Wzdłuż i wszerz RPA


20 dni — Największe Atrakcje RPA

Mapa trasy wycieczki z Johannesburga do Kapsztadu

Dzień 1 RPA — Park Krugera

Z Johannesburga wyjeżdżamy o godzinie 7.00. Przed nami ponad 5 godzin jazdy przez wyżynne tereny (do 2000 m n. p. m.) Prowincji Mpumalanga. Na noc osiadamy w prywatnej koncesji na terenie Parku Krugera.

Opcjonalne rozrywki: safari samochodami 4X4 o zachodzie słońca

Posiłki: lunch, obiadokolacja

Przejechanych 515 km do Timbavati

Dzień 2 Park Narodowy Krugera

Całodzienne safari w Parku Krugera.

Opcjonalne rozrywki: popołudniowe safari 4×4 w rezerwacie Nkambeni

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: safari jeepami

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 3 Trasa Panoramiczna

Chętni udają się na poranną, pieszą przechadzkę po buszu. Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Trasy Panoramicznej. Zatrzymujemy się przy kolejnych punktach widokowych.

Opcjonalne rozrywki: piesze safari

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 4 Suazi - Mlilwane Wildlife Sanctuary

Po porannym safari w Parku Krugera przejazd do Suazi (na polskim paszporcie wiza wbijana jest na granicy), po drodze zatrzymujemy się przy lokalnym markecie z afrykańskimi pamiątkami. Królestwo Suazi jest krajem śródlądowym, graniczącym z RPA i Mozambikiem. Noc spędzimy na terenie Rezerwatu Mlilwane. Piesze zwiedzanie buszu pozwala nam stać się częścią tego środowiska. Nie występują tutaj niebezpieczne dla nas drapieżniki.

Opcjonalne rozrywki: safari Mlilwane, minimum 2 osoby

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 230 km do Mlilwane plus około 150 km w Parku Krugera

Przejścia graniczne — RPA - Jeppes Reef, Suazi - Matsamo

Dzień 5 RPA — Estuarium St. Lucia w RPA

Korzystamy z dobrodziejstw ostoi Mlilwane. Możemy samodzielnie zwiedzać rezerwat, nie występują tutaj niebezpieczne drapieżniki. Po południu opuszczamy Mlilwane, jedziemy wzdłuż ciepłego wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Wieczorem czas na interakcje z lokalną ludnością Zulu. Popróbujemy tradycyjnego piwa z palm Ilala, rosnących tylko Zululandzie, nauczymy się kilku słów w języku zulu. Estuarium St. Lucia uznane przez UNESCO obejmuje: jeziora, plaże, rafy koralowe, mokradła, lasy, przybrzeżnych lasów i łąk wspierających zdumiewającą różnorodność zwierząt, ptaków i życia morskiego.

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: Zestaw Dodatkowych Atrakcji: jazda rowerami górskimi, spotkanie z ludnością Suazi, poranne safari.

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja.

Przejechanych 335 km ± 4 godziny jazdy.

Przejście graniczne — Golela — RPA, Lavumisa Town Board — Suazi.

Dzień 6 Rezerwat Hluhluwe-iMfolozi i Durban

Dziś rano jedziemy do rezerwatu Hluhluwe-iMfolozi na safari jeepami 4x4. Jest to jedyny państwowy rezerwat w prowincji KwaZulu-Natal, gdzie występuje cała Wielka Piątka Afryki. Dzięki wysiłkom na rzecz ochrony przyrody, rezerwat może poszczycić się największą populacją nosorożca białego w świecie. Po południu wracamy do iSimangaliso Wetland Park (St. Lucia), gdzie czeka nas rejs o zachodzie słońca wodami laguny pełnej ptaków i hipopotamów.

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: safari Hluhluwe-Imfolozi, rejs wycieczkowy

Dzień 7 Durban

Docieramy do Durbanu, największego portu morskiego i znanego kurortu. Wieczór spędzimy, kosztując autentyczne dania kuchni indyjskiej, jako że Durban jest domem dla największej populacji Hindusów żyjących poza Indiami.

Opcjonalne rozrywki: obiad w indyjskiej restauracji, wizyta w U-Shaka Marine World

Posiłki: śniadanie, lunch

Przejechanych 240 km

Dzień 8 Góry Smocze

Zostawiamy za sobą piękne plaże Durbanu i podróżujemy w głąb lądu do uKhahlamba Drakensberg i Royal Natal National Park, wysokich i niezwykle malowniczych parków. Góry Smocze są najwyższym w RPA pasmem górskim ze szczytami wznoszącymi się ponad 3000 m. n. p. m. Piesze wędrówki są najpopularniejszym, chociaż nie najłatwiejszym sposobem zwiedzania. Jeśli chcesz coś więcej, czeka cię tutaj wiele dodatkowych atrakcji.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Przejechanych 265 km

Dzień 9 uKhahlamba Drakensberg Park

Udajemy się na pieszą wędrówkę po Górach Smoczych w towarzystwie lokalnego przewodnika. Zobaczymy malowidła naskalne Buszmenów.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dni 10/11 Lesotho — Malealea

Sam dojazd do granicy z Lesotho dostarcza nam wiele przeżyć. Popularne wycieczki na kucyku (opcjonalnie) wymagają wczesnego rozpoczęcia. Zanim wyruszymy, wizyta w lokalnej wiosce i szkole podstawowej. Podczas opcjonalnej wycieczki, lokalny przewodnik poprowadzi nas wzdłuż trudno dostępnej trasy z przepięknymi widokami. Można również pozostać w hotelu i odpocząć lub, doświadczyć opcjonalnych krótszych tras.

Opcjonalne rozrywki: wycieczka na kucykach, piesze wycieczki, rynek miasta

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 370 km

Przejście graniczne — Maseru Bridge — RPA, Maseru Bridge — Lesotho

Dzień 12 RPA — Graaff Reinet

Pozostawiamy „Podniebne Królestwo”, jedziemy przez Karru w kierunku Graaff Reinet.

Opcjonalne rozrywki: zjazdy, jazda konna, piesze wycieczki.

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 500 km

Przejście graniczne — Vanrooyenshek — RPA, Vanrooyenshek — Lesotho

Dzień 13: Park Narodowy Addo Elephant

Ten unikalny park narodowy w prowincji Wschodniej Przylądkowej słynie z wysokiego zagęszczenia słoni afrykańskich, jak również szczyci się „Wielką Siódemką Afryki” czyli (słoń, nosorożec czarny, lew, bawół afrykański, lampart, wieloryb biskajski południowy i żarłacz biały). Zatrzymamy się na prywatnej koncesji Kudu Ridge Game Ranch, którą będziemy zwiedzać z naszym przewodnikiem.

Opcjonalne rozrywki: nocne safari

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 320 km

Dzień 14: Park Narodowy Słoni Addo

Dzisiejszy dzień poświęcimy na safari w parku Addo.

Opcjonalne rozrywki: nocne safari

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 320 km

Dzień 15 Park Narodowy Tsitsikamma

Po porannym safari w Addo żegnamy słonie i przejeżdżamy do Tsitsikamma, czyli „miejsce z dużą ilością wody”w lokalnym języku. Tsitsikamma słynie z kilkudniowego szlaku pieszego „Otter Trail” i kilka pierwszych godzin tej wędrówki jest zawarte w ofercie dodatkowych atrakcji. Jest to wielka okazja, pamiętajmy, że „Otter Trail” ma wielu chętnych, którzy czekają na miejsca miesiącami. Dla odważnych oferta sportów ekstremalnych.

Sporty ekstremalne: skoki na bungee, piesze wędrówki, canopy tour

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 350 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 16 Wioska Storms River

Dziś mamy czas wolny do spędzenia w małej wiosce — Storms River. Do wyboru jest wiele światowej klasy rozrywek, takich jak skoki na bungee (najwyższe w świecie), Treetop Canopy Tours, Blackwater Tubing. Przy okazji Treetop Canopy odwiedzimy las deszczowy Tsitsikamma i zobaczymy to wszystko z wysokości wierzchołków drzew.

Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 17 Centralna Trasa Ogrodów

Przejazd do Plettenberg Bay. Wybieramy sobie opcjonalne rozrywki.

Jednym z najpiękniejszych miejsc wzdłuż Trasy Ogrodów jest Plettenberg Bay. Mamy tu przepiękną plażę i łańcuch gór okalających języczek oceanu wcinający się w ląd. Plettenberg Bay zwany przez miejscowych po prostu „Plet” albo „Plett” jest nowoczesnym kurortem, ale też miejscem o historycznym znaczeniu dla Republiki Południowej Afryki.

Opcjonalne rozrywki: Dinner Out Wilderness, Birds of Eden, Monkey Town

Posiłki: śniadanie, lunch

Przejechanych 70 km ± 1 godzina jazdy

Dzień 18 Oudtshoorn

Dziś podróżujemy przez wspaniałe góry Outeniqua w kierunku Oudtshoorn, po drodze zatrzymamy się w miasteczku Knysna. W górach Outeniqua zwiedzimy słynne jaskinie Cango. Jaskinie zawierają spektakularne komnaty i wielkie formacje wapienne, od lokalnego przewodnika dowiesz się wszystkiego o systemie jaskiń, który ma długość ponad 4 km. W Oudtshoorn na odważnych czeka jazda na strusiach.

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: zwiedzanie jaskiń

Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Przejechanych 150 km ± 4 godziny jazdy

Dzień 19 Droga winna w Somerset West

Jedziemy malowniczą trasą Route 62 do Somerset West, po drodze zatrzymujemy się przy Ronnies Sex Shop, nie jest to sex shop, ale raczej interesujący pub. Stellenbosch jest sercem regionu produkcji win w prowincji Przylądkowej Zachodniej i drugim najstarszym miastem w RPA. Ponieważ jest to ostatnia noc w trasie, jedziemy do lokalnej restauracji na wspólną kolację.

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: degustacja win i serów, Kraal Gallery Weaving and Wine Tasting Tour

Posiłki: śniadanie, lunch

Opcjonalne rozrywki: obiad,

Przejechanych 400 km ± 5 godzin jazdy

Dzień 20 Kapsztad

Po śniadaniu zatrzymamy się w uniwersyteckim mieście Stellenbosch, zwiedzimy miasto, mamy okazję skosztować uważanych za najlepsze, win w Republice Południowej Afryki. Wycieczka kończy się w Kapsztadzie.

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: Cape Town Cultural Tour

Posiłki: śniadanie

Przejechanych 45 km