Wodospad Berlin Falls przy Trasie Panoramicznej


Wodospad Berlin Falls

Wodospad Berlin Falls
Wodospad Berlin Falls znajduje się niedaleko Okna Bożego, przy Trasie Panoramicznej. Jest to najwyższy wodospad w prowincji Mpumalanga. Wodospad jest na rzece Sabine, jego wysokość wynosi 80 metrów. Wpada do okrągłego basenu. Kształt wodospadu przypomina świecę. U góry jest bardzo cienki i wygięty jak knot. Nazwa wodospadu pochodzi od niemieckich poszukiwaczy złota.

Pochodzenie nazwy Berlin Falls

Jeśli zwiedzasz Trasę Panoramiczną w okolicach Parku Krugera, nie przegap wodospadu Berlin Falls. Jest to niewielki wodospad w kształcie ogromnej białej świecy. Tym bardziej że jest on w pobliżu Bożego Okna. Woda przepływa przez naturalną śluzę i wpada do głębokiego basenu. Jest to idealne miejsce do kąpieli, na brzegu można urządzić sobie piknik.

Znajdziesz tutaj kwiaty protea, jeśli rozejrzysz się dokładnie w okolicy. Kapsztad słynie z tych kwiatów, ale zdarzają się również tutaj. Jeden z gatunków - Blyde Protea (laetens Protea) jest endemiczny dla tego obszaru.

Woda spada tutaj z wysokości 90 m, najpierw prosto pionowo (tak zwany knot świecy) a potem rozszerza się tworząc podstawę świecy.

Berlin to nie jest nazwa afrykańska? Nazwa ta pochodzi od europejskich górników, którzy przybyli tutaj, aby spróbować szczęścia w burzliwych czasach gorączki złota. Nazwali to miejsce na cześć miejsc ze swojego kraju - stąd pochodzi też nazwa wodospadu Lisbon, nazwanego przez Portugalskich górników, a Berlin Falls to jak się łatwo domyśleć pozostałość po niemieckich górnikach.