłkom na rzecz ochrony przyrody, park może poszczycić się największą liczbę populacją białego nosorożca na świecie. Późnym popołudniem docieramy do Durbanu, największego portu morskiego i znanej miejscowości wypoczynkowej. Wieczór spędzimy kosztując autentyczne dania kuchni indyjskiej, jako że Durban jest domem dla największej populacji Hindusów żyjących poza Indiami.

Opcjonalne rozrywki: kolacja indyjskiej restauracji

Wyżywienie: śniadanie

Przejechanych 280 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 8 / 9 Park Narodowy uKhahlamba Drakensberg

Zostawiamy za sobą piękne plaże KwaZulu Natal i podróżujemy w głąb lądu do uKhahlamba Drakensberg i Royal Natal National Park, ogromnych i niezwykle malowniczych parków. Góry Smocze są najwyższym w RPA pasmem górskim ze szczytami liczącymi ponad 3000 m. n. p. m. Piesze wędrówki są najpopularniejszym sposobem zwiedzania. Jeśli chcesz coś więcej, czeka tutaj na ciebie wiele dodatkowych atrakcji.

Opcjonalne rozrywki: zjazdy, jazda konna, piesze wycieczki.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 350 km ± 5 godzin jazdy

Dni 10/11 Lesotho - Malealea

Sam dojazd do granicy z Lesotho dostarcza nam wiele pięknych widoków. Popularne wycieczki na kucyku (opcjonalnie) wymagają wczesnego rozpoczęcia. Zanim wyruszymy wizyta w lokalnej wiosce i szkole podstawowej. Podczas opcjonalnej wycieczki, lokalny przewodnik poprowadzi nas wzdłuż trudno dostępnej trasy z przepięknymi widokami. Można również pozostać w hotelu i odpocząć, lub doświadczyć opcjonalnych krótszych jazd.

Opcjonalne rozrywki: Wycieczka na kucykach, piesze wycieczki, rynek miasta

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 550 km ± 9 godzin jazdy

Dzień 12/13 RPA - Cintsa

Pozostawiamy "Królestwo w Niebie", przejeżdżamy na południe do Cintsa. Możesz odpoczywać albo uczestniczyć w jednej z wielu dostępnych atrakcji fakultatywnych.

Opcjonalne rozrywki: zjazdy, jazda konna, piesze wycieczki.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 350 km ± 5 godzin jazdy

Dzień 14: Park Narodowy Addo Elephant

Ten unikalny park narodowy w prowincji Wschodniej Przylądkowej słynie z największego zagęszczenia słoni afrykańskich, jak również szczyci się "Wielką Siódemką Afryki" czyli (słoń, nosorożec czarny, lew, bawół afrykański, lampart, wieloryb biskajski południowy i żarłacz biały).

Opcjonalne rozrywki: nocne safari

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 300 km ± 6 godzin jazdy

Dni 15/16 Park Narodowy Tsitsikamma

Po porannym safari w Addo, żegnamy słonie i przejeżdżamy do Tsitsikamma czyli "miejsce z dużą ilością wody" w lokalnym języku. Miejsce to słynie z kilkudniowego szlaku pieszego Otter Trail i kilka pierwszych godzin tej wędrówki jest zawarte w fakultatywnych rozrywkach.

Opcjonalne rozrywki: skoki na bungee, piesze wędrówki, canopy tour

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 350 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 17 Knysna / Zatoka Plettenberg

Jesteśmy niedaleko od Plettenberg Bay. Po południu można wybrać pomiędzy odpoczynkiem i wycieczką do Knysny.

Opcjonalne rozrywki: rejs po lagunie w Knysna

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 40 km ± 1 godzina jazdy

Dzień 18 Oudtshoorn

Dziś podróżujemy przez wspaniałe góry Outeniqua w kierunku Oudtshoorn, gdzie zwiedzimy słynne jaskinie Cango. Jaskinie zawierają spektakularne hale i wielkie formacje wapienne od lokalnego przewodnika dowiesz się wszystkiego o systemie jaskiń, który ma długość ponad 4 km.

Opcjonalne rozrywki: zwiedzanie jaskiń

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 200 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 19 Droga winna w Stellenbosch

Jedziemy malowniczą trasą Route 62 do Stellenbosch, możliwy przystanek w Ronnie Sex Shop, nie jest to sex shop ale raczej interesujący pub. Stellenbosch jest sercem regionu produkcji win w prowincji Przylądkowej Zachodniej i drugim najstarszym miastem w RPA. Ponieważ jest to ostatnia noc w trasie jedziemy do lokalnej restauracji na wspólną kolację.

Opcjonalne rozrywki: obiad w restauracji, farma strusi

Wyżywienie: śniadanie, lunch

Przejechanych 400km ± 5 godzin jazdy

Dzień 20 Kapsztad

Po śniadaniu, zatrzymamy się w Spier Wine Estate skosztować uważanych za najlepsze, win w Republice Południowej Afryki. Odwiedzimy również Ośrodek Gepardów gdzie zobaczymy z bliska te miłe zwierzęta. Wycieczka kończy się w Kapsztadzie.

Opcjonalne rozrywki: ośrodek gepardów, degustacja wina

Wyżywienie: śniadanie