Zwiedzanie Botswany


Plan wycieczki z Johannesburg, Botswana, Wodospad Wiktorii

Dzień Johannesburg

Opuszczamy Johannesburg o 6:30. Na noc zatrzymujemy się w miejscowości Kang na Kalahari.

Posiłki na własny koszt

Dzień 2 Spotkanie z Buszmenami

Po śniadaniu jedziemy do miasta Ghanzi, żyją tam ostatni Buszmenni kultywujący tradycyjny sposób życia. Idziemy na piesze zwiedzanie Kalahari. Nasi przewodnicy dadzą nam podstawy olbrzymiej wiedzy, jaka konieczna jest, by przetrwać na Kalahari. Wielu dziwi się, że Buszmeni byli w stanie zrobić zatrute strzały. Wierzą, że wiedza ta została przekazana im przez duchy przodków.

Ś L O

Dni 3 do 5 Delta Okawango

Zwiedzanie Delty Okawango zaczniemy od strony rzeki Okawango, dzięki temu możliwe będzie użycie łodzi motorowych. W dalszej części delty pływa się jedynie na płaskodennych mokoro. Obóz rozbijemy na dzikiej wyspie w głębi Okawango. Będzie to nasza baza wypadowa na piesze zwiedzanie wyspy oraz wycieczki na mokoro. Przewodnicy z ludu Motswana dobrze wiedzą jak być bezpiecznym, nie potrzebują nawet broni palnej. Botswana to jedyne miejsce, gdzie zwiedzamy afrykański busz pełen drapieżników bez sztucerów.

Ś L O; Ś L O; Ś L O

Dzień 6 Zakupy w Maun

Z Okawano jedziemy do Maun, by uzupełnić nasze zapasy przed czekającą nas ekskursją po rezerwatach Kalahari. Zatrzymamy się w Lodge nad brzegiem osobliwej rzeki Boteti zmieniającej kierunek przepływu w zależności od pory roku i pory roku.

Ś L O

Dni 7 do 10 Zwiedzanie rezerwatów

Największą atrakcją tej wycieczki będzie pięciodniowe (4 noce, 5 dni) zwiedzanie rezerwatów przyrody Kalahari dobrze wyposażonymi samochodami 4X4. Krajobraz może wydawać się monotonny, jednak zybko jednak poczujemy ducha Afryki. Miniemy odległe wioski, Trasa zwiedzania zmienia się w zależności od migracji stad zwierząt. Długie poranne i popoąudniowe jazdy po sawannach z przerwą w godzinach popołudniowych na relaks i docenianie spokoju tego miejsca. Odwiedzimy rezerwat Moremi, następnie Savuti. Roólinność zmiienia się w miarę oddalania od Moremi. Od wysokich palm po lasy mopane i karłowaty busz.

Ś L O

Dzień 11 Przejazd do Maun

W Maun odpoczniemy, zrobimy zakupy, zwiedzimy miasto. Rodzaj ucieczki do cywilizacji.

Ś O

Dzień 12 Słone jezioro Makgadikgadi

Słone jezioro Makgadikgadi to relikt afrykańskiego "super-jeziora", które pokrywało Kalahari kilka milionów lat temu. Spotykamy tu surykatki, mangusty, brązowe hieny, mrówkojady. Kiedy nadejdą deszcze, nastąpi dramatyczna zmiana. Na Makgadikgadi pojawiają się flamingi, nadejdą ogromne stada zebr i gnu, a odgłosy żab roznoszą się wokół. Dziś wieczorem zachęcamy klientów do spania pod gwiazdami.

Ś L O

Dzień 13 Chobe

Jedziemy do Parku Narodowego Chobe. Nasze safari nie samochodem, tym razem będzie statkiem wycieczkowym by obserwować zwierzęta podchodzące do wody.

Ś L O

Dzień 14 Wodospad Wiktorii

W vic falls spędzimy dwa dni, będzie czas na podziwianie wodospadu i dodatkowe atrakcje jak rafting na Zambezi, lot helikopterem nad wodospadem, przy pełni Księżyca wycieczki nocne by zobaczyć tęczę.

Ś

Dzień 15 Francistown

Turyści którzy wykupili 15-dniową trasę dzisiaj opuszczają grupę, reszta wyrusza w drogę powrotną do Botswany i dalej na południe w stronę Francistown, siedziby narodowej drużyny piłkarskiej. Dziś wieczorem spędzamy naszą ostatnią noc w namiotach, ciesząc się afrykańską nocą i świętując naszą przygodę ostatnim wspólnym posiłkiem.

Fakultatywnie: obiad

Ś L O

Dzień 16 Francistown do Johannesburga

Przekraczając rzekę Limpopo, wracamy do RPA i udajemy się do Greenfire Lodge w Johannesburgu, gdzie docieramy wczesnym wieczorem. Zakwaterowanie po trasie i transfer na lotnisko można zarezerwować przez organizatora.

Ś