Miasto Słońca (Sun City) w RPA


Sun City w RPA

Ulice w Sun City

Miasto Słońca, czyli Sun City zostało wybudowane w odległości 180 km od Johannesburga, w kraju Bophuthatswana. Był to kraj sztucznie stworzony przez rasistowski rząd RPA dla Murzynów (bantustan). Bophuthatswana nigdy nie została uznana przez ONZ. Do wyboru tego miejsca przyczynił się fakt, że w zdominowanym przez Kościół, rasistowskim RPA, hazard był zabroniony. Miasto Słońca zbudowane zostało na skraju Pustyni Kalahari na kraterze prehistorycznego wulkanu, w sąsiedztwie największych na świecie kopalni platyny. Dzięki tej ogromnej inwestycji finansowanej przez Sola Kerznera, potentata hotelowego i multimilionera, emigranta żydowskiego z polskich Kresów, powstała cała sieć dróg i gorąco polecany przez nas Park Pilanesberg. Widok na Sun CitySun City to snobistyczny kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy, składający się z kasyn, kin, restauracji, ekskluzywnego pola golfowego oraz ogromnej liczby hoteli. Jedną z atrakcji jest Most Czasu, czyli wprawiany w pewnych odstępach czasowych w drganie most, obok którego ze szczelin wydobywa się dym. Ma to symulować trzęsienie ziemi.

Początkowo kasyno odgrywało kluczową rolę w przyciąganiu pieniędzy do Miasta Słońca, w którym był tylko jeden luksusowy hotel, sztuczne jezioro i pole golfowe (o dużym stopniu trudności – 18 dołków), które zaprojektował były mistrz RPA Gary Player. Szybko okazało się jednak, że kompleks Sun City jest zbyt mały, żeby pomieścić odwiedzające go tłumy. W latach 1980 – 1984 wybudowano jeszcze dwa hotele, Cabanas i Cascades. W 248-pokojowym Canabas zatrzymują się rodziny i jednodobowi goście, zwolennicy rozrywek na świeżym powietrzu. Ceny są tam trochę niższe niż w innych hotelach. Chociaż hazard został zalegalizowany i pojawiło się wiele kasyn, dzięki którym gracze nie muszą jeździć do Sun City, kurort ten przyciąga wielu dzięki obecnym tu licznym atrakcjom.

Pałac Zaginionego Miasta

Pałac Zaginionego Miasta jest przedłużeniem Sun City. Został zbudowany ze względu na ogromną popularność Sun City. W Zaginionym Mieście też znajdują się luksusowe hotele i pola golfowe, Superbowl – wspaniałe centrum rozrywki w kształcie muszli, wiszące mosty oraz białe, otoczone palmami sztuczne plaże.

Pałac Zaginionego miasta bardziej przypomina pałac z baśni niż zwykły hotel. Ostatnio wybudowano też drugie pole golfowe. W sąsiedztwie Miasta Słońca znajduje się kilka przyrodniczych atrakcji, których nie można pominąć. Jedną z nich jest położona przy wjeździe do kompleksu farma krokodyli Kwena Gardens, gdzie można podziwiać krokodyle nilowe w ich naturalnym środowisku.

Toko Czerwonolicy Toko czerwonolicy Most Hotel Cascades