Plan zwiedzania Swakopmund w Namibii


Zwiedzanie Swakopmund w Namibii

Możesz spędzić cały tydzień w Swakopmund, jednak jeśli śpieszysz na północ i masz tylko jeden dzień do dyspozycji, tutaj dowiesz się jak najlepiej wykorzystać cenny czas.

Godzina 7.00

Ulice Swakopmund

W celu zdobycia ogólnego wyobrażenia o Swakopmund proponujemy wycieczkę po historycznym centrum miasta w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Nie jest to jak podziwianie Paryża czy Rzymu, ale szybko zapoznasz się z historią i teraźniejszością miasta. Przewodnik przedstawi Państwu najważniejsze budynki, takie jak miejskie muzeum, które kiedyś było browarem i Hohenzollern Haus, jeden z najpiękniejszych tutaj budynków słynący z tego, że przez krótki czas był burdelem.

Cena zwiedzania R180 od osoby

Godzina 9.30

Po tym szybkim zwiedzeniu miasta poczujemy się trochę zmęczeni, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie filiżanka kawy i niemieckie brotchen w Cafè Treff Punkt na Sam Nujoma Avenue. Serwuje się tutaj lekkie dania takie jak Fleischkäse czyli rodzaj pieczonego mięsa. 100 metrów dalej znajdziesz Swakopmunder Fleischerei and Bistro gdzie możesz zamówić niemieckie kiełbaski z serem, kaszankę albo kupić kabanosy na dalszą drogę.

Godzina 10.30

Spójrz na Swakopmund z góry. Przejdź do centrum informacyjnego w Woermann Haus na Bismarck Street i zapytaj o klucze do wieży. Możesz tutaj zobaczyć jak miasto przechodzi w pustynię ze wszystkich stron. Jest to doskonała okazja do zrobienia ciekawych zdjęć. Kosztuje to tylko R15 i jest w dodatku dobrą gimnastyką, musisz pokonać 93 schody.

Godzina 11.30

Przejdź się po sklepach. Pośpieszne przejście po ważniejszych sklepach nie powinno zająć więcej niż godzinę. Polecamy małe butiki na Woermann Arcade, kafejkę internetową i kawiarenkę dla osób nielubiących zakupów.

Godzina 13.00

Podziwiaj olbrzymi kryształ. Odwiedź Kristall Gallery na rogu ulic Tobias Hainyeko i Theo-Ben Gurirab Avenue, żeby zobaczyć największy na świecie kwarcowy kryształ. Jest on 3m na 3.5m i waży ponad 14 ton. Ten kamyk został odkryty na farmie Otjua w dystrykcie Karibib w roku 1985 na głębokości 45 metrów. Wykopanie kryształu zajęło właścicielowi farmy, Hannesowi Kleynhans aż pięć lat.

Wstęp kosztuje R20, dzieci płacą R12.

Godzina 14.00

Czas coś zjeść. Swakopmund ma ponad 50 restauracji. Masz tutaj duży wybór nieograniczający się do niemieckich dań. W Napolitana zjesz pyszną pizzę w Cafe Anton wspaniałe lekkie posiłki.

Godzina 16.00

Kupuj pamiątki Odwiedź jarmark obok muzeum miejskiego w Swakopmund. Sprzedawcy będą cię namawiać do zakupu drewnianych żyraf, bębnów i afrykańskiej odzieży. Godny polecenia jest market obok Altes Gefangnis (dawne więzienie), na ulicy Henties Bay. Sprzedawane jest tutaj drewno teak i rosenwood doskonale nadające się na stoliki i podłogi. Można tam kupić gliniane wazony i ołowiane zwierzęta.

Godzina 18.00

Spaceruj po molo. Może tutaj jest zimne i nieprzyjemne. Najlepszym miejscem, żeby się o tym przekonać będzie przejście słynnym drewnianym molem. Uderzające fale spryskają twoją twarz. Zaczekaj tutaj do zachodu słońca.

Hohenzollern Haus

Ceny aktywności w Swakopmund (ceny od osoby)

Jazda Quadami

Przejazd z oraz do hotelu, kaski ochronne, szkolenie

Poczuj dreszczyk emocji z jazdy quadem po bezgranicznej przestrzeni ruchomych wydm. Doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez ujście rzeki Swakopmund do pasa wydmowego. Poczuj swobodę jazdy przez otwarte przestrzenie Afryki. Gdy dojedziemy do wydm, wspinamy się przez mniejsze w kierunku „Amfiteatru”

1h — N$ 450

1,5h — N$ 550

2h — N$ 650

Sandboarding

Wyposażenie, przejazdy, DVD z nagranymi zjazdami, napoje i przekąski

9:30 do 13:30 snowboard — N$ 600

9:30 do 13:30 zjazd na leżąco — N$ 500

Dolphin Cruise

Przejazd z oraz do hotelu, ostrygi, przekąski, napoje chłodzące

Rejs: 08:00 do 13:00.

Rejs Delfinów rozpoczyna się z prywatnego molo operatora, na terenie portu / laguny Walvis Bay. Stąd goście mają niezakłócony widok na obszar portu, czekając na wejście na pokład. Oryginalny rejs, który zabierze Cię przez Walvis Bay port, Bird Island, Pelican Point, Oyster Farms i z powrotem. Ta trasa jest o około 30% dłuższa, dlatego zyskujesz o 30% więcej wartości za swoje pieniądze. Atrakcją będzie obserwacja nisko latających pelikanów, mew i kormoranów, które wykazują niesamowitą zdolność do zauważenia ryb wyrzucanych z łodzi oraz łatwość, z jaką mogą je złapać w powietrzu podczas pełnego lotu, lub spadać i wybierać to z ręki, nie tracąc ani chwili. Dołączą do nas foki i delfiny surfujące w strumieniu silników katamaranów. Niektóre ptaki dołączą do nas na pokładzie w poszukiwaniu przekąsek, podczas gdy delfiny pływają wokół katamaranów.

N$ 800

Living Desert Tour

Living Desert Tour to wyjątkowa przygoda jeepami przez wydmy wokół Swakopmund. Przejażdżka wydmami to niesamowite przeżycie, ale zobaczysz o wiele więcej niż piasek. Wycieczka zabierze Cię od zielonej, bogatej w życie wschodniej strony wydm, przejedziemy przez wydmy do Oceanu Atlantyckiego po zachodniej stronie pasa wydmowego. Poznasz fascynujące, ukryte życie w tej pozornie jałowej części pustyni Namib. Tutaj możesz znaleźć stworzenia endemiczne dla Namib: sidewinder (Peringuey's Adder), gekon Palmato z przezroczystą skórą i pięknymi kolorami - kopiemy piasek, aby znaleźć tego nocnego mieszkańca pustyni. Śledzimy dużego kameleona Namaqua podczas lunchu. Później łapiemy szybko nurkującą w piasku jaszczurkę.

N$ 650 odbywa się w godzinach 08:30 – 12:30

N$ 750 w godzinach 08:00 – 13:30

Przejazd z oraz do hotelu, przekąski, napoje chłodzące

Moon Landscape, Welwitschia Tour

Przejazd z oraz do hotelu

Zawsze popularna wycieczka w głąb lądu do „księżycowego krajobrazu” i kanionu rzeki Swakop z jego niesamowitymi formacjami skalnymi; Oasis Goanikontes, unikalna roślinność jak Welwitchia Mirabilis, melon Tsamma, kaktusy zwane żyjącymi kamieniami, obserwacje dzikiej przyrody, pól porostów i wiele innych.

N$ 700

Loty widokowe

Przejazd z oraz do hotelu

Obserwuj Sossusvlei z lotu ptaka.

Lot trwa ± 2 godziny i 10 minut, przelatujemy około 630 km, z czego tylko 20% można zobaczyć, jeśli podróżuje się drogą. Ten krajobrazowy lot odkrywa z powietrza starą pustynię głęboko w sercu Namibii i południowe Wybrzeże Szkieletów. Turyści często uważają ten lot za najważniejszy punkt swoich wakacji.

Nasłonecznione wydmy toczą się i falują, i są piękne w sposób, który nie pochodzi z tego świata. Dookoła jest piasek i ochry wydmy stojące na tle błękitnego nieba. Dodaj do piaszczystego morza lot niskopoziomowy wzdłuż zielonej Kuiseb do Kanionu Kuiseb, a także wzdłuż wybrzeża, które ma swoją historię do opowiedzenia. Słuchaj uważnie - każda z dzikich fal Atlantyku będzie szeptać ci do ucha inną historię: o obozach diamentowych, wrakach statków rdzewiejących na linii brzegowej, długiej ścianie zwanej także ścianą śmierci.

Czysty, złoty zapach pustyni w upalny dzień będzie z tobą na zawsze. W ofercie również inne trasy na północ i daleko na południe.

Wraki statków, The Long Wall, Sandwich Harbor! 135 minut lot, 5 osób — N$ 4 600 od osoby

4 osoby — N$ 5 200 od osoby

Pustynia Namib (60 min) 5 uczestników — N$ 2 310 od osoby

4 uczestników — N$ 2 890 od osoby

Skeleton Coast South (1,5 godziny) 5 pasażerów — N$ 3 320 4 pasażerów — N$ 4 150

Skeleton Coast North (135 minut) 5 pasażerów — N$ 4 600 4 pasażerów — N$ 5 200

Township Tours półdniowa ekskursja

Przejazd z oraz do hotelu

N$ 500 minimum dwie osoby chętne

Ta bardzo interesująca wycieczka do Mondessa Township zapozna Cię z różnorodną ludnością i ich tradycjami. Lekki tradycyjny posiłek jest wliczony w cenę. Ludzie są bardzo przyjaźni i chętnie pokazują i dzielą się tym, co mają. Twój przewodnik zatrzyma się również na ulicznych targach i da trochę czasu na rozejrzenie się.

Zwiedzanie Swakopmund

90-minutowa wycieczka N$ 320 minimum dwie osoby chętne

Swakopmund słynie z najlepiej zachowanych przykładów niemieckiej architektury kolonialnej, oferuje odpoczynek na plaży, wiele atrakcji. Zwiedzanie zaczniemy od eksploracji kolorowej historii Swakopmund, z nazwami takimi jak “Haus Hohensollern”, “Altes Amptgericht”, “Kaiserliches Bezirksgericht”, “Freudhaus i wiele innych, wkrótce stracisz poczucie czasu, spędzając satysfakcjonujący poranek.

Przejazd wydmami do Sandwich Harbor

Przejazd z oraz do hotelu, napoje chłodzące, wstępy do rezerwatu

Wyjeżdżamy z Walvis Bay, kierujemy się w stronę dolnej delty rzeki Kuiseb, mijając Walvis Bay Lagoon z bogactwem ptactwa i mnóstwem flamingów. W korycie rzeki Kuiseb możemy zauważyć przechodzące antylopy w kierunku laguny Sandwhich Harbour, która należy do najbogatszych mokradeł Afryki Południowej. Laguna w Zatoce Sandwhich jest wciśnięta między wydmy i Ocean Atlantycki. Woda pitna sączy się z podziemnej warstwy wodonośnej, która podtrzymuje roślinność słodkowodną, która rośnie u podstawy wydm.

4,5h — N$ 1650 od 8:00 do 12:00

Całodzienna wycieczka N$ 2300

Wędkowanie morskie

Spotykamy się na molo w Swakopmund

N$ 1600 z łodzi

N$ 1800 z brzegu

Zwiedzanie kolonii uchatek

Cena obejmuje transfer, lekki obiad, napoje, przekąski

Wyruszamy o godzinie 8.00 ze Swakopmund. Koncentrujemy się na morskim ekosystemie i przybrzeżnej pustyni Namib. Po drodze odwiedzamy wrak statku Zelia i trawler rybacki. Dobrze usytuowany w pobliżu plaży stanowi doskonałą okazję do zrobienia zdjęcia. Spacerujemy po zacisznej plaży i odwiedzamy małe miasteczko rybackie / emerytalne w Henties Bay. W drodze do Cape Cross wybieramy się również na krótki spacer po pustyni, aby dowiedzieć się więcej o środowisku śródlądowym, zanim dotrzemy do Cape Cross i spotkamy się z największą kolonią uchatek. Powrót o godzinie 14.00.

N$ 850 minimum dwie osoby

Jazda rowerami po wydmach

Wyjazdy o godzinach: 8:30, 11:00 i 14:30. N$ 380 minimum dwie osoby — trasa: wydmy i plaża

N$ 380 minimum dwie osoby — trasa: Swakopmund Old City

Pływanie kajakami

W cenie kawa, napoje chłodzące, kanapki, bez transportu.

To magiczne doświadczenie spływu kajakowego ma miejsce na pięknej lagunie i otaczających wodach zatoki Walvis Bay Harbour. Spektakularne życie ptaków gwarantuje fascynację i urzeczenie zarówno miłośników przyrody, jak i fotografów. Właściciel osobiście prowadzi każdą wycieczkę i dzieli się swoją wiedzą i poświęceniem. Opuszczając Walvis Bay, przejeżdżamy 40 km do Pelican Point i mijamy stada flamingów, kormoranów, pelikanów, brodzących i wielu innych ptaków morskich. Spływ kajakowy wśród delfinów i fok wokół ciebie to przeżycie, którego nigdy nie zapomnisz.

7:45 – 12:00 Cena: N$ 700 minimum dwie osoby chętne