Kapsztad, opinie turystów


Opinie zagranicznych turystów

National Geographic - Traveler Magazine wymienił Kapsztad jako pierwsze miasto w Afryce na liście miejsc w miejscach które każdy podróżnik powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Kiedy Jan van Riebeeck opłynął południowy koniec kontynentu afrykańskiego w 1652 roku i zobaczył nakładające majestatyczną Górę Stołową, od razu wiedział, że będzie to miejsce szczególne. Reszta, jak mówią, jest historią. Kapsztad odegrał znaczącą rolę w rozwoju współczesnego świata, służąc jako przystanek dla statków pod banderami różnych narodowości, każdego z nich dodawał coś w rozwoju kosmopolitycznego Kapsztadu znanego współcześnie.

Miejsca twojego życia

Kapsztad zarezerwował specjalne miejsce w sercach praktycznie każdego odwiedzającego to piękne miasto. Dlatego łatwo było się spodziewać, że Kapsztad został uznany za jedno z 50 miejsc na świecie przez National Geographic Traveler - która powinno być odwiedzany przez wszystkich, przynajmniej raz w życiu. Miejsca na stronie internetowej Lifetime raz pierwszy w 1999 zaprezentuje najlepszych na świecie miejsc. National Geographic uważany jest za zaufane i wpływowe źródło informacji dla podróżników, ich strona internetowa przyciąga około 600 tys. odwiedzających tygodniowo.

Publikuje wiele osobistych esejów o każdym ciekawym miejscu, jak również informacje o usługach, takich jak porady "wtajemniczonych" na temat najlepszych miejsc do pobytu, jedzenia i rozrywki.