20 dniowa wycieczka do Namibii i wodospadu Wiktorii


20 dni RPA, Namibia, Botswana, Zimbabwe

Dzień 1 Kapsztad RPA do Citrusdal w górach Cederberg

Mapka wycieczki z Kapsztadu do Vic Falls

Zanim wyjedziemy z Kapsztadu, zatrzymamy się w punkcie widokowym na Górę Stołową nad Zatoką Stołową. Przy okazji zakupimy brakujący ekwipunek w jednym z miejscowych supermarketów. Naszym pierwszym celem jest miejscowość Citrusdal położona w malowniczej dolinie gór Cederberg. 20 km od Citrusdal, w Marcuskraa rozbijemy tu pierwszy kemping i udamy się na degustację win. Powszechnie uważa się, że większość win produkowanych z RPA pochodzi z Kapsztadu. Okazuje się, że doliny rzeki Oranje i Góry Cederberg mają więcej winnic. Góry Cederberg zbudowane są z piaskowca o zabarwieniu czerwonym. W ostatnich latach odkryto w nich skamieliny prymitywnych ryb, których wiek szacowany jest na 450 milionów lat. Nazwa gór pochodzi od rosnących w tym rejonie drzew cedrowych Widdringtonia Cederbergensis, rosnących na wysokości od 1000 do 1500 m n.p.m. Najwyższym szczytem Gór Cederberg jest Sneeuberg (2028 m n.p.m.).

Przejechanych: Kapsztad do Citrusdal ±195 km

Posiłki: lancz

Zestaw Dodatkowych Atrakcji: degustacja wina, kolacja zapoznawcza

Duże skorpiony nie są aż tak niebezpieczne

Dzień 2 Rzeka Oranje

Po śniadaniu jedziemy w kierunku północnym przez wyżynę Nama i miasteczko Springbok do granicy z Namibią. Noc spędzamy na kempingu nad rzeką Oranje, która stanowi naturalną granicę pomiędzy RPA i Namibią. Chętni mogą przepłynąć na drugą stronę rzeki, już na terytorium Namibii.

Przejechanych: 570 km, ± 10h.

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Dzień 3 Rzeka Oranje do kanionu rzeki Rybnej

Po śniadaniu istnieje możliwość zwiedzenia rzeki na kanoe, natomiast osoby niebiorące udziału w tej atrakcyjnej przygodzie, mają czas do własnej dyspozycji na kempingu. Po lanczu przekraczamy granicę Namibii i jedziemy do kanionu rzeki Rybnej. Przy długim spacerze wzdłuż brzegów kanionu podziwiamy malowniczy zachód słońca, co może być doskonałą okazją do robienia fantastycznych zdjęć.

Przejechanych: ±180 km.

Opcjonalnie: półdniowy spływ na kanoe rzeką Oranje

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Przejście graniczne: Noordoewer - Namibia, Vioolsdrif - RPA

Dzień 4 Park Narodowy Namib — Naukluft

Przybywamy do Narodowego Parku Namib–Naukluft i zatrzymujemy się na kempingu. Poświęcamy czas na zwiedzanie kanionu Sesriem. Wieczór spędzamy pod gwiaździstym niebem, wsłuchując się w ciszę pustyni przerywaną rechotaniem gekonów.

Przejechanych: 520 km z Fish River Canyon do Namib-Naukluft Park

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Dzień 5 Wydmy Sossusvlei Park Narodowy Namib-Naukluft

Akacja przed wydmą piaskowąWstajemy bardzo wcześnie, jedziemy 45 kilometrów w głąb Parku Narodowego Namib-Naukluft do jedynej udostępnionej turystom wydmy noszącej numer 45. Przy panującym tu jeszcze zmroku wspinamy się na 170-metrową Wydmę 45. Dla ułatwienia wspinaczki najlepiej jest stawać w ślady pozostawione przez osoby idące przed nami. Piach jest tam nieco twardszy i nie obsuwa się już tak bardzo pod stopami. Pamiętajmy, żeby ruchome obiektywy naszych aparatów fotograficznych nie zetknęły się z piachem. Nawet kilka ziarenek piasku może na zawsze unieruchomić nasz aparat. Na szczycie wydmy czekamy na spektakularny wschód słońca. Po powrocie na dół udamy się na pieszą wycieczkę po pustyni pod opieką doświadczonego przewodnika. Zobaczymy wiele roślin i zwierząt, które zdołały się przystosować do życia w tak trudnych warunkach. Odwiedzimy Deadvlei, czyli miejsce z kikutami akacji erioloba, które liczą ponad 400 lat i dobrze zachowały się w suchym klimacie.

Przejechanych: 150 km z Sesriem do Sossusvlei

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Dzień 6 Swakopmund

Solitaire

Po przekroczeniu Zwrotnika Koziorożca jedziemy do popularnego urlopowiska Namibii — Swakopmund. Po drodze zatrzymamy się w Walvis Bay, aby podziwiać flamingi. W Swakopmund możemy wybrać jedną z wielu dostępnych tu rozrywek, np. quad biking, sand boarding, sky diving, dolphin cruise, loty samolotem, obiad, itp. Wieczorem chętni mogą udać się na wspólny obiad w restauracji Lighthouse. Następnego dnia po śniadaniu wszyscy udają się na wybrane wcześniej rozrywki. Będzie też czas na zwiedzenie miasta. Jest tu wiele interesujących sklepów, muzeów i kilka kafejek internetowych.

Przejechanych: 250 km, z Sossusvlei do Swakopmund

Posiłki: śniadanie, lancz

Zestaw dodatkowych atrakcji: piesze safari na pustyni

Dzień 7 Swakopmund

Dzisiaj mamy czas do własnej dyspozycji. Czeka na nas wiele atrakcji z domieszką adrenaliny.

Zobacz koniecznie: Więcej informacji o Swakopmund

Posiłki: śniadanie

Zestaw dodatkowych atrakcji: piesze safari na pustyni

Opcjonalne atrakcje z adrenaliną w Swakopmund:

 • Obiad w restauracji Lighthouse od R150 do R300
 • Quadbiking na wydmach piaskowych (1 godzina) od R600 do R700
 • Sandboarding na wydmach piaskowych od R350 do R550
 • Sky Diving od R2300 do R2600
 • Rejs z delfinami od R550 do R650

Dzień 8 Góra Spitzkoppe

Opuszczamy wybrzeże, jedziemy w kierunku gór Pontok z pamiętnym szczytem Spitzkoppe. Rozbijamy obóz u stóp Spitzkoppe. Wspinamy się na szczyt skalistej góry obok Spitzkoppe. W tym miejscu będziemy mogli podziwiać rozległe widoki, następnie udamy się na pieszą wycieczkę do naskalnych malowideł Buszmenów.

Przejechanych: 80 km z Swakopmund do Spitzkoppe

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Dzień 9 Szczep Himba — Outjo

Po porannym zwiedzaniu okolicy wyruszamy w kierunku północnym do Kamanjab w regionie Kunene, dawniej zwanym Koakoland. Zatrzymujemy się na kempingu obok wioski szczepu Himba. Pod opieką przewodnika, znającego lokalne obyczaje, udajemy się na zwiedzanie wioski. Będzie to niepowtarzalna okazja do zrobienia zdjęć z kobietami Himba. Wskazane jest kupienie drobnych podarunków, głównie podstawowych produktów żywnościowych, które zostawimy w chacie królowej wioski.

Przejechanych: Spitzkoppe do Outjo ±340 km

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Zestaw dodatkowych atrakcji: wizyta w wiosce Himba

Dni 10, 11 Park Narodowy Etosza

Przed nami legendarny park narodowy – czyli ogromna równina z dominującą sawanną i niską roślinnością trawiastą. Takie warunki sprzyjają obserwacji dzikiej zwierzyny. Trawy i zarośla stanowią pożywienie dziesiątków gatunków zwierząt. Niektóre z nich mamy nadzieję podejrzeć podczas foto-safari. Na kempingach znajdują się miejsca obserwacyjne, z których spokojnie możemy oglądać zwierzęta podchodzące do wodopoju nawet nocą. Latarnie wokół wodopoju ułatwiają obserwację zwierząt o zmroku. Na kempingu Okaukuejo grasują natrętne szakale. Nie powinno się ich dokarmiać.

Outjo do Etosha ±170 km

Opcjonalne atrakcje: nocne i poranne safari.

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Dzień 12 Stolica Namibii, Windhuk

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku centralnej części Namibii do Windhuk. Po drodze zatrzymamy się przy znanym targu z afrykańskimi pamiątkami. Po przybyciu do Windhuk przejedziemy głównymi ulicami miasta i zobaczymy kolejne ciekawe miejsca.

Etosza do Windhuk 450 km

Posiłki: śniadanie, lancz

Do wyboru: wspólny obiad w restauracji

Miasto Windhuk nazywane jest tradycyjnie przez ludność Nama Ai-Gams, co w ich języku znaczy gorące źródła, które kiedyś znajdowały się na tych terenach; druga nazwa Otjomuise — oznaczająca miejsce pary wodnej- nadana została przez szczep Herero. Istnieje wiele teorii, w jaki sposób miejsce to otrzymało swoją współczesną nazwę. Najbardziej prawdopodobne jest określenie wind-hoek oznaczające w języku afrikaans "Narożnik Wiatru". Możliwe, że Afrykanerzy nazwali to miejsce na cześć gór Winterhoek w Tulbagh w RPA, gdzie mieszkali najpierw osadnicy z Europy. Współczesne miasto Windhuk dostało prawa miejskie 18 października 1890 roku, kiedy von François położył kamień węgielny w forcie znanym Alte Feste (Stara Forteca). Przez następne 14 lat miasto rozwijało się bardzo wolno. Wybudowano tu podstawowe budynki rządowe i prywatne. W Klein-Windhoek ziemia rolna została przyznana osadnikom. Zaczęto uprawę warzyw, tytoniu i hodowlę krów. Od 1907 roku miasto zaczęło rozrastać się szybciej dzięki napływowi emigrantów z Niemiec i Afryki Południowej. Centrum biznesu stała się ulica Kaiser, obecnie znana pod nazwą Independence Avenue. W czasie miesięcy zimowych - w czerwcu, lipcu i sierpniu – notuje się tu niewielkie opady deszczu. Temperatury kształtują się w granicach od 5 do 18ºC, noce są chłodne, mimo że słupek rtęci rzadko spada poniżej zera i prawie nigdy nie pojawia się śnieg. W pozostałych miesiącach roku jest gorąco, w styczniu temperatura dochodzi do 31ºC.

Dzień 13 Botswana — Ghanzi

Po śniadaniu jedziemy w kierunku Botswany, przekraczamy granicę. W czasie jazdy autostradą napotkamy na stada krów, kóz, owiec i osłów pasących się na poboczach, należy podróżować z bezpieczną prędkością, żeby nie spowodować wypadku. Osiedlamy się na kempingu w Ghanzi. W godzinach popołudniowych będzie okazja spotkania z lokalną społecznością Buszmenów (San), weźmiemy udział w tradycyjnych tańcach.

Przejazd z Windhoek do Ghanzi ±520 km, ± 9h plus przekraczanie granicy.

Posiłki: śniadanie, lancz

Przejście graniczne: Namibia - Buitepos, Botswana - Mamanu

Ludność San, znana jako Buszmeni, to rdzenni mieszkańcy Botswany i Namibii, żyjący tu od 30 000 lat. Spotkanie tych ludzi wzbudzi w nas wiele refleksji. Zastanowimy się, jak zdołali przetrwać w tak trudnych, pustynnych warunkach. Obecnie nazwę San zmienili na Ncoakhoe, co znaczy czerwoni ludzie, ale w dalszym ciągu stara nazwa jest chętniej używana. Szacuje się, że do chwili obecnej przetrwało 55 000 tych ludzi, z czego 60% mieszka na terytorium Botswany. Botswana była kiedyś kolonią angielską i uzyskała niepodległość w 1966 roku. Trzy z najbogatszych na świecie kopalni diamentów znajdują się w Botswanie, co przyczynia się do wzrostu bogactwa kraju. Od czterdziestu kilku lat niepodległości gospodarka Botswany jest przykładem dla innych krajów afrykańskich. Dzięki stabilnej polityce, inwestowaniu w edukację, ochronę zdrowia i temu, że nie spotyka się – jak w innych krajach afrykańskich- rasizmu, Botswana stała się najlepiej rozwijającą się ekonomią w Afryce. Na początku lat 90. polisą rządu Botswany stał się „wysoki dochód” – tj. małe skutki uboczne dla środowiska. System wprowadzono dla zachowania przyszłym pokoleniom unikalnych atrakcji turystycznych. Liczba turystów jest ograniczona wskutek drastycznego zwiększenia kosztów ich pobytu w Botswanie.

Dzień 14 Przedsionek delty

Dzisiaj jedziemy na północ, do Etsha (proszę nie mylić z Etosha), noc spędzamy na brzegu pięknej laguny otoczonej dzikim buszem.

Przejazd z Ghanzi do północnej Okavango ±400 km

Posiłki: śniadanie, lancz

Opcjonalnie: spacer z Buszmenem

Dni 15, 16 Maun — Delta Okawango

Po leniwym śniadaniu przesiadamy się na statek, płyniemy krętymi kanałami do Seronga w głębi delty. Osiedlamy się na kempingu, będącego naszą bazą wypadową do ekskursji na mokoro i pieszych. Wielka zmiana w programie zwiedzania Delty Okawango nastąpiła pod koniec roku 2016. Nie jedziemy już do Maun, mamy teraz do dyspozycji 100000 ha prywatnej koncesji oraz trzy kempingi w północnym krańcu Delty Okavango. W przeciwieństwie do Maun poziom prywatności będzie dużo wyższy. Nie napotkamy żadnych innych grup lub operatorów w naszym terenie zwiedzania. Będziemy wędrować w królestwie ptactwa i zwierząt. Nocą usłyszymy ryk lwa, możliwe, że spotkamy setki wędrujących bawołów. Niekończące się kanały są gotowe do zwiedzania bez zakłócania spokoju ze strony innych podróżnych. Dostępne dla gości będą safari i spacery, wycieczki mokoro i sundowners, rejsy o zachodzie słońca i loty balonem. Największe udogodnienie to gorące prysznice, basen kąpielowy i bar.

Dzień 17 Kasane — Caprivi Strip

Opuszczamy deltę, jedziemy w kierunku północnym do Namibii na Caprivi Strip zwany teraz Zambezi Region. Przecinamy 3 parki w drodze do Chobe National Park. Rejony te obfitują w zwierzynę ze względu na odwieczne szlaki wędrowne. Następne dwie noce spędzimy na tutejszym kempingu.

Okavango Delta do Rainbow River Lodge ±160 km

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Przejście graniczne: Namibia: Mohembo Border, Shakawe - Botswana

Dzień 18 Park Narodowy Chobe

Jedziemy do Chobe i śpieszymy na romantyczny rejs statkiem o zachodzie słońca. Wówczas wiele gatunków zwierząt możemy zobaczyć na brzegach rzeki Chobe.

Rainbow River Lodge do Kasane ±435 km

Posiłki: śniadanie, lancz, obiadokolacja

Przejście graniczne: Ngoma — Namibia, Kasane — Botswana

Dzień 19 Zimbabwe Wodospad Wiktorii

Po przybyciu w okolice wodospadu mamy możliwość zaplanowania naszych zajęć na dzień następny. W dalszej kolejności odwiedzimy potężny Wodospad Wiktorii i usłyszymy potężny łomot rzeki Zambezi. Oficjalnie wycieczka kończy się dnia następnego po śniadaniu, ale większość osób zagospodaruje czas na skorzystanie z szerokiego asortymentu atrakcji oferowanych.

Posiłki: śniadanie, lancz

Kasane do Wodospadu Wiktorii ok. 100 km, około 2h plus przejście przez granicę.

Pakiet dodatkowych atrakcji: wstęp do NP Vic Falls, safari w NP Chobe

Dzień 20 Wodospad Wiktorii

Cały dzień spędzimy na zwiedzaniu okolicy i korzystaniu z wybranych wcześniej rozrywek. Jeśli ktoś chciałby pozostać tu dłużej, powinien wcześniej dokonać rezerwacji hotelu za naszym pośrednictwem.

Możliwości po wycieczce

Polecamy wykupienie 5-dniowej wycieczki do Zimbabwe, zaczynającej się w Vic Falls i kończącej w Johannesburgu. Zobacz: Wycieczka z Zimbabwe

Albo wracamy do Johannesburga 2 - dniowym transferem. Cena transferu: wersja pod namiotami - R995 (ok. 300 PLN), z zakwaterowaniem - R1150 (ok. 340 PLN) od osoby, posiłki nie są wliczane w cenę.

Sporty ekstremalne i mniej extremalne

 • Bushman Walk Botswana BWP80 do BWP90
 • Lot balonem nad Okavango na specjalne życzenie
 • Napiwki dla lokalnej obsługi na Okawango wg. uznania
 • Zambezi Sunset Cruise $90 do $100
 • Morning Tram and Bridge Tour $75 do $85
 • Skok na Bungee $155 do $175
 • Helicopter Flights $150 do $175
 • White Water Rafting $145 do $160

O wycieczce 2018

★★★★★rpa Flaga Namibii Flaga Botswany Flaga Zimbabwe

Wersja tańsza w stylu kemping

NamiotCena R19750 (ok. 5190 PLN) od osoby plus „Nieobowiązkowy Zestaw Atrakcji” - R7650 (ok. 2000 PLN) od osoby

Single Supplement (dopłata za zakwaterowanie 1-osobowe) R1160 (ok. 300 PLN)

(ostateczna cena zależy od aktualnego kursu Randa). Wpłata wysokości 25% wymagana jest przy rezerwacji, pozostała suma musi być wpłacona co najmniej 28 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

Nieobowiązkowy Zestaw Atrakcji (NZA) to forma płatności za opcjonalne atrakcje, naszym zdaniem warte doświadczenia w trakcie wycieczki. Idealnym rozwiązaniem byłoby zaliczenie wszystkich atrakcji. Opłata ta jest w 100% przejrzysta (zobacz tabelę poniżej). NZA może być zakupiony przed przyjazdem do RPA lub u przewodnika pierwszego dnia wycieczki.

Lista dodatkowych atrakcji NZA

 • Degustacja win R70
 • Piesza wycieczka do Deadvlei R370
 • Wizyta w wiosce Himba R450
 • 3 dniowy pobyt na Okawango R5040
 • Safari statkiem w PN Chobe R590
 • Safari samochodem 4X4 PN Chobe R590
 • Wstęp do Wodospadu Wiktorii R540

Wersja droższa (hotele) 2018

HotelCena R32950 (ok. 8700 PLN) od osoby plus nieobowiązkowa opłata „Nieobowiązkowy Zestaw Atrakcji” płatna na miejscu - R19560 (ok. 5180 PLN) od osoby

Single Supplement (dopłata za zakwaterowanie 1-osobowe) R5200 (ok. 1370 PLN)

Lista dodatkowych atrakcji NZA

 • Degustacja win R70
 • Piesza wycieczka do Deadvlei R370
 • Wizyta w wiosce Himba R450
 • 3 dniowy pobyt na Okawango R16950
 • Safari statkiem w PN Chobe R590
 • Safari samochodem 4X4 PN Chobe R590
 • Wstęp do Wodospadu Wiktorii R540

Czas trwania

20 dni 19 nocy

Posiłki

Lunch X 17, śniadania X 19, obiady X 15

Malaria

Malaria w Namibii
Występowanie malarii w Namibii

Malaria nie występuje na trasie tej wycieczki na terenie RPA, jak też na większości obszaru Namibii.

Wg Namibia Tourist Board malaria występuje tylko sezonowo w północno-wschodniej i centralnej Namibii, czyli w Caprivi, Kavango, Owambo i w północnym Kunene. Dlatego na kilka dni przed wyjazdem wskazana jest wizyta w rejonowej poradni chorób tropikalnych. Z reguły turyści zaczynają brać tabletki dopiero ósmego dnia wycieczki.

Na terenie Namibii dostępne są tabletki na malarię bez recepty.

Ciężarówka (Truck)

Ciężarówka będzie naszym domem na kółkach. Idealny sposób transportu po bezdrożach Afryki. Posiada miejsca dla 20 uczestników. Każdy można zamknąć bagaż w szafce, zadbano nawet o lodówkę zasilaną z instalacji ciężarówki i cooler box na napoje chłodzące, ładowany lodem kupowanym na stacjach benzynowych. W wyposażeniu ciężarówki są rozkładane stoły i krzesełka, po jednej stronie jest wysuwany blat do robienia posiłków. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony Ciężarówka wiezie 200 l wody, żywność, awaryjne światło mogące świecić przez 12 godzin, namioty, wtyczki do ładowania naszych baterii.

Zakwaterowanie

Kemping, lub hotele w zależności od wybranej wersji.

Wizy do Namibii

Wizę do Namibii najlepiej jest wyrobić w Berlinie. Ambasada Namibii w Kapsztadzie także wydaje wizy, ale rozpatrywanie wniosku o wizę zajmuje od dwóch do trzech dni.

Formularz wizowy do Namibii

Cederberg

Krajobrazy w górach Cederberg

Widok na góry Cederberg. Dobrze widoczne plantacje pomarańczy.

To nie jest fotomontaż, z występujących w Cederbergu trzech gatunków skorpionów, jeden gatunek odważniejsi mogą brać w swoje ręce. Zabawa ze skorpionami to bywała ulubioną zabawą lokalnych dzieci.

Na wiosnę równiny w okolicach miasteczka Springbok pokrywają się tysiącami kwiatów

Rzeka Oranje wieczorem

Widok na rzekę Gariep

Chętni mogą pływać w rzece Gariep. Widoczne w środku rzeki boje oznaczają granicę pomiędzy RPA i Namibią. Można minąć boje, czyli przekroczyć granicę

Rzeka Oranje jest najdłuższą rzeką w RPA. Wypływa z Gór Smoczych w Lesotho, płynie w kierunku zachodnim do Oceanu Atlantyckiego. Jej brzegi formują granicę pomiędzy Lesotho i RPA, a następnie pomiędzy Namibią i RPA, ponadto kilka granic pomiędzy prowincjami. Rzeka nie przepływa przez duże miasta, jednak odgrywa w kraju ważną rolę ekonomiczną, dostarczając wodę do nawadniania i napędzania elektrowni wodnych. Rzeka od wieków była znana przez lokalną ludność Nama, nazywano ją Nu Gariep. Nazwa Oranje nadana została przez pułkownika Roberta Gordona na cześć arystokraty holenderskiego Williama of Orange. Większość mieszkańców RPA uważała, że nazwa pochodzi od koloru wody, podobnie jak w przypadku rzeki Vaal, gdzie vaal oznacza w języku afrikaans sRy. Po zakończeniu apartheidu powrócono do oryginalnej nazwy, jednak nazwa Oranje jest lepiej znana na świecie.

Co potrzebujesz?

Potrzebujesz koniecznie

 • Krem do opalania i kapelusz
 • Tabletki na malarię (od Etoshy występuje malaria)
 • Aparat fotograficzny
 • Cienki śpiwór latem (tylko w wersji tańszej)
 • Gruby śpiwór zimą (tylko w wersji tańszej)
 • Latarka najlepiej czołowa plus zapasowe baterie
 • Repelent od komarów
 • Wygodne buty i sandały
 • 2 plecaki, duży i podręczny
Często zadawane pytania Malaria — informacje przed safari

Opcjonalnie

 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Strój kąpielowy
 • Polar cienki
 • Lornetka
 • Małe prześcieradło (wersja kemping)
 • Mała poduszka (wersja kemping)
 • Ubrania z grubego materiału odporne na kolce z buszu (opcjonalne)
 • Podkoszulki na zmianę (wskazane jedwabne bluzki i koszule — bardzo lekkie i małe, szybciej schną)
 • Środki opatrunkowe i podstawowe lekarstwa

Sandboarding w Swakopmund

Standup boarding

Terminy wycieczek na rok 2018

Terminy wycieczki Kapsztad — Vic Falls 2018

Wyjazd Koniec
04-Jan-18 23-Jan-18
07-Jan-18 26-Jan-18
11-Jan-18 30-Jan-18
14-Jan-18 02-Feb-18
18-Jan-18 06-Feb-18
21-Jan-18 09-Feb-18
25-Jan-18 13-Feb-18
28-Jan-18 16-Feb-18
01-Feb-18 20-Feb-18
04-Feb-18 23-Feb-18
08-Feb-18 27-Feb-18
11-Feb-18 02-Mar-18
15-Feb-18 06-Mar-18
18-Feb-18 09-Mar-18
22-Feb-18 13-Mar-18
25-Feb-18 16-Mar-18
01-Mar-18 20-Mar-18
04-Mar-18 23-Mar-18
08-Mar-18 27-Mar-18
11-Mar-18 30-Mar-18
15-Mar-18 03-Apr-18
18-Mar-18 06-Apr-18
22-Mar-18 10-Apr-18
25-Mar-18 13-Apr-18
29-Mar-18 17-Apr-18
01-Apr-18 20-Apr-18
05-Apr-18 24-Apr-18
08-Apr-18 27-Apr-18
12-Apr-18 01-May-18
15-Apr-18 04-May-18
19-Apr-18 08-May-18
22-Apr-18 11-May-18
26-Apr-18 15-May-18
29-Apr-18 18-May-18

Terminy wycieczki Kapsztad — Vic Falls 2018

Wyjazd Koniec
03-May-18 22-May-18
06-May-18 25-May-18
10-May-18 29-May-18
13-May-18 01-Jun-18
17-May-18 05-Jun-18
20-May-18 08-Jun-18
24-May-18 12-Jun-18
27-May-18 15-Jun-18
31-May-18 19-Jun-18
03-Jun-18 22-Jun-18
07-Jun-18 26-Jun-18
10-Jun-18 29-Jun-18
14-Jun-18 03-Jul-18
17-Jun-18 06-Jul-18
21-Jun-18 10-Jul-18
24-Jun-18 13-Jul-18
28-Jun-18 17-Jul-18
01-Jul-18 20-Jul-18
05-Jul-18 24-Jul-18
08-Jul-18 27-Jul-18
12-Jul-18 31-Jul-18
15-Jul-18 03-Aug-18
19-Jul-18 07-Aug-18
22-Jul-18 10-Aug-18
26-Jul-18 14-Aug-18
29-Jul-18 17-Aug-18
02-Aug-18 21-Aug-18
05-Aug-18 24-Aug-18
09-Aug-18 28-Aug-18
12-Aug-18 31-Aug-18
16-Aug-18 04-Sep-18
19-Aug-18 07-Sep-18
23-Aug-18 11-Sep-18
26-Aug-18 14-Sep-18

Terminy wycieczki Kapsztad — Vic Falls 2018

Wyjazd Koniec
30-Aug-18 18-Sep-18
02-Sep-18 21-Sep-18
06-Sep-18 25-Sep-18
09-Sep-18 28-Sep-18
13-Sep-18 02-Oct-18
16-Sep-18 05-Oct-18
20-Sep-18 09-Oct-18
23-Sep-18 12-Oct-18
27-Sep-18 16-Oct-18
30-Sep-18 19-Oct-18
04-Oct-18 23-Oct-18
07-Oct-18 26-Oct-18
11-Oct-18 30-Oct-18
14-Oct-18 02-Nov-18
18-Oct-18 06-Nov-18
21-Oct-18 09-Nov-18
25-Oct-18 13-Nov-18
28-Oct-18 16-Nov-18
01-Nov-18 20-Nov-18
04-Nov-18 23-Nov-18
08-Nov-18 27-Nov-18
11-Nov-18 30-Nov-18
15-Nov-18 04-Dec-18
18-Nov-18 07-Dec-18
22-Nov-18 11-Dec-18
25-Nov-18 14-Dec-18
29-Nov-18 18-Dec-18
02-Dec-18 21-Dec-18
06-Dec-18 25-Dec-18
09-Dec-18 28-Dec-18
13-Dec-18 01-Jan-19
16-Dec-18 04-Jan-19
20-Dec-18 08-Jan-19
23-Dec-18 11-Jan-19
27-Dec-18 15-Jan-19
30-Dec-18 18-Jan-19

Terminy wycieczki Vic Falls do Kapsztadu 2018

Wyjazd Koniec
06-Jan-18 25-Jan-18
16-Jan-18 04-Feb-18
27-Jan-18 15-Feb-18
30-Jan-18 18-Feb-18
06-Feb-18 25-Feb-18
17-Feb-18 08-Mar-18
27-Feb-18 18-Mar-18
10-Mar-18 29-Mar-18
13-Mar-18 01-Apr-18
20-Mar-18 08-Apr-18
31-Mar-18 19-Apr-18
10-Apr-18 29-Apr-18
21-Apr-18 10-May-18
24-Apr-18 13-May-18
01-May-18 20-May-18
12-May-18 31-May-18
22-May-18 10-Jun-18
02-Jun-18 21-Jun-18
05-Jun-18 24-Jun-18
12-Jun-18 01-Jul-18
23-Jun-18 12-Jul-18
03-Jul-18 22-Jul-18
14-Jul-18 02-Aug-18
17-Jul-18 05-Aug-18
24-Jul-18 12-Aug-18
04-Aug-18 23-Aug-18
14-Aug-18 02-Sep-18
25-Aug-18 13-Sep-18
28-Aug-18 16-Sep-18
04-Sep-18 23-Sep-18
15-Sep-18 04-Oct-18
25-Sep-18 14-Oct-18
06-Oct-18 25-Oct-18
09-Oct-18 28-Oct-18
16-Oct-18 04-Nov-18
27-Oct-18 15-Nov-18
06-Nov-18 25-Nov-18
17-Nov-18 06-Dec-18
20-Nov-18 09-Dec-18
27-Nov-18 16-Dec-18
08-Dec-18 27-Dec-18
18-Dec-18 06-Jan-19
29-Dec-18 17-Jan-19

Terminy transferów z Vic Falls do Johannesburga w 2018

Trasa transferu z Zimbabwe
Z Vic Falls W Johannesburgu
03-Jan-18 04-Jan-18
06-Jan-18 07-Jan-18
10-Jan-18 11-Jan-18
13-Jan-18 14-Jan-18
17-Jan-18 18-Jan-18
20-Jan-18 21-Jan-18
24-Jan-18 25-Jan-18
27-Jan-18 28-Jan-18
31-Jan-18 01-Feb-18
03-Feb-18 04-Feb-18
07-Feb-18 08-Feb-18
10-Feb-18 11-Feb-18
14-Feb-18 15-Feb-18
17-Feb-18 18-Feb-18
21-Feb-18 22-Feb-18
24-Feb-18 25-Feb-18
28-Feb-18 01-Mar-18
03-Mar-18 04-Mar-18
Z Vic Falls W Johannesburgu
07-Mar-18 08-Mar-18
10-Mar-18 11-Mar-18
14-Mar-18 15-Mar-18
17-Mar-18 18-Mar-18
21-Mar-18 22-Mar-18
24-Mar-18 25-Mar-18
28-Mar-18 29-Mar-18
31-Mar-18 01-Apr-18
04-Apr-18 05-Apr-18
07-Apr-18 08-Apr-18
11-Apr-18 12-Apr-18
14-Apr-18 15-Apr-18
18-Apr-18 19-Apr-18
21-Apr-18 22-Apr-18
25-Apr-18 26-Apr-18
28-Apr-18 29-Apr-18
02-May-18 03-May-18
05-May-18 06-May-18
09-May-18 10-May-18
12-May-18 13-May-18
16-May-18 17-May-18
19-May-18 20-May-18
23-May-18 24-May-18
26-May-18 27-May-18
30-May-18 31-May-18
02-Jun-18 03-Jun-18
06-Jun-18 07-Jun-18
09-Jun-18 10-Jun-18
13-Jun-18 14-Jun-18
16-Jun-18 17-Jun-18
20-Jun-18 21-Jun-18
Z Vic Falls W Johannesburgu
23-Jun-18 24-Jun-18
27-Jun-18 28-Jun-18
30-Jun-18 01-Jul-18
04-Jul-18 05-Jul-18
07-Jul-18 08-Jul-18
11-Jul-18 12-Jul-18
14-Jul-18 15-Jul-18
18-Jul-18 19-Jul-18
21-Jul-18 22-Jul-18
25-Jul-18 26-Jul-18
28-Jul-18 29-Jul-18
01-Aug-18 02-Aug-18
04-Aug-18 05-Aug-18
08-Aug-18 09-Aug-18
11-Aug-18 12-Aug-18
15-Aug-18 16-Aug-18
18-Aug-18 19-Aug-18
22-Aug-18 23-Aug-18
25-Aug-18 26-Aug-18
29-Aug-18 30-Aug-18
01-Sep-18 02-Sep-18
05-Sep-18 06-Sep-18
08-Sep-18 09-Sep-18
12-Sep-18 13-Sep-18
15-Sep-18 16-Sep-18
19-Sep-18 20-Sep-18
22-Sep-18 23-Sep-18
26-Sep-18 27-Sep-18
29-Sep-18 30-Sep-18
Z Vic Falls W Johannesburgu
03-Oct-18 04-Oct-18
06-Oct-18 07-Oct-18
10-Oct-18 11-Oct-18
13-Oct-18 14-Oct-18
17-Oct-18 18-Oct-18
20-Oct-18 21-Oct-18
24-Oct-18 25-Oct-18
27-Oct-18 28-Oct-18
31-Oct-18 01-Nov-18
03-Nov-18 04-Nov-18
07-Nov-18 08-Nov-18
10-Nov-18 11-Nov-18
14-Nov-18 15-Nov-18
17-Nov-18 18-Nov-18
21-Nov-18 22-Nov-18
24-Nov-18 25-Nov-18
28-Nov-18 29-Nov-18
01-Dec-18 02-Dec-18
05-Dec-18 06-Dec-18
08-Dec-18 09-Dec-18
12-Dec-18 13-Dec-18
15-Dec-18 16-Dec-18
19-Dec-18 20-Dec-18
22-Dec-18 23-Dec-18
26-Dec-18 27-Dec-18
29-Dec-18 30-Dec-18