Boże Okno - jak okiem sięgnąć


Jest to tak piękne miejsce że nawet Bóg ma tutaj swoje okno.


Okno Boga przy Drodze Panoramicznej
Widok na Lowveld z Bożego Okna. Przy dobrej pogodzie rozlega się z Bożego Okna fantastyczny widok, nic dziwnego, jesteśmy przecież na stromych klifach o wysokości około 700 metrów. Można dostrzec Góry Lebombo przy granicy z Mozambikiem, aż po drugiej stronie Parku Krugera. Niestety, że względu na wysokość tego miejsca nad poziom morza, bardzo często występują mgły. Jesteśmy przecież na wysokości chmur. Nieco ponad kilometr na północ od Bożego Okna, jest trochę mniej znany punkt widokowy noszący nazwę Wonder View z równie imponującym widokiem, warto tam zatrzymać się ze względu na łatwy dosęp. Boże Okno najlepiej jest odwiedzić w miesiącach zimowych, kiedy w RPA panuje pora sucha, powietrze może być przejrzyste.

Kiedy odwiedzić Boże Okno?

Boże Okno najlepiej jest odwiedzić w miesiącach zimowych (polskie lato), wtedy w RPA panuje pora sucha, w powietrzu nie ma tyle wilgoci. Zimą kwitną aloesy, widoczne na zdjęciu.

Używamy tutaj nie dla każdego zrozumiałych określeń, widok na Lowveld, jedziemy po Highveld. Veld to przestrzeń w RPA, z wysokimi trawami, przechodzącymi w niski busz, jest to odpowiednik prerii w Ameryce Północnej, pampy w Ameryce Południowej, outbacku w Australii,czyli coś w rodzaju stepu.