Wycieczka w Parku Krugera - RPA


Program wycieczki do Parku Krugera - RPA

Safari dzień 1: Johannesburg do Południowego Parku Krugera

Samochody 4X4 Wycieczka rozpoczyna się w Johannesburgu, w okolicach międzynarodowego lotniska OR Tambo o godzinie 6.45. Szybko opuszczamy „miasto złota”, śpieszymy na wycieczkę naszego życia. Podczas jazdy podziwiamy krajobrazy Prowincji Mpumalanga, ale prawdziwa afrykańska przygoda rozpoczyna się po wjeździe do Parku Krugera. Po krótkim odpoczynku w lodge przesiadamy się na samochody 4X4, jedziemy na popołudniowe safari na terenie prywatnej koncesji Parku Narodowego Krugera. Wracamy wieczorem, czekać będzie na nas obiad przy tradycyjnym afrykańskim ognisku (boma). Zamieszkamy w kolonialnym luksusie, nasz lodge posiada zaledwie 14 dwuosobowych domów, zbudowanych z lokalnych materiałów, gustownie i komfortowo wyposażonych. Lodge oferuje przytulny bar, idealne do rozmów z innymi gośćmi przy drinku lub dwóch. Istnieje również krystalicznie czysty basen na orzeźwiającą kąpiel po safari. Jednak uważamy, że jakość, która sprawia, że ​​nasze schronisko wyróżniać od reszty jest życzliwość i pomoc naszego zespołu. Doświadczona obsługa sprawi, że pobyt będzie niezapomniany!

Jeśli w lodge nie ma wolnych miejsc, turyści będą zakwaterowani w zastępczych hotelach w podobnym standardzie.

Zakwaterowanie: Thornhill Safari Lodge albo podobny

±7 godzin jazdy z przystankami, ±570 km.

W cenie wycieczki: safari samochodami 4X4.

Safari dzień 2: Park Krugera

Trasa dalszej części safari wiedzie na północ, do centralnego Parku Krugera. Czekają tam na nas odmienne krajobrazy, roślinność szybko zmienia się, zwierzęta też. Bezkrwawe, fotograficzne safari okazuje się udane, mamy setki zdjęć przedstawicieli Wielkiej Piątki, czyli pięciu największych i najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki. Do Wielkiej Piątki zaliczamy lwy, bawoły, nosorożce czarne, lamparty i słonie. Nasz przewodnik (doświadczony tropiciel) uczy nas rozpoznawać ważniejsze gatunki drzew i krzewów. ImpalaPoznajemy wiele ciekawostek przyrodniczych, odwiedzamy wiele wodopojów, umożliwi to podziwianie zwierząt podchodzących do wodopoju oraz mieszkańców tych miejsc, czyli hipopotamów i krokodyli. Jest też możliwość podziwiania ogromnej ilości ptaków. Wracamy na kemping, żeby się odświeżyć i wyruszamy na naszą kolejną przygodę. Oczywiście, dla bezpieczeństwa, jesteśmy pod czujnym okiem uzbrojonych tropicieli. Po tak interesującym dniu zmęczeni ale szczęśliwi, beztrosko spędzamy czas pod gwiaździstym niebem przy ognisku. Spożywamy tradycyjny afrykański grill (braai) w niesamowitej bliskości do dzikich zwierząt. Możemy słyszeć głośne odgłosy pawianów, lwów znajdujących się po drugiej stronie ogrodzenia.

Opcjonalna: poranna piesza przechadzka po parku, nocne safari

Zakwaterowanie: Thornhill Safari Lodge albo podobny

Safari dzień 3: Park Krugera

Dzisiejszy dzień masz do swojej dyspozycji. Możesz odpoczywać przy basenie lub pojechać na jedną z opcjonalnych rozrywek.

  • Tradycyjna wioska murzyńska - R180 (ok. 60 PLN)
  • Schronisko gepardów w Parku Krugera - R290 (ok. 100 PLN)
  • Zwiedzanie Trasy Panoramicznej - R660 (ok. 230 PLN)
  • Całodzienne zwiedzanie Parku Krugera - R940(ok. 325 PLN)
  • Safari samochodem otwartym 4X4 - R540 (ok.180 PLN)

Zakwaterowanie: Thornhill Safari Lodge albo podobny

Safari dzień 4: Trasa Panoramiczna, kanion rzeki Blyde

O świcie udajemy się na nasze kolejne piesze safari po Parku Krugera. Poznajemy w ten sposób wiele gatunków ptaków i drzew. Uczymy się rozpoznawania śladów zwierząt. Na śniadanie wracamy do game lodge. Po krótkim odpoczynku wracamy do Johannesburga, na lotnisko docieramy w godzinach popołudniowych.

Panoramiczny widok na kanion rzeki Blyde