Damaraland w 7 dni samochodem terenowym


Namibia samodzielnie

Ciąg dalszy ze strony:

Dzień 5 Vingerklip

Wyjedź z Twyfelfontein we wcześnie rano, ponieważ dzisiaj jedziesz aż do Vingerklip. Po drodze zatrzymaj się w Petrified Forest obok C39. Możesz zwiedzić to miejsce samodzielnie, albo z przewodnikiem. W Khorixas zdany jesteś tylko na siebie. Vingerklip, od czasu upadku skały Mukorob (aka, Boży Palec), ta znajdująca się w Vingerklip jest namibijską wersją Statue of Liberty. Miejsce to znajduje się 60 km od Khorixas, obok D2743. Wstęp, R5 od osoby. Najlepiej jest odwiedzić to miejsce przy wschodzie słońca, kiedy promienie słońca wznoszą się w górę kolumny.

Nocleg Vingerklip Lodge

Dla odmiany, zatrzymaj się w Vingerklip Lodge. Obiad zamów w restauracji Eagels Nest na szczycie klifu. Widoki jakie z tego miejsca zobaczysz są warte twojego poświęcenia jakiego dokonałeś podczas wspinaczki. Lodge ma dwa baseny, jacuzzi, bar i restaurację, wszystko otwarte dla dziennych gości. Dorośli płacą R837 od osoby, dzieci od 4 do 14 lat R393. W cenie zawiera się śniadanie i obiad. Inna możliwość to Ugap Terrace Lodge, R850 od osoby (DBandB), albo R550 od osoby w luksusowym namiocie.

Plan B (bargain)

Możesz zatrzymać się obok luksusowych namiotów w Ugap Terrace Lodge za jedyne R100 od osoby dorosłej i R50 od dzieci poniżej 12. Używasz łazienkę jednego z namiotów, masz także dostąp do basenu i restauracji.

Dzień 6 Omaruru

Po sesji fotograficznej o wschodzie słońca w Vingerklip jedź na Kalkfeld, przez D2351 i później na D2403. Po drodze z Kalkfeld zobaczysz drogowskazy kierujące do odcisków dinozaura na farmie Otjihaenamaparero. Wstęp, R20 dorośli i R10 dzieci od 6 do 16 lat. Kemping na farmie kosztuje R50 i R25. Jedź dalej trasą D2329 do Omaruru. W Omaruru, obok licznych kawiarni i restauracji (polecamy Kaffeestube w White House) znajdziesz interesujące sklepy. Bliss jest przy głównej ulicy (116 Wilhelm Zeraua), sprzedaje wszystko od zabytkowych mebli do starych książek. W południowej części miasta zobaczysz Tikoloshe Afrika, znany z figurek wykonanych z korzeni.

Nocleg

Omaruru Rest Camp znajdziesz obok głównej szosy. Dostaniesz tam klucz do własnej łazienki i prysznica. Są tam miejsca do grilla, światło i doprowadzona elektryczność do każdego stanowiska.

Ile to kosztuje?

R60 za kemping i R430 za pokój dwuosobowy (BandB).

Dzień 7

Jedź z Omaruru, wokół gór Erongo, wzdłuż D2315, D2306 i D1935 do Usakos, gdzie byłeś tydzień temu. Erongo Plateu Camp jest tylko godzinę jazdy z Omaruru, czyli dzisiaj nie musimy się śpieszyć. Jak tylko się tutaj zadomowiłeś, idź do Ekuta (farma obok) podziwiać malowidła naskalne. Właściciel weźmie cię tam osobiście za jedyne R75 od osoby. Zobaczysz tutaj wiele zwierząt. Następnego ranka jedź w kierunku zachodnim, zatrzymaj się przy San Living Museum w Omandumba. Właściciel może zabrać cię na wycieczkę do malowideł naskalnych trwającą od godziny do trzech godzin.

Ile to kosztuje?

R150 za godzinę od grupy pięcioosobowej. Rysunki takie możesz zobaczyć też w Etemba (jedź na AiAiba, skręć na Rock Painting Lodge). Ameib Ranch (30 km od Usakos) oferuje tańsze pokazy sztuki naskalnej Buszmenów.

Nocleg

Erongo Plateu Camp jest idealnym miejscem, ale jest tutaj tylko 4 miejsca, dlatego bardzo ważna jest wcześniejsza rezerwacja. R80 dorośli i R50 dzieci od 6 do 12 lat. Jest tam też guest house R600 od osoby (DBandB). Erongo Plateu Camp znajduje się 38 km od Omaruru. Jedź szosą D2315 na południe i skręć w lewo w D2316. Zjazd na farmę jest po lewej na Farm Eileen.