Miasto Darling


Darling

Darling RPA

Ciąg dalszy ze strony:

Dalej na północ od Philadelphii jest miasto Darling znane ze swojego mieszkańca, Pieter-Dirk Uys i jego teatru, Evita se Perron. Ten lokalny kabaret i restauracja przedstawiają satyryczny kabaret, dzięki któremu jego patron zyskał światową sławę. Darling organizuje coroczne Voorkamerfest na początku września - niezwykle popularny festiwal ze straganami i z różnymi imprezami muzycznymi, kabaretami i teatrem.

Darling leży tylko 75 km na północ od Kapsztadu. Miasto drzemie pośród falujących winnic i złocistych łanów pszenicy. Przez większą część roku wygląda jakby zapadło w letarg, jest obrazem baśniowej wsi. Z obsadzonymi drzewami wzdłuż uliczek z małymi domostwami w stylu wiktoriańskim i Cape Dutch. Wiosną za to, we wrześniu i październiku pęka w szwach. Rzesza turystów przybywa by zachwycać się bogactwem zakwitających dzikich kwiatów. Ponad 1000 gatunków zamienia zbocza gór i łąki w tęczowy kobierzec. Oszałamiająca gama kolorów przyprawia o zawrót głowy.

Szlak Wina Darling oferuje gościom wybór szerokiej gamy win do degustacji w lokalnych winnicach i lunche. Piwnice, Cloof i historyczna Groote Post znajdują się w malowniczych obrzeżach miasta, i nie przegap okazji, aby odwiedzić Darling Olives na piknik z dżemem z oliwek i z marmoladą z oliwek. Miasto przyciąga wielu turystów w wiosną, zwłaszcza we wrześniu, kiedy Darling Wildflower Show prezentuje kwiatowe piękno tego regionu. Liczne odremontowane wiktoriańskie domy dodają uroku miastu, takie jak osobliwe sanktuarium Darling Lodge Guest House oferujący eleganckie, czterogwiazdkowe zakwaterowanie w odrestaurowanym domostwie w stylu wiktoriańskim.

Ponadto jest jeszcze piękny Maison de L'amour i luksusowy Bed & Breakfast zapewniający zakwaterowania we francuskim stylu. Riebeek Kasteel i Riebeek West leżą w Dolinie Riebeek, i są prawdopodobnie najbardziej malowniczą częścią Swartland. Riebeek Kasteel został porównany do Tuscany i jego eleganckie winnice, przede wszystkim Kasteelberg ze złotym światłem słonecznym, w których kąpią się winogrona z pewnością ponoszą pewne podobieństwo do Włoch. Riebeek Kasteel i Riebeek West mają tętniące życiem środowisko artystyczne i miasta są popularne na wyjazdy weekendowe wśród mieszkańców Kapsztadu. Royal Hotel w Riebeek Kasteel nie tylko oferuje wysokiego standardu zakwaterowanie ale też smaczną kuchnię i doskonałe widoki na miasto z przestronnej werandy. Najstarszy i prawdopodobnie najbardziej kolonialny hotel w Zachodniej Prowincji Przylądkowej, Hotel Royal został niedawno odnowiony i podniesiony na pięciogwiazdkowy standard. Riebeek Kasteel znany jest ze względu na Shiraz jak również oliwki, i co roku odbywa się popularne festiwal wina i oliwek.

Odwiedzający nie powinni przegapić okazji, aby odwiedzić winnnic takich jak Riebeek Cellars, Kloovenburg and Allesverloren do degustacji win i wspaniałego obiadu. W pobliżu znajduje się Riebeek West. Tutaj Riebeek Valley Hotel jest popularny dla nowożeńców na miesiąc miodowy i jest ulubionym miejscem na ślub. Za Riebeek Kasteel są małe wioski Hermon i Gouda, łatwo je przegapić. Ich historyczne gospodarstwa rolne i pogodne krajobrazy są marzeniem dla zwolenników fotografii.

Jedną z największych atrakcji Swartland to bogactwo możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Spływy kajakowe na rzece Berg zawsze były najbardziej popularne, bez względu czy w ramach przygotowań do wielkiego wyścigu czy po prostu dla rozrywki. . Istnieje wspaniałe szlaki piesze na terenie Groot Winterhoek Wilderness Area. Miłośnicy kultury dostrzegą historyczne znaczenie tych miast. Riebeek Valley, przykładowo, to miejsce urodzin politycznej wagi ciężkiej w RPA, DF Malan i Jan Smuts. Można nawet pojechać na safari w Swartland. Luksusowy Bartholomeus Klip jest zapierającym dech w piersiach 10 000-hektarowym rezerwatem przyrody. Obok safari, goście mogą jeździć rowerami, łowić pstrągi na farmie.