Piesze szlaki przez płaskowyż Waterberg


Płaskowyż Waterberg

W Parku Narodowym Waterberg powstało kilka krótkich szlaków pieszych. Wymagający poświęcenia to szlak prowadzący na szczyt płaskowyżu. Postanowiliśmy wybrać się na przechadzkę przed wschodem słońca żeby złapać pierwsze promienie słońca na czerwonych klifach piaskowca. W połowie drogi natknęliśmy się na tablice z datami śmierci dwóch osób. Nie wyjaśnione było w jakich okolicznościach oni zginęli.

Na szczycie ścieżka przechodzi przez drewniane schody prowadzące na dzikie terytorium parku. Jest to miejsce gdzie rozpoczyna się czterodniowy szlak pieszy. Zabronione jest przekraczanie tego punktu bez pozwolenia. Musisz być zdolny do wspinaczki po drzewach, jeśli chcesz przejść tym szlakiem. Możesz natknąć się na nosorożce czarne albo bawoły. Jan opowiedział nam o holenderskiej parze, która nie zważając na tablice ostrzegawcze, poszła dalej.

Zabłądzili tam, ale zdołali zadzwonić do znajomego w Holandii o pomoc. Osoba ta zadzwoniła do biura głównego Waterbergu. Jan ze swoimi ludźmi odnaleźli parę po godzinie 20.00, odwodnionych i przestraszonych. Dlatego przestrzegaliśmy przepisów, szliśmy wyraźnie oznaczonym szlakiem do punktu na skałach. Co za widok, kiedy skały zaczęły zmieniać kolor na różowy.

Widok na urwisko Waterberg
Widok na urwisko Waterberg i otaczający płaskowyż.