Wieżyca - Pinnacle Rock przy Urwisku Gór Smoczych


Pinnacle Rock
Nie zapomnij zobaczyć Wieżycy (Pinnacle Rock) - samotnej kolumny kwarcowej wznoszącej się niczym baśniowa wieża czarnoksiężnika. Wysoka na około 30 m, wolno-stojąca, otoczona gęstym lasem. Wieżycę znajdziesz podczas jazdy wzdłuż R534, 9 km od Graskop. Po prawej stronie Pinnacle Rock zobaczysz pierwszy z ośmiu małych wodospadów na strumieniu Ngwaritsane.

Loty mikrolotem

Jeśli pragniesz zastrzyka adrenaliny i chcesz zobaczyć naturę z bliska, polecamy lot mikrolotem z Wally van Wellie. W Hazywiev jest niewielkie lotnisko gdzie możesz rezerwować takie loty i wybrać opcję jaka ci najlepiej odpowiada. Nie ma nic bardziej romantycznego jak zobaczenie hipopotama w rzece Sabie przed zachodem słońca. Dla osób, które nie chcą latać, istnieje wysoka lina długości 1.2 km (Tree top adventure) biegnąca wzdłuż rzeki Sabie, w sąsiedztwie Parku Narodowego Krugera.

Poczuj wolność ślizgając się nad jedną z ostatnich naturalnie zalesionych doliny wzdłuż rzeki Sabie przylegających do Parku Krugera. Trasa linowa zabierze Cię w dół do basenu doliny, zatrzymując się po drodze na wielu podwyższonych platformach, z których możesz podziwiać naturalną roślinność, ptactwo i widoki lasu poniżej.

Każdy odcinek szlaku ma długość od 70 do 230 metrów, łącząc w sumie 10 platform, dzięki czemu łączna długość szlaku wynosi 1,2 km. Szlak został zaprojektowany i zbudowany dwedług południowoafrykańskich standardów inżynieryjnych i wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie dla tej działalności i sprawdzone na całym świecie. Wszystkie grupy są eskortowane przez wykwalifikowanych przewodników.

Uczestnicy spotykają się przy Perry’s bridge Trading Post w Hazyview , aby podpisać niezbędne dokumenty i przejść krótkie szkolenie. Goście następnie są transportowani do punktu startowego szlaku. Po przygodzie, uczestnicy wracają do mostu Perry’s bridge Trading Post, gdzie znajdują się restauracje i sklepy do Państwa dyspozycji. Woda butelkowana jest w dostępna trasie. W jednej sesji bierze udział do 8 uczestników, większe grupy mogą być zakwaterowane na kilka wycieczek. Ten aktywny rodzaj zwiedzania jest odpowiedni dla rodzin i osób w każdym wieku; jednak dzieci w wieku poniżej 10 mogą wymagać asystencji.