Durban, oceanarium, pogoda


Durban - co zwiedzać


Durban jest klasycznym miastem obok tropikalnej plaży Oceanu Indyjskiego, z kilkoma unikalnymi atrakcjami. Jest mieszanką dominującej kultury Zulu, barwnej tradycji i historii RPA i wpływów orientalnych pochodzących od przeważającej tutaj społeczności pochodzenia indyjskiego. Durbs, Surf City lub eThekwini jest czymś w rodzaju tygla mieszającego ludzi, kultury z indywidualnością ducha i stylu, co sprawia, że od dawna jest popularnym miejscem wypoczynku, a mieszkańcy Durbanu są niezwykle dumni ze swego pochodzenia. Żadna wizyta w Durbanie nie może być kompletna bez odpoczynku na pełnej słońca plaży. Jeszcze przed wschodem słońca amatorzy surfingu także biegacze, rowerzyści i pływacy korzystają z dobrodziejstwa słońca. Subtropikalny klimat Durbanu zapewnia doskonałe warunki przez cały rok, lato jest upalne ze słonecznymi dniami i burzliwymi wieczorami, zima jest chłodniejsza i jasna, z reguły bez opadów deszczu. Nabrzeże Durbanu (beachfront), znane jako Golden Mile, rozciąga się pomiędzy Suncoast Casino na północy i uShaka Marine World na południu, z dwukilometrową promenadą restauracji, rozrywki, obszernych publicznych trawników i fantastycznych odcinków plaży. Liczne restauracje są otwarte wcześnie, aby dzień rozpocząć filiżanką kawy, która najbardziej smakuje przy obserwacji stad delfinów.

W Durbanie

Pokazy tańców Zulusów w Ushaka Marine World Ushaka Marine World w Durbanie, pokazy tańca Zulusów

Jak sama nazwa sugeruje Surf City w Durbanie oferuje doskonałe środowisko dla profesjonalnych surferów i bodyboarderów, ale często może okazać się że niewielka fala daje szansę dla początkujących. Ogrodzone dla bezpieczeństwa przybrzeżne wody, strzeżone przez ratowników sprawiają że pływanie jest bezpieczne na południowym krańcu Golden Mile, a Vetchie's Pier zapewnia warunki do snorkelingu a rafy koralowe dostępne do nurkowania z brzegu. Coś wielofunkcyjnego, uShaka Marine World oferuje sklepy i restauracje, park wodny i plaże ale największą atrakcją jest akwarium. Piąte co do wielkości na świecie, uShaka Marine World to podziemna aleja przechodząca obok 32 szklanych zbiorników zbudowanych wokół pięciu wraków statków.

Pływają tutaj spokojnie rekiny, płaszczki, foki, pingwiny, meduzy i ławice tropikalnych ryb. Stadion delfinów może pomieścić 1 200 osób, słynie z pokazów tych inteligentnych zwierząt. Osoby lubiące wodę mogą pływać w lagunie wypełnionej rybami, nurkować w klatce z rekinami lub spacerować po dnie oceanu. Położone nad Oceanem Indyjskim, otoczone promieniem kilku kilometrów dzielnic samo centrum Durbanu właściwie nie jest bardzo wielkie w porównaniu z podobnymi metropoliami. Możemy powiedzieć że Durban jest mały ale ma za to wielkie serce i tętni życiem. Spacer ulicami przez liczne arkady w tłumie mieszkańców i turystów jest zdecydowanie najlepszym sposobem na poznanie miasta.

Restauracje w Durbanie

Kosmopolityczna Florida Road oferuje restauracje, galerie sztuki i kluby, podczas gdy przy ulicach Victoria, Muthi i Grey mieszczą się targi uliczne, gdzie sprzedawane są zachodnie towary z tradycyjnymi daniami, takimi jak ultra-ogniste proszki curry i niemożliwe do zidentyfikowania produkty zwierzęce. Jedna rzecz jaką mieszkańcy Durbanu wiedzą najlepiej to jak dobrze zjeść. Potrawa wywodząca się z Durbanu to wydrążony, cały lub pół bochenka chleba wypełniony nadzieniem mięsnym z palącą papryką i przykryty kawałkiem odkrojonego wcześniej chleba - potocznie zwany Bunny Chow. Takie "Króliczki" są sprzedawane w całym Durbanie, ale jedno z najlepszych miejsc do spróbowania tego dania jest Britannia Hotel na Umgeni Road, o czym może świadczyć zawsze pełen parking. Durban ma szybko rozwijającą się i kwitnącą kulturę picia kawy. Corner Café to jedno z miejsc szczególnie pozostających w pamięci. Przewodnią zasadą restauracji jest podać przepyszną kawę i prowadzić działalność przyjazną dla środowiska. Nie zobaczysz tutaj plastikowych słomek, sprzedawane napoje są wyłącznie w szklanych butelkach, menu oparte jest na sezonowej dostępności owoców i warzyw. Odpadki z kuchni są przerabiane na organiczne nawozy stosowane w ogrodzie. Nie ma potrzeby dodawać że kawa i dania są doskonałe, serwis jest przyjazny, zawsze z uśmiechem. W rzeczywistości, stali bywalcy są traktowani jak rodzina, tworząc kawiarnię w stylu sąsiedzkim. Najlepiej jest wybrać się tam na wczesne śniadanie: spróbuj Dippy Eggs i popij to frothy cappuccino.

Najlepsze obiady podawane są w Harvey's Restaurant, w zielonej dzielnicy Morningside. Miejsce to zdobyło liczne nagrody i regularnie jest odwiedzane przez gwiazdy i krytyków kulinarnych. Niefrasobliwy nastrój, zrównoważa architektura wnętrza i znakomita kuchnia prowadzona przez Andrew Draper podająca klasyczne potrawy, a jego krewetki tygrysie podawane z makaronem anielskich włosów z wędzonym łososiem, kawiorem i Triple Sec hollandaise - legendarnym lokalnym przysmakiem. Poszukujesz dobrego hotelu? Docklands Hotel przy Mahatma Ghandi Road w najlepszy sposób oddaje atmosferę Durbanu, kreatywny, pełen energii i blisko plaży. Osiemdziesiąt trzy pokoje zostały pięknie urządzone,z widokiem na Ocean Indyjski i port - największy kontenerowy port na półkuli południowej. Docklands jest również w pobliżu uShaka Marine World i kilku innych wspaniałych atrakcji.

Dalej: