Lista parków narodowych w Namibii


Park Narodowy Mudumu

Mudumu National Park znajduje się we wschodnim pasie Caprivi, na terenach pokrytych gęstą sawanną i zagajnikami drzew mopane na zachodnim brzegu rzeki Kwando. Żyją tam antylopy sitatunga, spotykane są też antylopy kob liczi, cętkowana wydra, hipopotamy i krokodyle. Inne spotykane tutaj zwierzęta to słonie, bawoły, antylopy końskie, impale, kudu i zebry Burchella jak też 430 gatunków ptaków.

Park Narodowy Mamili

Nowa nazwa parku: Nkasa Rupara National Park

Na terenie Mamili National Park występują mokradła z trzcinami, oxbow lakes i dwie duże wyspy na rzece Kwando/Linyanti. Występują tutaj te same zwierzęta co w PN Mudumu. Odwiedzający powinni mieć ze sobą zapas wody, jedzenia, paliwa, na kempingach nie istnieje możliwość zaopatrzenia się.

Park Narodowy Khaudum

Park Narodowy Khaudum położony przy granicy z Botswaną, gęsto zalesiony teren jest domem dla wielu wielkich zwierząt wliczając żyrafy, słonie, lamparty, hieny, szakale, likaony i 320 gatunków ptaków. Dostępne dla odwiedzających są samochody 4X4, jednak paliwo można uzupełnić w Bagani, Divundu, Mukwe i w Rundu w regionie Kavango.

Mangetti Game Reserve

Znajduje się w regionie Kavango, używany przez Ministerstwo Turystyki i Otoczenia do wychowywania młodych zwierząt. Większość dorosłych zwierząt jest transportowana do rezerwatów jak Hardap, Marigetti i innych.

Wysoki standard hoteli Wydma pisakowa z bliska Antylopa Gnu, Namib Naukluft Park Wybrzeże niedaleko Walvis Bay Niemiecka Forteca Flamingi Fish River Canyon Pustynia Namib z lotu ptaka