Logo Africangamesafari

Wycieczki do RPA znanych atrakcji

Góry Smocze, amfiteatr

Góry Smocze Północne

Najbardziej malownicza część Gór Smoczych to Park Narodowy uKhahlamba Drakensberg. Na zdjęciu znana formacja skalna zwana "Amfiteratrem".

Kapsztad

Kapsztad i Góra Stołowa

Kapsztad to urocze miasto położone na styku dwóch oceanów i skrzyżowaniu historycznych dróg morskich. Najbardziej znana jest Góra Stołowa.

Park Krugera słoń

Park Krugera

Aby brać udział w prawdziwym safari, trzeba pojechać do Afryki. Ale żeby mieć pewność że nasze safari będzie udane i przywieziemy setki zdjęć, polecamy Park Krugera

Relacje z wycieczek do RPA

Park Krugera RPA
Flaga Botswany

Piesze zwiedzanie (safari)

Piesze safari w Delcie Okawango. Przedzieramy się przez zielony gąszcz w poszukiwaniu zwierząt.

Zobacz więcej!

Rzeka Oranje
Flaga Namibii

Spływ kajakiem rzeką Oranje

Rzeka Oranje płynie wzdłuż granicy RPA i Lesotho. Oto relacja ze spływu afrykańską rzeką bez krokodyli.

Zobacz więcej!

Namibia samochodem 4X4
Flaga Namibii

Namibia selfdrive

Kraina Damaraland ma wiele atrakcji, począwszy od Spitzkoppe do Petrified Forest i Vingerklip.

Zobacz więcej!

Największy teleskop na półkuli południowej
Flaga RPA

Teleskop SALT

SALT, Southern African Large Telescope - najpotężniejszy optyczny teleskop na półkuli południowej

Zobacz wiecej!

Wycieczki do Afryki z adrenaliną

Spływy wodne na Zambezi

Idea udanej wycieczki do RPA polega na przekraczaniu pewnych, tradycyjnych sposobów podróżowania. Pojedziemy trochę dalej, wyżej, głębiej czy „dziczej” niż mogłeś marzyć, aby poznać Afrykę z innej strony. Przygoda to nie ryzykowanie życiem, to przełamywanie pewnych, starannie pielęgnowanych, osobistych poglądów na temat zwiedzania.

Jednym z powodów powstania naszej strony internetowej jest chęć podzielenia się z turystami z Polski naszą wiedzą na temat dzikich i mniej znanych obszarów w Afryce Południowej oraz zwiedzania połączonego z przygodą. W odróżnieniu od turystów zwolennicy przygód przygotowani są do zużycia swojej energii dla rozrywki, by powrócić do domu z dumą. Po spędzonym tygodniu na pustyni, jednym dniu na dzikiej rzece i pół godzinie pod wodą codzienne kłopoty w dziwny sposób się zmniejszają. Zapoznaj się więc dokładnie z tym, co chcemy Ci przekazać i podejmij -może trudną- decyzję, aby przyjechać na ten wciąż dziki i tajemniczy kontynent.
Może nawet nie wiesz, że pragniesz Afryki podobnie jak Afryka pragnie Ciebie.

Antylopa Szabloroga
Pawian czakma
Delta Okawango dzioboróg

Malaria Ciekawostki

Malaria wyszła z Afryki Zachodniej w XIX wieku i stała się poważnym problemem dla prawie połowy ludności na świecie. Zabiła dziesiątki milionów ludzi i zaraziła setki milionów, w tym aż ośmiu amerykańskich prezydentów. Malaria była głównym powodem wycofania się Aleksandra Wielkiego z Indii. Miała swój wpływ na upadek Imperium Rzymskiego, na przeniesienie Watykanu i porażkę wojsk amerykańskich w Wietnamie.

Popularne wycieczki

Namibia, wydmy piaskowe w Sossusvlei

Wycieczka - Atrakcje Namibii

Lubiana wycieczka. Jedziemy z Kapsztadu przez Góry Cederberg i Karru. Zwiedzimy kanion rzeki Rybiej, wydmy Sossusvlei, spotkanie z ludem Himba, nocleg pod gwiazdami przy Spitzkoppe.

Rezerwuj wycieczkę: Atrakcje Namibii
Lwice w parku Krugera

Wycieczka - 4 dni Kruger

4 dniowy wyjazd do słynnego Parku Krugera. Po drodze będziemy podziwiać widoki Trasy Panoramicznej. W Parku Krugera spotkamy oko w oko afrykańskie zwierzta. Opcjonalne piesze safari.

Rezerwuj wycieczkę: Park Krugera
Wodospad Wiktorii od strony Zimbabwe

Wycieczka- Wodospad Wiktorii

Długa, trwajca aż 20 dni wycieczka z Kapsztadu. Po drodze będziemy się wspinać na wydmy w Namibii, pobyt na wyspie w Delcie Okawango. Niebywałą atrakcją będzie safari statkiem rzeką Chobe.

Rezerwuj wycieczkę: Wodospad Wiktorii
Mozambik, rejs tradycyjnym statkami - dau

Wycieczka do Mozambiku z Johannesburga

Zwiedzimy Park Krugera, kanion rzeki Blyde, odwiedzimy królestwo Suazi po drodze do wybrzeża Oceanu Indyjskiego, Vilanculos i Bazaruto

Rezerwuj wycieczkę: Mozambik i Suazi
Góry Smocze w RPA

Wycieczka z Johannesburga do Kapsztadu

Mało populana wycieczka, chociaż bardzo ciekawa. W programie jest Suazi, Mozambik, kraj Zulusów, Durban, Góry Smocze, Park Narodowy Addo.

Rezerwuj wycieczkę: JHB do Kapsztadu

Klimat - czyli na kiedy planować wycieczkę do RPA?

Lampart w Parku Krugera

Afrykę Południową można zwiedzać przez cały rok. Każda pora roku ma swoje wady i zalety. Jeśli chcesz spotkać dużo zwierząt na safari w Parku Krugera, najlepszym terminem jest tutejsza zima. Zimą zastaniesz tutaj typowe pożółkłe trawy i temperatury dużo poniżej zera. Zdecydowanie najlepszy termin to wiosna i jesień, kiedy temperatury są umiarkowane i jest dużo zieleni.

W centralnej części kraju temperatura nocą może spaść nawet do -7°C, w dzień sięga aż 24°C. Istnieją w zasadzie dwie pory roku, dlatego możemy powiedzieć, że od września do maja panuje afrykańskie lato. Charakteryzujące się gwałtownymi deszczami i nieznośnie wysokimi temperaturami w odległych zakątkach kraju. Czytaj dalej: klimat RPA

Kiedy jechać

Jaki termin wyjazdu jest najlepszy, kiedy jechać do Botswany, do Namibii, na Wodospad Wiktorii. Pomimo że w Afryce sezon turystyczny jest przez cały rok, zawsze istnieją lepsze i gorsze miesiące.

Kiedy jechać