Wycieczki do RPA


O African Game Safari

Witaj na magicznym kontynencie, jakim jest Afryka.

Witaj, nazywam się Waldemar Delekta i od 2004 roku prowadzę Africangamesafari. Na stałe mieszkam w RPA Tax reference no.  WK Delekta cc 9027/183/16/0. Stworzyłem tę firmę, bo zakochałem się w Afryce Południowej i chcę pokazywać jej uroki innym. Lubisz podróżować? Lubisz ekstremalne przeszkody? Chcesz spędzać urlopy inaczej niż tylko leżąc na leżaku w luksusowym hotelu? To znaczy, że podróż do Afryki jak najszybciej powinna się znaleźć w Twoim grafiku.

RPA jest 4 razy większa od Polski, a z Kapsztadu do Johannesburga jest trochę bliżej niż z Warszawy do Paryża. Kraj bardzo różnorodny i posiada wiele odmiennych rejonów, jak i jedne z najbardziej nieciekawych i niebezpiecznych miejsc na całej planecie- dlatego wiedza gdzie i kiedy jechać a co ominąć jest niezmiernie ważna. Odradzamy przyjazdu do RPA na własną rękę i podróżowania wynajętym samochodem, bo to może okazać się dość niebezpieczne- po prostu z braku elementarnej wiedzy lokalnej. Każdy obywatel Republiki Południowej Afryki wie, gdzie można jechać a gdzie i kiedy nie. Niestety będąc obcokrajowcem, nie posiadamy takiej wiedzy, może to sprawić, że magiczne wakacje w prawdziwym przyrodniczym raju na ziemi wspominanymi latami staną się wizytą w przedsionku piekła slumsów.

RPA to kraj tak przeuroczy, że każdy człowiek choć raz w życiu powinien zobaczyć tę absolutną magię, która pozostaje w pamięci na długo- szczególnie gdy Polska jest spowita ciemną zimą. Do RPA z roku na rok przyjeżdża więcej turystów i w 2018 roku było ich już 10 milionów. Jest też dość ciekawa rzecz, bo według statystyk, znakomita większość z nich po pierwszych wakacjach wraca, gdyż tak im się podobało za pierwszym razem. No właśnie według ekspertów kraj ma tyle atrakcji turystycznych dużego kalibru (takich jak Kanion Kolorado czy Niagara) co znacznie większe USA z Kanadą razem wzięte a RPA to przecież nie tak dużym krajem, jak USA.

Wielu wytrawnych turystów często podróżujących po całym świecie uważa, że takiej koncentracji wspaniałych cudów przyrody, jaka istnieje na południowym krańcu Afryki nie widzieli nigdzie, może poza Nową Zelandią i że to wręcz przesada i zupełnie nie fair wobec innych krajów, że jest ich tyle i że są tak różnorodne. Od safari, wielorybów, rekinów, winnic po widoki nie z tej ziemi, skały, pustynie, dżungle i najwyższy most skoków na bungi na świecie (216 m) i najlepsze restauracje w całej Afryce. Często słyszy się też opinię, że RPA ma tyle atrakcji co przeciętny kontynent!

Oto kilka Opinii klientów► ► ►.

Popularne wycieczki do południowej Afryki

Klimat – kiedy jechać na wycieczkę do RPA?

Odpowiedź na pytanie kiedy jechać na wycieczkę do RPA nie jest jednoznaczna. W zasadzie Afrykę Południową można zwiedzać przez cały rok, lecz od tego, który okres Lampart w Parku Krugera wybierzesz zależy, jakie krajobrazy i zwierzęta zobaczysz. Jeżeli masz ochotę pooglądać zwierzęta na safari w Parku Krugera, to zaplanuj wycieczkę do RPA w trakcie tamtejszej zimy. Twojemu zwiedzaniu będą towarzyszyć pożółkłe trawy i temperatury sporo poniżej zera.

Jeśli jednak wolisz zieleń i chciałbyś, żeby było nieco cieplej, to na zwiedzanie południowej Afryki wybierz wiosnę lub jesień. W tym czasie w ciągu dnia w centralnej części kraju temperatura sięga aż 24°C, a nocą może spaść nawet do -7°C.

W okresie od września do maja panuje afrykańskie lato, które charakteryzuje się gwałtownymi deszczami i nieznośnie wysokimi temperaturami w odległych zakątkach kraju.

Czytaj dalej: klimat RPA