Trasa wycieczki do Mozambiku


Plan interaktywny wycieczki do Namibii

Punkty noclegowe wycieczki do Mozambiku

Wybierz miejsce

Informacje o kempingach na trasie wycieczki.

Wybierz miejsca oznaczone na mapie tak:

Johannesburg - RPA

Dzień 1) Wyjazd o godzinie 8.00 z Garden Court obok lotniska OR Tambo International Airport w Johannesburgu. Kierujemy się ku północny, do przejścia granicznego Mananga ze Suazi. Po załatwieniu formalności celnych, dojeżdżamy do PN Hlane w Suazi. Nocleg na kempingu Hlane.

PN Hlane w Suazi

Dzień 2) Mieszkamy na kempingu prowadzonym przez zarząd parku Hlane. Pamiętajmy że woda z kranu nie nadaje się do picia. Spotkamy tutaj żyrafy, hipopotamy, zebry, słonie, nosorożce białe oraz sprowadzone kilka lat temu lwy. Zaobserwować możemy także wiele gatunków ptaków - warte uwagi są ptaki drapieżne. Nocleg na kempingu należącym do parku Hlane.

Vilanculos

Dzień 5) Dzisiejszej nocy śpimy w pokojach w ośrodku Smugglers.

Praia do Tofo

Dzień 3 i 4) Przekraczamy przejście graniczne Lomahasha po stronie Suazi i Namaacha po stronie Mozambiku. Na dwie noce zatrzymujemy się na kempingu Bamboozi Beach Lodge w Praia do Tofo. Jest to wspaniałe miejsce do nurkowania. Można też odpoczywać na plaży albo wybrać się na snorkeling.

Inhambane

Nocleg w Palm Grove Lodge

Maputo

Kemping Casa Lisa

Bazaruto

Dzień 6 i 7) W Bazaruto zatrzymujemy się w Beach Camp. Zwiedzanie Bazaruto Archipelago National Park odbędzie się na tradycyjnej łodzi południowego wybrzeża Afryki - dau. Dopływamy do wyspy, tu będzie szansa na pływanie, snorkeling i odpoczynek na egzotycznych białych plażach - przez dwa dni! W dniu siódmym nocleg w Smugglers, płyniemy łodzią dau.

Park Krugera

Wracamy do RPA do wspaniałego Narodowego Parku Krugera, gdzie możemy zobaczyć "Wielką Piątkę Afryki" czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt afrykańskich. Aż dwie noce spędzimy w tym ekscytującym miejscu.

Kanion rzeki Blyde

Zatrzymamy się przy malowniczym kanionie rzeki Blyde, zobaczymy Boże Okno i Bourkes Luck Potholes czyli cylindryczne otwory skalne wydrążone przez wiry wodne w pobliżu miejsca, gdzie łączą się koryta rzek Treur i Blyde. Kanion rzeki Blyde ma długość ok. 30 km i jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji przyrodniczych RPA. Większa część kanionu znajduje się w Rezerwacie Kanionu Rzeki Blyde zajmującego powierzchnię 26 tys. km².

Powrót: wycieczka ► Afrykański Busz i Plaża