Zakwaterowanie w afrykańskim buszu


Myśliwskie kwatery w buszu

W Thakadu Game Lodge czeka na Państwa wiele niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy w nasze progi w celu zasmakowania piękna egzotycznego afrykańskiego buszu. Zapewniamy że pozostanie on w waszej pamięci do końca życia. Thakadu Game Lodge powstał w 1993 roku poprzez zagospodarowanie 700 hektarów dzikiego, nietkniętego ludzką ręką buszu. Powstał w ten sposób ogrodzony, wzorowo utrzymany park w pełni przystosowany do wymogów turystów i myśliwych. Dodatkowe 20 000 hektarów buszu jest dostępne dla miłośników łowiectwa. Od tego czasu miejsce to zostało odwiedzone przez wielu lokanych i zagranicznych osób. Dzięki wzorowej obsłudze, dobrze wykfalifikowanym tropicielom i myśliwym udaje nam się zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Właściciel Game Farm jest zawodowym myśliwym. Mówi on w języku niemieckim, polskim, angielskim i holenderskim. W 1999 roku na terenie obszaru łowieckiego Thakadu został założony zakład zajmujący się preparowaniem i wypychaniem upolowanej zwierzyny. Wypychanie zwierząt odbywa się fachowo i szybko, po to żeby nasi klienci mogli zabrać do domu te bardzo cenne dla nich trofea z Afryki.

Klimat i Warunki Zdrowotne w Thakadu Game Lodge

Turyści nie muszą się martwić o zagrożenia dla zdrowia. Thakadu Game Lodge znajduje się w Prowincji Limpopo, która to jest wolna od malarii. Nie ma więc potrzeby szczepienia przeciwko malarii. W niedalekim sąsiedztwie naszej Game Farm znajduje się wysokiej klasy szpital i kilka dodatkowych ośrodków zdrowia. Przed podróżą do RPA nie wymagane są żadne szczepienia ochronne. Osoby mające problem z alergiami albo uczuleniami powinny przywieźć ze sobą leki albo recepty. Klimat Prowincji Limpopo stwarza doskonałe warunki dla turystów. łagodne zimy i upalne lata są wymarzone dla każdego rodzaju odpoczynku. W tak dobrych warunkach może żyć tutaj wiele gatunków dzikich zwierząt w ich naturalnych warunkach. Stwarza to wyśmienite warunki dla miłośników łowiectwa. Prosimy o zabranie ze sobą ubrań dostosowanych do chodzenia po buszu, nakrycia głowy i kremu przeciwsłonecznego

Zakwaterowanie

W Thakadu Game Lodge goście mogą zamieszkać w komfortowych, pokrytych strzechą domkach w stylu afrykańskim albo w drewnianch domkach wykończonych w stylu wiejskim. Ten rodzaj zabudowy stwarza miłą, relaksującą atmosferę. Wszystkie domki posiadają niezbędne wyposażenie jakie powinno znajdować się w każdym domu. Mają też dostęp do elektryczności. Zbudowane są w odległości około 200 metrów od recepcji w oryginalnym afrykańskim buszu. Zapewnia to niezbędny do odpoczynku spokój i specjalną atmosferę.

Wyżywienie

Afrykańskie potrawy mogą być podawane w głównej altanie obok basenu kąpielowego z widokiem na afrykański busz albo przy tradycyjnym ognisku. Jedzenie posiłków pod gwiaździstym niebem z akompaniamentem dźwięków dzikiego buszu stwarza romantyczną, niezapomnianą do końca życia atmosferę. Do specjalności naszej kuchni możemy zaliczyć dziczyznę pochodzącą z polowań i domowe sałatki

.

Wypoczynek

Osoby mieszkające w Thakadu Game Lodge mają do wyboru wiele różnego rodzaju rozrywek w zależności od upodobania. Możemy udać się na polowanie albo tylko na jazdę otwartym samochodem 4X4. Możliwe jest też zwiedzanie buszu na piechotę, obserwowanie ptaków albo odpoczynek przy basenie.