Egzotyczna wyprawa do Namibii


Dzień 1 RPA - Region Gór Cederberg

Cape Town to Windhoek
Poglądowa mapa trasy wycieczki z Kapsztadu do Windhoek w Namibii

Pozostawiamy Kapsztad, jeszcze jeden przystanek na zdjęcie z widokiem na Górę Stołową z punktu widokowego po drugiej stronie zatoki Stołowej. W drodze do Cederberg odwiedzimy !Kwa ttu, tu zorganizujemy wycieczkę po górach w towarzystwie lokalnego Buszmena (oni najlepiej rozumieją afrykańską przyrodę) i zwiedzimy lokalne muzeum. Po lunchu pojedziemy do lokalnej winnicy w Piketberg na degustację wina. Po powrocie do hotelu proponujemy zebranie grupy, podczas którego poruszymy najważniejsze zagadnienia dotyczące wycieczki.

230 km, ± 5h

Dzień 2 Namibia — rzeka Oranje

Dziś podróżujemy przez prowincję Przylądkową Północną i Namaqualand. Zatrzymujemy się w miasteczku Springbok na ostatnie zakupy w RPA. Po przekroczeniu granicy Namibii zatrzymujemy się w pięknych domkach z widokiem na rzekę Oranje, która stanowi granicę pomiędzy RPA i Namibią.

570 km, ± 8h

Dzień 3 Rzeka Oranje do kanionu rzeki Rybiej

Dziś rano opcjonalny spływ na kanoe w dół rzeki Oranje lub odpoczynek nad rzeką. Po lunchu wyjazd na północ do kanionu rzeki Rybiej na malowniczą wędrówkę wzdłuż skarpy kanionu. Czekamy na zachód słońca i niezwykły widok czerwonych promieni słońca. Wyjazd do Ai-Ais do hotelu, czas, aby nacieszyć się gorącymi źródłami.

Dodatkowe atrakcje: półdniowy spływ na kanoe.

210 km, ± 5h

Dzień 4 Ai-Ais Las drzew kokerboom

Kanion rzeki Rybiej

Rano jedziemy na Kalahari po stronie Namibii, odwiedzimy las drzew Kokerboom, zwanych drzewami kołczanowymi. Były one często używane przez Buszmenów do robienia kołczanów na strzały.

Po południu będzie możliwość zwiedzenia historycznych obiektów na lokalnej farmie.

Dodatkowe atrakcje: Kalahari o zachodzie słońca, zwiedzanie zabytkowej farmy

470 km, ± 7h

Dzień 5 Społeczeństwo Buszmenów-PN Namib-Naukluft

PN Namib-Naukluft jest jednym z cudów natury Namibii dzięki ogromnym wydmom, jak również niezwykłym krajobrazom. Po opcjonalnym porannym spotkaniu z plemieniem !Xung (San) jedziemy do rezerwatu Namib i nocujemy poza granicami parku.

Dodatkowe atrakcje: spotkanie z przedstawicielami plemion San

350 km, ± 5h

Dzień 6 Park Narodowy Namib-Naukluft

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Namib-Naukluft. Jedziemy do Wydmy45, jest szansa na wspinaczkę na szczyt wydmy i podziwianie niesamowitych widoków. Po południu odbędziemy wycieczkę po kanionie Sesriem.

Dodatkowe atrakcje: piesza wycieczka do Deadvlei

230 km, ± 3h

Dni 7/8 Swakopmund

Z lokalnym przewodnikiem udajemy się na trzygodzinną, pieszą wycieczkę po pustyni. W trakcie wędrówki zdobędziemy wiele interesujących informacji o tym ekosystemie. Następnie jedziemy w kierunku Swakopmund, po drodze przekroczymy Zwrotnik Koziorożca. Nasz pierwszy przystanek to Walvis Bay tam możemy zaobserwować flamingi. Później udajemy się do Swakopmund, który uchodzi za największy kurort wypoczynkowy Namibii.

Opcjonalne atrakcje: obiad w restauracji, quad biking, sand boarding, sky diving

360 km, ± 5h

Dzień 9 Kamanjab — społeczność Himba

Jedziemy do Kamanjab w północno-zachodniej części Namibii. Następny ranek spędzimy z półkoczowniczym ludem Himba.

Opcjonalne atrakcje: wizyta w wiosce ludu Himba

420 km, ± 7h

Dzień 10/11 Park Narodowy Etosha

SzpringbokJedziemy do południowo-wschodniej Namibii do Parku Narodowego Etosha. Równinne tereny sprzyjają oglądaniu zwierzyny z naszej wysokiej ciężarówki. Otrzymamy zakwaterowanie w domkach kempingowych na terenie parku w Okaukuejo i w Halali, przy których istnieją wodopoje. Będzie szansa na obserwację zwierzyny.

290 km, ± 4h

Dzień 12 Windhoek

W drodze do stolicy Namibii, Windhoek, zatrzymujemy się na targowisku, gdzie możemy zakupić autentyczne afrykańskie rzeźby i obrazy. Po przybyciu do Windhoek przejedziemy przez miasto, zobaczymy atrakcje turystyczne Windhoek. Wycieczka oficjalnie kończy się w dniu przyjazdu w Windhoek.

Opcjonalne atrakcje: pożegnalny obiad w lokalnej restauracji

Możliwości po wycieczce

Powrót samolotem lub autobusem do Kapsztadu.