Nabrzeże Wiktorii i Alfreda zwane też Bulwarem V&A


Bulwar Wiktorii i Alfreda w Kapsztadzie

Kapsztadzki Waterfront to nic innego jak centrum handlowe, w dodatku dość ekskluzywne i każdy turysta powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że większość afrykańskich pamiątek tutaj oferowanych ma zawyżoną cenę. Nie oznacza to że powinniśmy unikać Waterfrtont. Zawsze znajdziesz tutaj coś dla siebie i kupisz bo taka okazja może się nie przydarzyć. Mieszkańcy Kapsztadu najczęściej odwiedzają kino Waterfront i ciekawe alternatywne "cinema nouveau", gdzie grane są filmy uważane w Europie za wartościowe. Jest też pub z piwem a raczej szkockim alle produkowanym na Waterfront o nazwie "Mitchell", który zaprasza nas do wypicia ciekawym sloganem: "swallow our pride"

Dla 50 randów możesz zakupić 6 piw plus pamiątki z nimi związane. Skoro twój ulubiony smak został wybrany możesz nadal pić za około 30 randów za kufel, co wychodzi drożej niż regularne picie piwa. Jeśli piwo sprawi, że ​​jesteś głodny, można jeść tłuste jedzenie w Mitchell czy wybrać coś z szerokiej gamy drogich i nie zawsze dobrych restauracji. Jeśli decyduje się na tańszą opcję proponuję food court albo craft market. Ten ostatni oferuje głównie przekąski na dole, więc jeśli masz dobry apetyt proponuję wybór potraw afrykańskich, meksykańskich, indyjskich lub chińskich. Taka uczta będzie cię kosztować od 35 do 50 randów za posiłek. Jako że jesteś w Afryce, polecam typowo afrykański posiłek: mięso, pap (papka kukurydziana) i warzywa podawane z łyżką zamiast z nożem i widelcem.

Bulwar Wiktorii i Alfreda
Nabrzeże Wiktorii i Alfreda jest to elegancka dzielnica handlowa, chętnie odwiedzana przez turystów. Bulwar V i A jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kapsztadzie. Do budowy bulwaru wykorzystano doświadczenia z podobnych przedsięwzięć, np. rekonstrukcji terenu portowego w San Francisco. Więcej na o Waterfront zobacz na stronie: Waterfront w Kapsztadzie

Można tu łatwo dojechać specjalną linią autobusową z centrum miasta. Na całym obszarze jest też wiele parkingów. Większe sklepy otwarte są od 9 do 21. Restauracje zamykane są zazwyczaj po północy. Znajduje się tutaj kilka najnowocześniejszych hoteli w Kapsztadzie.

Butikom i sklepom z odzieżą, drogeriom, drogim hotelom i restauracjom uroku dodaje bliskość Góry Stołowej. Można tu kupić niepowtarzalne upominki, a w ponad 40 sklepach - lokalne przysmaki. Z większości restauracji i barów rozciąga się widok na port, a popularne kawiarnie usytuowane są tuż przy brzegu. Z nabrzeża można się wybrać na rejs stateczkiem po porcie albo lot helikopterem nad półwyspem. Z przystani Nelson Mandela Gateway można się dostać statkiem wycieczkowym na Wyspę Robben.

Obok Bulwaru znajduje się Clock Tower (Wieża Zegarowa), z której szczytu można podziwiać widoki na okolice Nabrzeża Wiktorii i Alfreda.