Springbok w Parku Etosha, przykładowy plan zwiedzania


Springbok w Parku Etosha

Springbok
Springbok to bardzo zwinna, skacząca antylopa, nazywany czasami skoczkiem.

Ciekawy plan wycieczki do Namibii

Dzień 1 Windhoek, Namibia N/a'an ku sê (Naankuse)

Przyjazd do Windhoek, stolicy Namibii, a podróż do pobliskiego N / A'an ku SE, (słowo N/a’an ku sê pochodzi z języka San Bushman. Ludność ta mówi klikanym językiem, trudnym do zapisania. Czytaj: Naankuse) centrum badań i ochrony skupiający się na ochronie przyrody i kultury Namibii. Uznawany przez National Geographic pracownik centrum N / A'an ku SE - Florian Weise wita nas serdecznie. Opowie on nam o nowatorskim projekcie ochrony lokalnej zwierzyny Society’s Big Cats Initiative. Gepardy i lamparty będziemy tutaj obserwować z bliska i dowiemy się jak wykorzystano GPS i Google Earth, aby śledzić te drapieżniki. Noc spędzamy w przepięknym Eco-Lodge ośrodka. N/a’an ku sê Lodge

Dzień 2 Okonjima Game Reserve

Jedziemy na północ do rezerwatu przyrody Okonjima, zatrzymujemy się, aby kupić lokalne rękodzieła na rynku w Okahandja. Zajmujące powierzchnię około 22260 ha, Okonjima jest siedzibą Fundacji AfriCat, której celem jest rehabilitacja drapieżników rannych lub trzymanych na uwięzi, i łagodzenia konfliktów między zwierzętami i lokalnymi rolnikami. Osiedlamy się w krytych strzechą chatach na styl afrykański, i udajemy się na safari. Śledzimy gepardy na piechotę i lamparty z samochodu, a później odwiedzamy nocną kryjówkę by obserwować nocne zwierzęta takie jak jeżozwierz, ratel, (miodożery) , a może lamparty.

5 km pieszo, 1-2 godzin

Dni 3 i 4 Tsumkwe

Po porannym safari, podróż na wschód do krainy ludu San, którzy mieszkali w tym zabójczym środowisku przez tysiąclecia. Łykniemy tutaj trochę starożytnej kultury zbieracko-łowieckiej biorąc udział w codziennych czynnościach, takich jak rozpalanie ognia, robienie lin, gotowanie i ustawienie sideł na zwierzęta. Dołączymy do członków społeczności na spacer po buszu, po tropach rozpoznajemy zwierzęta, szukamy miodu i kosztujemy rośliny jadalne i lecznicze. Przy odrobinie szczęścia nasza wizyta zbiegnie się z tradycyjnymi obrzędami słonia czy żyrafy w godzinach wieczornych.

5 km pieszo, 1-2 godziny, kolejny dzień: 7 km pieszo, 2-3 godziny

Dni 5-7 Park Etosha, Rezerwat Ongava

Struś

Jedziemy na zachód, zatrzymując się, aby odwiedzić jezioro Otjikoto, gdzie wycofujące się wojska niemieckie zatopiły tony uzbrojenia kiedy wycofywali się z Afryki. Na noc zatrzymujemy się przy wschodniej granicy Parku Narodowego Etosha. Odbędziemy dwa pełne dni na safari w różnych rejonach parku i spędzić noc w sąsiednim prywatnym Ongava Game Reserve. Zobaczymy gemsboki i rzadkie black-faced impala, poszukamy endemicznych ptaków, jak Hartlaub’s francolin i bare-cheeked babbler. Zobaczymy kąpiące się słonie.

Dalsza część planu: