Ptaki w Parku Krugera w RPA


Ptaki spotykane w Parku Krugera


Najlepsza pora roku na obserwację ptaków

W miesiącach od października do marca kiedy populacja ptaków powiększa się o około 200 gatunków migrujących, które przyleciały na południe z zimnych w tym czasie miejsc w Afryce i od Eurazji.

Migranci zazwyczaj przylatują po pierwszych deszczach letnich, kiedy dostępność wody zapewnia obfitość jedzenia. Większość odlatuje około drugiego tygodnia kwietnia.

Generalnie entuzjaści ptaków mają większe szanse ma większe na spotkanie rzadkich ptaków, niż osoby szukające rzadkich ssaków. Na przykład, szacuje się że w Krugerze występuje około 80 sztuk, bocianów siodlastych (Żabiru afrykański) i około 200 gepardów.

W Parku Krugera jest miejsce, gdzie jest prawie gwarantowane zobaczenie bocianów siodlastych. Spotyka je się często na tamie Kanniedood niedaleko kempingu Shingwedzi, ale nawet najbardziej doświadczeni rangerzy nie mogą zagwarantować obserwacji geparda.

Często spotykamy w Parku Krugera kolorowe kraski zwyczajne (Coracias garrulus), które miałem szczęście zobaczyć w Polsce. Pojawiają się w pod koniec października i na początku listopada są one niemal wszędzie.

Marabut Ptaki w Parku Krugera Ptaki w Parku Krugera Ptaki w Parku Krugera Ptaki w Krugerze Ptaki wodne w Krugerze