Narodowy Park Augrabies Falls


Augrabies Falls

Mapa Północnej Prowincji Przylądkowej Augrabies (czytaj ochrabis) nazywane są Aukoerabis czyli "Miejsce Wielkiego Hałasu" przez ludzi szczepu Khoi. Powodem tego łomotu jest przepływ ogromnej Rzeki Oranje przez 18 kilometrową skalistą otchłań, i spadek w dół 56 metrowego Wodospadu Augrabies.

To malownicze, skaliste miejsce o obszarze około 50000 km² z bardzo małą powierzchnią traw jest bardzo trudne do przetrwania dla większości zwierząt, tylko najsilniejsze mogą zaadaptować się. Dlatego tylko niewielkie antylopy, gady i wiele gatunków ptaków mogą się tutaj utrzymać. Planowane jest sprowadzenie Czarnych Nosorożców (Bicornis bicornis). Turyści powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dodatkowej odzieży odwiedzając Augrabies, ze względu na duże amplitudy temperatur. Występują tam gorące lata z bardzo zimnymi nocami zimą.

W niedalekiej bliskości Parku znajduje się wiele dobrze wyposażonych, z klimatyzacją domków letniskowych. Są tam także dobrze zorganizowane kempingi, sklepy, restauracje, trzy baseny dla mieszkańców oraz miejsce dla turystów na jeden dzień także z basenem. Obok 2 albo 3 dniowej Klipspringer Pieszej Wycieczki która musi być rezerwowana wcześniej, są też możliwe jazdy dzienne i nocne samochodami terenowymi.

Niedawno 56 kilometrowa trasa dla zmotoryzowanych turystów została otwarta w przedłużonym obszarze parku. Narodowy Park Augrabies znajduje się 120 km na zachód od Upington. Jest to najbliższe miasto mające lotnicze połączenie z międzynarodowymi lotniskami RPA. Niewielkie prywatne lotnisko znajduje się 5 km od Parku.

Jaszczurka agama skalista Augrabies, RPA Tablica, Augrabies