Namiot stały, kemping Skuza w Parku Krugera


Namioty na kempingu Skuza w Parku Krugera


Namiot w Skukuzie
Kemping Skukuza w Narodowym Parku Krugera, stałe namioty wyposażone w lodówkę, klimatyzację, łóżka, pościel. Łazienka komunalna znajduje się w budynku obok.

Jak zwiedzać Park Krugera


Zwiedzanie tak wielkiego obszaru jak Park Krugera nie jest łatwym zadaniem bez odpowiedniego przygotowania logistycznego. Nawet wielogodzinne jazdy mogą dać nam niewiele, jeśli naszego safari nie przygotujemy w oparciu o porady stałych bywalców. Starannie rozważamy które drogi nadają się najlepiej do jazdy i gdzie spędzać każdą noc, żeby zrobić większość tego, co park ma do zaoferowania. Dzieląc podróż na codzienne etapy okazało się, że siedem dni to najbardziej optymalny czas, żeby zobaczyć wiele i nie być zmęczonym.

Tygodniowy pobyt wystarczy, by spostrzegać subtelne zmiany w roślinności i zwierzętach w miarę posuwania się na Północ oraz do pojęcia co Paul Kruger chciał dla nas zachować ponad sto lat temu. Wybór noclegów w południowych i centralnych regionach parku jest znacznie większa niż na północy, ale istnieje też większe zapotrzebowanie, co zawężona nasz cel: super safari na południu; atmosfera, odmienne ekosystemy i obserwacja ptaków na północy.

Skukuza nie znalazła się na naszej liście, mimo że jest prawdopodobnie najbardziej owocnym królestwem zwierząt całego parku. Wielu turystów docenia stały gwar tutaj panujący ale my mamy dość tego w mieście. Mniejszy i spokojniejszy jest Berg-en-Dal, ale Pretoriuskop, jest schowany w stosunkowo gęstym buszu regionu w dolnej krawędzi parku z ograniczoną ilością tras obfitujących w zwierzynę.