Szlak Pól Bitewnych


Szlakiem Pól Bitewnych

Na spokojnej, pofałdowanej sawannie i zadrzewionych wzgórzach w północno-wschodnim Kwa Zulu-Natal pozostało wiele śladów po toczonych bitwach w XIX wieku w tym zakątku RPA. W drugiej dekadzie XIX wieku kampania wojenna zuluskiego wodza Czaki, który chciał zjednoczyć rozrzucane plemiona, spowodowała zamieszki w regionie. Przez następne 80 lat nieustannie wybuchały tutaj wojny. Zulusi walczyli z plemionami Ndwandwe, Afrykanerzy z Zulusami, Anglicy z Afrykanerami. Szczegółowy przewodnik zawierający listę 50 interesujących miejsc związanych z historią regionu można zakupić w miejscowych biurach turystyki i w Muzeum Talana.

Trasa Szlaku Pól Bitewnych zabiera zwiedzających w podróż w historię bohaterów RPA, takich jak Mahatma Gandhi, dr John Dube, Alan Paton, Albert Luthuli i Nelson Mandela, których wysiłki pomogły ukształtować demokratyczne RPA. Szlak wiedzie między Pietermaritzburgiem a Durbanem, odwiedza się różne, specjalne miejsca z ważnych opowieści które obejmują: Gandhi's Phoenix Settlement - dom i drukarnia zamienione na muzeum, the Ohlange Institute, założony przez Dr Dube (pierwszy prezydent ANC), gdzie Mandela oddał swój głos w pierwszych demokratycznych wyborach, KwaDukuza Museum w Stanger, z pomnikiem króla Shaka Zulu z prezentacją kultury Zulusów i ich historii. Miejsce gdzie aresztowano Nelsona Mandelę niedaleko Howick, w dniu 5 sierpnia 1962, Mandela został aresztowany po 17 miesiącach ukrywania się.

Przyjemny pobyt po drodze zapewniają hotele African Pride Hotels Audacia Manor, ekskluzywny hotel butikowy położony w zielonej dzielnicy Morningside w Durbanie. Jest to uosobienie starego świata elegancji i wdzięku, zarówno w luksusowe zakwaterowanie oraz wyśmienitą kuchnię, hotel został zbudowany w 1928 roku. Pięknie odrestaurowany dworek w stylu kolonialnym oferuje przestronne, indywidualnie urządzone pokoje z balkonami, z których rozlega się180 stopni widok na miasto i ocean.