Lion & Safari Park w Johannesburgu


Lion Park w Johannesburgu

Odpoczywające lwy w lwim Parku w cieniu eukaliptusa
Lwy odpoczywają w cieniu eukaliptusa.

Lion Park założony został w listopadzie 1966 roku przez słynny Chipperfields Circus. Przeniesiony do nowego lokum, na terenie światowej klasy Kolebki Ludzkości w lipcu 2016 roku. Zmieniona nazwa — Lion & Safari Park sugeruje nam, że oprócz oglądania lwów oferowane są inne atrakcje. Panujący tutaj klimat jest idealny dla dzikiej zwierzyny, dlatego wszystkie zwierzęta czują się jak w naturalnym środowisku. Park Lwów nie można uważać jako zoo, rezerwatem też nie jest. Podzielony na dwie części, pierwsza to roślinożercy z zebrami, żyrafami i większość gatunków antylop niegdyś żyjących na tych terenach. Poruszają się one swobodnie po wydzielonym obszarze, odwiedzający mogą robić z bliska fantastyczne zdjęcia. Park Lwów zamieszkany jest przez trzy stada lwów pochodzących z Zimbabwe z Botswany i z RPA. Populacja lwów powiększa się dzięki panującym tutaj dobrym warunkom.

Goście mogą wybrać się na safari z przewodnikiem lub pojechać swoim samochodem. Jest to znakomita, by poczuć nastrój afrykańskiego buszu bez wyjeżdżania z Johannesburga. Wielką frajdą zwłaszcza dla dzieci będzie dokarmianie zwierząt, w tym wdzięcznych, zawsze spokojnych żyraf. Możliwość interakcji z wieloma niesamowitymi zwierzętami, takimi jak gepard, jest również możliwa w parku. Ekskursje z przewodnikiem cieszą się popularnością, dzięki czemu użytkownicy mogą doświadczyć wielu dzikich zwierząt w zbliżonym do naturalnego środowisku. Opcje trasy różnią się długością, w zależności od harmonogramu, od 45-minutowych jazd z przewodnikiem po 3-godzinne safari. Self drive daje nam ekscytującą możliwość prowadzenia własnego samochodu przez stada lwów i likaonów. Goście mogą zjeść obfite posiłki w wyśmienitej restauracji, jednocześnie podziwiając różne gatunki zwierząt pasących się w sawannie. Wizyta w Lion & Safari Park nie będzie spełniona bez odpoczynku w Buck'n Bull Grill, z widokiem na mokradła.

Położony pośrodku podnóża wspaniałych Gór Magaliesberg, zaledwie 10 minut jazdy od lotniska w Lanseria, nieopodal malowniczego wzgórza R512 w kierunku tamy Hartbeespoort, park znajduje się w Kolebce Ludzkości, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przy okazji warto odwiedzić Wioskę Lesedi, położoną obok. Nowa lokalizacja to 600 hektarów otwartej przestrzeni, wystarczająca zwierzętom na swobodne poruszanie się. Lion & Safari Park bez wątpienia możemy uznać za światowej klasy obiekt turystyczny. Oferowane dodatkowe atrakcje to spływy kajakiem, quad biking i schodzenie po linie. Dzień nie jest kompletny bez zakupów, dzięki czemu można kupić wspaniałe pamiątki, aby upamiętnić podróż.

Atrakcje turystyczne w Parku Lwów

  • Przejazd samochodem przez afrykański busz. Możesz zobaczyć z bliska żebry, żyrafy i antylopy. Po przejechaniu 10 km wjedziesz do sektora zamieszkałego przez hieny i trzy tereny lwów. żyrafa ma fioletowy język Zdobędziesz tutaj wiele informacji o życiu dzikich zwierząt.
  • Doskonałe warunki do robienia zdjęć
  • Karmienie żyrafy
  • Spacer z gepardem
  • Zobaczysz sympatyczne likaony